Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Po zgłębieniu lokalnych zwyczajów i standardów motoryzacyjnych na Kubie, Patryk Mikiciuk przedstawia swoje refleksje.
Kuba kojarzy nam się z wieloma aspektami, znanymi głównie z przekazów medialnych i filmów. Jednym z nich bez wątpienia są kolorowe, najczęściej amerykańskie auta z przełomu lat 50. i 60. XX wieku. Większość z osób, która nie zgłębiły dokładnie powodów takiego stanu kubańskich ulic, najpewniej uważa, że to lokalna atrakcja, przyciągająca rzesze turystów chcących przejechać się zabytkowym kabrioletem po Kubie. Rzeczywistość jest jednak zgoła odmienna, co w najnowszym odcinku Moto Stories przedstawia Patryk Mikiciuk.
Autor cyklu programów o motoryzacji na Kubie, emitowanego na antenie TVN Turbo, w podcaście współprowadzonym z Kacprem Majdanem i Łukaszem Kamińskim zdradza, że najczęściej za kubańskimi realiami stoi skrajna bieda oraz niesprawiedliwość lokalnego świata. Absurdalnie niskie zarobki oraz kosmicznie drogie koszty życia, a zwłaszcza nabycia dóbr luksusowych, takich jak samochód sprawiają, że pojazdy różnych klas najczęściej utrzymują kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt osób. Jeśli ktoś posiada auto, zazwyczaj trudni się odpłatnymi przewozami dla turystów, niezależnie od tego, jaki ma samochód. Setki tysięcy kilometrów na licznikach, nierzadko obróconych już kilka razy, to widok powszechny w niemal każdym kubańskim wozie. Nawet dla mieszkańca cywilizowanej Europy, zarobki kilkunastu dolarów miesięcznie przy koszcie używanego Peugeota za równowartość kilkuset tysięcy złotych jeży włos na głowie.
Prowadzący podcast opowiada o tym, jak trudno jest zdobyć benzynę, a nawet wodę. Jak ciężko przeprowadzać lokalne przekazy medialne, szczególnie te, które wypływają poza kontynent. Jak wyglądała historia latania dronem nad Kubą? Co do ukrycia ma władza? I dlaczego Kubę bez wątpienia warto odwiedzić? O tym wszystkim słuchacze dowiedzą się z tego wyjątkowego odcinka Moto Stories - bardziej reporterskiego i społecznego niż stricte motoryzacyjnego. Prowadzący pochylają się nad regionem, który zmienia optykę postrzegania nie tylko samochodów, ale i świata. Partnerem nagrania realizowanego przez Voice House jest EVO Magazine Polska.
Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Niekończące się magiczne lasy, dzika przyroda, puste drogi, miejsca, do których nie dotarła cywilizacja - czas na weekendowy wypad samochodem!
Nowa linia na sezon 2025 ponownie przesuwa granice zarówno pod względem technologii, jak i emocji
Myślisz o wyposażeniu swojego samochodu sportowego w komplet najlepszych opon?
Najmniejszy czterodrzwiowy model Mercedesa debiutuje w swojej trzeciej generacji, na razie jako EV.
Przeznaczona na tor, ale z homologacją drogową, Dallara Stradale zyskała ważne poprawki na 2025 rok.
Porsche 911 zyska kolejne ekscytujące, pożądane wersje o dużym stopniu personalizacji.
Lexus wkracza na europejski rynek z nowym RZ wyposażonym w układ kierowniczy steer-by-wire.
Następna dekada Morgana zaczyna się tu i teraz, od premiery nowego flagowca o nazwie Supersport.
Za mniej więcej dwa lata poznamy elektryczne sportowe Alpine, rywala Porsche Caymana EV.
Oczekiwana elektryczna wersja Maserati MC20 najpewniej w ogóle nie trafi na rynek.
Prace nad elektrycznym sportowym SUV-em od Mercedesa-AMG idą pełną parą. Na celowniku Lotus Eletre.
Trzy lata po debiucie Lotus odświeża ofertę sportowego modelu Emira.
Rodzina modeli A6 ma być dla Audi nowym otwarciem w walce z BMW 5 i Mercedesem klasy E.
Z okazji 30. rocznicy zwycięstwa w Le Mans, Lanzante tworzy samochód inspirowany kultowym F1 GTR.
Nowe normy bezpieczeństwa EuroNCAP będą premiować modele z fizycznymi przyciskami zamiast ekranów.