Zamów najnowsze wydanie magazynu EVO
Już dziś możesz zamówić nowy numer lub prenumeratę magazynu EVO. Magazyn jest również dostępny w najlepszych salonach prasowych.
Skóra, drewno i chrom to niecodzienne wyposażenie w przypadku Caterhama Super Seven.
Caterham zaprezentował dwa nowe warianty swojego retro-klasycznego modelu Super Seven. Ich nazwy to odpowiednio 600 i 2000, a wyróżniają się wysokim poziomem wyposażenia i wykończenia. Tak jak inne Caterhamy, modele te występują w wersji wąskiej i szerokiej. Można już składać zamówienia na nowe wersje specjalne, a cena w Wielkiej Brytanii wynosi 29 990 funtów (około 164 tys. zł) za model 600 lub 39 990 funtów (ok. 218 tys. zł) za model 2000.
Super Seven 600 to rozwinięcie modelu o oznaczeniu 160. Pod maską ma niewielki, trzycylindrowy silnik motocyklowy Suzuki 660 cm3 o mocy 85 KM. Samochód standardowo jest oferowany z mniejszym rozstawem kół, sztywną tylną osią i wąskim nadwoziem. Mały silnik wyposażono w turbosprężarkę, a moment obrotowy jest na tyle duży, że lekki Caterham przyspiesza do 100 km/h w 6,9 s.
Super Seven 2000 to o wiele poważniejsza maszyna technicznie spokrewniona z modelem 360S. Silnik 2.0 Duratec Forda o mocy 180 KM połączono tutaj z podwoziem typu De Dion Caterhama. Oznacza to obecność niezależnego zawieszenia tylnej osi i szerszy rozstaw kół. Opcjonalnie auto może być wyposażone w poszerzone nadwozie. Większa moc przekłada się na przyspieszenie do 100 km/h w 4,8 s.
Dla klientów pragnących dodatkowych sportowych wrażeń producent ma więcej propozycji. Można model 2000 doposażyć w dyferencjał o ograniczonym poślizgu i sportowe zawieszenie z tylnym stabilizatorem i regulowanymi przednimi amortyzatorami. Do zestawu Caterham dokłada też wentylowane przednie tarcze hamulcowe i większe zaciski 4-tłoczkowe.
Oba modele Super Seven 600 i 2000 mają napęd na tylne koła za pośrednictwem pięciobiegowej skrzyni manualnej i poruszają się na 14-calowych felgach o różnych wzorach. Można wybrać koła w kolorze srebrnym, złotym lub dopasowanym do lakieru nadwozia. Oprócz standardowej palety kolorów Caterhama dostępne będą cztery opcje kolorystyczne związane z historycznymi osiągnięciami firmy.
Tym co naprawdę wyróżnia zaprezentowane wersje specjalne jest wykończenie detali nadwozia i wnętrza. Pakiet obejmuje dedykowany przedni grill oraz ramę przedniej szyby, obudowy reflektorów i tylne osłony nadkoli w chromie. Wnętrze obu wersji jest o wiele bardziej luksusowe niż w typowym modelu Caterhama. Zastosowano skórzaną tapicerkę siedzeń i konsoli środkowej, orzechowe drewno, ozdobne pokrętła i pluszowe dywaniki. Ukoronowaniem zmian jest pokryta skórą kierownica Molita.
Jeśli klasyczne brytyjskie roadstery pobudzają Twoją wyobraźnię, ale nie mogłeś sobie pozwolić na Morgana Plus Four, być może to jest coś wartego uwagi. Nie zapominajmy o tym, że każdy Caterham to kwintesencja czterokołowej frajdy z jazdy.
Już dziś możesz zamówić nowy numer lub prenumeratę magazynu EVO. Magazyn jest również dostępny w najlepszych salonach prasowych.
Spyder RS to pożegnanie ze spalinowym Boxsterem w kompletnie bezkompromisowym stylu.
Przy dużych prędkościach łatwiej się obrócić za kierownicą Renault Megane R.S. niż w wielu tylnonapędowych autach.
Z którym z alkomatów dostępnych w Polsce warto „jechać”? Sprawdzamy w grupowym teście!
Mariusz Miękoś pokonuje Grzegorza Grzybowskiego w pierwszym wyścigu sezonu 2023 Wyścigowych Samochodowych Polski.
Nowe Audi Q8 na rok 2024 wyróżnia się poprawionym designem i wydłużoną listą wyposażenia.
Premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak zdecydował o przełożeniu zakazu rejestracji nowych aut ICE o 5 lat.
Specjaliści z firmy Frontline stworzyli efektownego restomoda z mocnym V8 na bazie klasycznego MG B.
Nadchodzące Audi A6/S6 z napędem elektrycznym będzie oferowane także jako praktyczny Avant.
Z okazji 75-lecia marki Porsche, odbyła się premiera wyjątkowego albumu pt. „Kronika Porsche. Polskie historie”
Na Nürburgringu trwają testy najbardziej ekstremalnej wersji Taycana - otrzyma on nazwę Turbo GT.
W przyszłym roku zadebiutuje nowe BMW M4 CS z zawieszeniem i napędem przejętym od M3 CS.
Od 2030 roku zakład MINI w Oksfordzie będą opuszczać wyłącznie pojazdy elektryczne.
Za rok rynek wejdzie ELegend EL1 - współczesna interpretacja Audi Sport Quattro z napędem EV.
Elektryczny sedan Lotusa - Emeya - zawiera najnowszą technologię napędu w nadwoziu zgrabnego GT.
Po pięciu latach SUV Lamborghini zyskał cenne aktualizacje. Od niedawna bazową wersją jest Urus S.
Ford przerobił elektrycznego Mustanga Mach-E na styl rajdowy i jest to samochód w pełni produkcyjny.