Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Umiejętności zdobyte na torze wyścigowym pomagają każdego dnia, niezależnie od płci
„Projekt Heels on the Track z pewnością nie powstałby, gdyby nie mój mąż” - opowiada Magdalena Miękoś, prowadząca wydarzenia realizowane na torze dla kobiet. Odkąd związała się z kierowcą wyścigowym, siłą rzeczy znaczną część czasu zaczęła spędzać na torach Polski i Europy. „Początkowo to nie był mój świat, ale życie osobiste w dużej mierze podporządkowane było kalendarzowi startów podczas całego sezonu. Do tego transmisje w różnych formatach mediowych, dyskusje o sytuacji zespołów… zaczęłam to chłonąć, być tego częścią, po prostu to lubić”. Pierwotnie dla Magdaleny był to tylko sposób na spędzanie czasu z mężem, towarzyszenie mu, ale nie wynikało z tego nic większego. Wszystko zaczęło się zmieniać, kiedy Mariusz Miękoś otworzył szkołę Fastline Racing Academy, a jego żona po raz pierwszy usiadła za kierownicą na torze wyścigowym.
„Zaczęłam zauważać, że to całkiem pociągające, łatwo się wkręcić, chcieć jeździć więcej i więcej. Pomyślałam, że pewnie wiele dziewczyn kręciłaby jazda na torze i chciałyby spróbować swoich sił. Nie mają jednak jak tego zrobić w luźny, kontrolowany sposób, w końcu 95% wydarzeń tego typu to sami faceci!” - pointuje Magdalena. Niewiele myśląc, rozpoczęła przygotowania eventów dedykowanych wyłącznie kobietom. „A dlaczego Heels on the Track? Kocham szpilki, a moja obecność na torze do tej pory poniekąd kojarzyła się właśnie z tym rodzajem buta, który uwielbiam!”.
„Pierwsze szkolenie odbyło się w listopadzie 2021 roku, obecnie mamy za sobą już pięć takich wizyt na torze.” Heels on the Track to jednak nie tylko edukacja, ale także 5 godzin atrakcji na torze oraz znakomite towarzystwo. „Zaczynamy wykładem teoretycznym, później uczestniczki dzielone są na grupy i odbywają się sesje szkoleniowe według harmonogramu, którego pilnują hostessy. Między jazdami, panie mogą pracować nad refleksem i koncentracją z trenerem psychomotorycznym oraz porozmawiać z zaproszonymi przez nas gośćmi specjalnymi. Nie brak też damskich rozmów, smacznych przekąsek oraz sesji zdjęciowej.” Uczestniczki zgłaszają się głównie po natknięciu na promocję wydarzeń w sieci lub z polecenia. Często partycypacja w Heels on the Track to także prezent od partnerów, mężów, ojców czy braci. Do wyboru są pakiety 1- oraz 2-dniowe z kolacją i noclegiem. „Z uwagi na to, że zainteresowanie szkoleniami płynie ze strony pań z każdego regionu kraju, postanowiliśmy organizować wydarzenia na Torze Modlin i Torze Łódź, umiejscowionych we względnym centrum kraju. Część uczestniczek przyjeżdża już dzień wcześniej, wtedy też jest czas na integrację jeszcze przed szkoleniem.”
Projekt motoryzacyjnych aktywności dla pań będzie rozwijany także o inne atrakcje. „Planujemy 4-dniowe wyjazdy w ramach Heels on Tour. To przejażdżki po pięknych widokowych trasach, podczas których będziemy ćwiczyły aerobox i jogę oraz regenerować siły podczas wizyt w hotelach i wystąpień motywacyjnych dla pań” - podkreśla Magdalena Miękoś. Podobnie jak jej mąż, zainteresowane kobiety zaprasza też do sprawdzenia swoich sił podczas Heels on Ice - szkoleniach na zamarzniętych jeziorach w Finlandii, czego nie należy się bać. „To bardzo zaawansowany obiekt szkoleniowy i znakomici trenerzy. A zabawa - wyśmienita, ucząca mnóstwo pokory dla auta i trakcji. Będziemy tam w lutym 2023 roku.”
Spora ilość kobiet miewa obawy, że są na jeszcze zbyt amatorskim poziomie do bezpiecznej i rozwijającej zabawy na obiektach wyścigowych. Czy słusznie? „Nie warto się obawiać. Doświadczeni instruktorzy dostosowują tempo jazdy i nauki do poziomu umiejętności kierowcy. Cały team dba o bezpieczeństwo, aby każdy mógł nabierać pewności siebie i rozwijać swój potencjał podczas realizacji poszczególnych punktów przygotowanego programu zajęć. Jeśli któraś z pań jest zainteresowana pracą nad swoimi umiejętnościami na bardziej zaawansowanym poziomie, oferujemy cykl szkoleń indywidualnych i kolejne poziomy w naszej akademii jazdy. Takie klientki także są obecne.”
Następne wydarzenie z cyklu Heels on the Track odbędzie się już 19 listopada. Więcej informacji na jego temat można uzyskać na stronie internetowej www.fastlineracingacademy.pl
Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Niekończące się magiczne lasy, dzika przyroda, puste drogi, miejsca, do których nie dotarła cywilizacja - czas na weekendowy wypad samochodem!
Nowa linia na sezon 2025 ponownie przesuwa granice zarówno pod względem technologii, jak i emocji
Myślisz o wyposażeniu swojego samochodu sportowego w komplet najlepszych opon?
Nowe Porsche 911 GT3 992.2 ustanowiło rekord okrążenia Nürburgringu wśród aut ze skrzynią ręczną.
W drodze do przebicia bariery 500 km/h teksański Hennessey prezentuje kolejne wcielenie Venoma F5.
W 2026 roku na starcie 24h Le Mans stanie zespół Genesis Magma Racing z modelem GMR-001.
Niedługo poznamy nowe Lamborghini Urus Performante - rywala Astona DBX707 i Ferrari Purosangue.
Unijni urzędnicy wzięli na celownik włókna węglowe, których rozpad jest szkodliwy dla zdrowia.
Od 2027 roku do Ferrari, Porsche i Aston Martina w stawce WEC dołączy nowy gracz - McLaren.
MGA Factory Edition od brytyjskiej firmy Frontline to klasyk o osiągach godnych supersamochodów.
JCR to specjaliści od tuningu Porsche, a ich najnowsza kreacja bazuje na wspaniałym 911 S/T.
Super-GT Aston Martina wkrótce doczeka się wzmocnionej i nastawionej na tor wersji specjalnej.
Gama Bentleya powiększa się o bazowe warianty Continentala GT i Flying Spura z napędem hybrydowym.
Mali producenci będą mogli sprzedawać w UK samochody spalinowe do 2030 roku, a hybrydy do 2035.
Karbonowe dodatki, bodykit i ponad 500 KM to pakiet jaki Abt proponuje do limitowanego Audi RS3 R.