Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Zobaczenie tego auta na drodze publicznej graniczy z cudem. Ciężko się dziwić, bo powstało tylko 7 sztuk.
Koenigsegg to od kilku już dekad manufaktura, która w podobnym stylu jak Pagani produkuje auta marzeń. Choć skala jest dużo mniejsza, zarówno Christian von Koenigsegg, jak i Horacio Pagani znają swoich klientów jak własną kieszeń. To prywatne relacje i podstawowa różnica, względem procesu nabywania chociażby Ferrari czy Porsche. To wpływa też rzecz jasna na ceny, bo kwoty, jakie trzeba zapłacić za nowy czy nawet używany samochód tej marki to minimum kilka milionów Euro. Taniej na pewno nie będzie. Drożej? Z pewnością.
Dlaczego się tak dzieje? Za przykład prowadzącym podcast Moto Stories tym razem posłużył Koenigsegg One:1. Liczący sobie już kilka lat, ale ciągle emocjonujący - technikaliami, jak i rzadkością występowania. Ten samochód powstał w zaledwie 7 egzemplarzach, którego pierwsze testy drogowe przeprowadzał polski kierowca testowy, o czym szerzej można posłuchać w najnowszym podcaście. One:1 to także pierwszy megacar świata - słowotwórstwo zostało tu poczynione z uwagi na niebywałą moc, ale i masę własną pojazdu. Obydwie wartości przekraczają 1300 KM i kg, skąd wzięła się też nazwa modelu. Samochoód ten zmienia wyobrażenie o prędkości, przyspieszeniu i przyczepności. Włókno węglowe grało tu pierwsze skrzypce, bowiem wykonano z niego nie tylko karoserię i część podwozia czy zawieszenia, ale nawet kompletne felgi. To wszystko sprawia, że nawet po latach samochód, który gdyby nie awaria ABS-u i rozbicie na bandzie z powodzeniem mógł pobić światowe rekordy na torze Nurburgring - nadal budzi skrajne emocje, łącząc technologię i kosmiczne materiały z wciąż jeszcze analogowym podejściem do tworzenia auta i jego prowadzenia.
To obecnie czołówka najdroższych samochodów świata, ale są ku temu istotne powody. Niska produkcja oraz egzemplarze pozamykane w garażach świata sprawiają, że jeśli którykolwiek z nich pojawi się na sprzedaż, na nowego właściciela nie musi długo czekać. Do opowieści o tym megacarze zapraszają prowadzący podcast Moto Stories - Patryk Mikiciuk, Łukasz Kamiński i Kacper Majdan. Partnerem nagrania realizowanego przez Voice House jest EVO Magazine Polska.
Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Niekończące się magiczne lasy, dzika przyroda, puste drogi, miejsca, do których nie dotarła cywilizacja - czas na weekendowy wypad samochodem!
Nowa linia na sezon 2025 ponownie przesuwa granice zarówno pod względem technologii, jak i emocji
Myślisz o wyposażeniu swojego samochodu sportowego w komplet najlepszych opon?
Najmniejszy czterodrzwiowy model Mercedesa debiutuje w swojej trzeciej generacji, na razie jako EV.
Przeznaczona na tor, ale z homologacją drogową, Dallara Stradale zyskała ważne poprawki na 2025 rok.
Porsche 911 zyska kolejne ekscytujące, pożądane wersje o dużym stopniu personalizacji.
Lexus wkracza na europejski rynek z nowym RZ wyposażonym w układ kierowniczy steer-by-wire.
Następna dekada Morgana zaczyna się tu i teraz, od premiery nowego flagowca o nazwie Supersport.
Za mniej więcej dwa lata poznamy elektryczne sportowe Alpine, rywala Porsche Caymana EV.
Oczekiwana elektryczna wersja Maserati MC20 najpewniej w ogóle nie trafi na rynek.
Prace nad elektrycznym sportowym SUV-em od Mercedesa-AMG idą pełną parą. Na celowniku Lotus Eletre.
Trzy lata po debiucie Lotus odświeża ofertę sportowego modelu Emira.
Rodzina modeli A6 ma być dla Audi nowym otwarciem w walce z BMW 5 i Mercedesem klasy E.
Z okazji 30. rocznicy zwycięstwa w Le Mans, Lanzante tworzy samochód inspirowany kultowym F1 GTR.
Nowe normy bezpieczeństwa EuroNCAP będą premiować modele z fizycznymi przyciskami zamiast ekranów.