Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Niemiecki tuner AC Schnitzer przygotował pakiet poprawek elektronicznych i wizualnych dla BMW M4.
Już w standardowej formie BMW M4 jest bardzo ambitną i szybką maszyną, ale firmy takie jak AC Schnitzer istnieją, by z tego typu aut wyciągać jeszcze coś ekstra. Pakiet dodatków niemieckiego tunera dla wszystkich wersji M4 obejmuje dodatki wizualne i modyfikacje elektroniczne podwyższające osiągi.
Jeszcze za wcześnie, by przygotować solidny zestaw mechanicznych modyfikacji silnika S58, ale niemieckim specjalistom i tak udało się znacząco podnieść moc. Dodatkowe 100 KM i 100 Nm względem normalnego M4 Competition osiągnięto samą zmianą oprogramowania jednostki sterującej silnikiem. Ostateczna moc na poziomie 610 KM i 750 Nm momentu obrotowego na pewno przyczynią się do poprawy fabrycznego czasu przyspieszenia do 100 km/h wynoszącego 3,9 s. Prędkość maksymalna także wzrośnie ze standardowych 290 km/h, ale nie podano dokładnych danych. W ofercie AC Schnitzer jest także słabsza i tańsza wersja pakietu podnosząca moc do 590 KM.
Za zwiększoną mocą idą modyfikacje układu jezdnego. Niemcy zdecydowali się na wymianę kolumn zawieszenia na zestaw RS obniżający auto o 40 mm, dzięki któremu M4 będzie bardziej stabilne przy wysokich prędkościach. Jeśli jednak nie jesteś zwolennikiem aż tak dużych zmian, to istnieje opcja zamiany na same sprężyny obniżające auto o 20 mm.
Kolejnym istotnym obszarem zainteresowania tunera była aerodynamika. Sam przedni splitter generuje dodatkowe 40 kg docisku przy 200 km/h, a w przypadku coupe sporo robi tylny spoiler - to dodatkowe 70 kg docisku. Do tego przednie skrzydełka na zderzaku, wloty na masce, zmodyfikowane progi i mniejsza wersja spoilera jeśli kogoś razi duże skrzydło. Specjalnie dla wersji otwartej skonstruowano nowy dyfuzor poprawiający zachowanie tylnej osi M4.
Na liście opcji widnieją lekkie 20-calowe felgi AC1 i AC3 w różnych wersjach kolorystycznych, jednorodne lub z kontrastowym wykończeniem. Obuto je w opony o szerokości 285 mm z przodu i 295 mm z tyłu.
Pakiet nie ogranicza się do elementów zewnętrznych, bo klienci mogą wybierać też specjalne wykończenie kierownicy. W ofercie jest perforowana skóra Nappa lub alcantara, opcjonalnie z kontrastową nicią lub znacznikiem położenia centralnego, który odróżnia AC Schnitzera od wyrobów M Performance. Za dopłatą tuner oferuje też aluminiowe łopatki skrzyni biegów i nakładki na pedały.
Nie trzeba jednak kupować całego pakietu, bo można każdy z jego elementów zamówić osobno. Na modyfikacje podwyższające osiągi AC Schnitzer daje aż 4 lata gwarancji.
Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Niekończące się magiczne lasy, dzika przyroda, puste drogi, miejsca, do których nie dotarła cywilizacja - czas na weekendowy wypad samochodem!
Nowa linia na sezon 2025 ponownie przesuwa granice zarówno pod względem technologii, jak i emocji
Myślisz o wyposażeniu swojego samochodu sportowego w komplet najlepszych opon?
Pojawiają się przesłanki, że Lamborghini pracuje nad limitowanym hipersamochodem o nazwie Fenomeno.
Elektryczne super-GT o mocy 1000 KM wyznaczy kierunek rozwoju Jaguara. Na razie trwają testy.
Odwiedziliśmy Amerykę, aby przejechać kilka testowych kilometrów w pocisku o mocy 2059 KM.
Innowacyjna technologia silników i rewolucyjne baterie to główne cechy konceptu czterodrzwiowego AMG.
Większa moc i niższa masa sprawiają, że Sadair’s Spear to hardkorowa wersja Koenigsegga Jesko.
Z 1875-konnym V12 w modelu Aurora Zenvo ma ambicje wejść na poziom Koenigsegga. Produkcja w 2026.
BMW opracowało nowy, przyjazny środowisku kompozyt, który może być zastępstwem dla włókna węglowego.
Szlagier Dacii w ostatnich latach nie ma lekko. Czy niedawny lifting i nowe wersje silnikowe umocnią jego pozycję?
VW wreszcie spuszcza ze smyczy Golfa MK8 GTI i prezentuje torowo usposobioną wersję Edition 50.
Z okazji 30. rocznicy zwycięstwa w Le Mans, Lanzante tworzy samochód inspirowany kultowym F1 GTR.
Wersja specjalna Defender Trophy odnosi się do wielkiej tradycji Land Rovera w rajdzie Camel Trophy.
Twórcy Mercedesa CLK GTR i silników Pagani V12 wystartują restomodem Mercedesa 190E Evo II w N24.