Ośmiu polskich kierowców Forch Racing by Atlas Ward staje do walki o dominację w niemieckiej serii wyścigowej.
Najnowsza odsłona cenionych na całym świecie zegarków linii MARQ to przede wszystkim dotykowy ekran AMOLED oraz tytan Grade-5.
Zegarki Garmina od jakiegoś już czasu słyną z szerokiego wachlarza modelowego, dedykowanego konkretnemu odbiorcy. Wciąż w ofercie znajduje się MARQ Driver, który skradł nasze serce. To model oferujący załadowanych blisko 500 map torów wyścigowych świata, na których przy pomocy tachometru i chronografu możemy mierzyć czasy okrążeń i prędkość, a później dokonać ich analizy. Odświeżona linia MARQ dotknęła jednak głównie kilku innych wersji, które chwycą za serce amatorów i profesjonalistów kilku dziedzin sportu i rozrywki.
Pięć nowych wersji zegarka to modele MARQ Athlete, MARQ Adventurer, MARQ Golfer, MARQ Captain oraz MARQ Aviator. Każdy z nich ma odzwierciedlać przywiązanie właściciela do swojej pasji i życia codziennego, zarówno designem, jak i funkcjonalnością urządzenia. Druga ich generacja koncentruje się przede wszystkim na dalekich wyprawach, codziennej aktywności, lotach, rejsach czy też grze w golfa. MARQ Gen 2 został wykonany z tytanu Grade-5 i wyposażony w szafirową soczewkę co pozwoliło ożywić kolory i zapewnić przełomową czytelność zegarka, niezależnie od godziny dnia czy promieni słońca dookoła. Nowe urządzenia cechuje także skuteczny dotykowy wyświetlacz oraz wytrzymałość i niezawodność. Nowy Garmin MARQ jest w stanie wytrzymać na jednej baterii do 16 dni w trybie smartwatch.
Jak podkreślają osoby odpowiedzialne za globalny rynek Garmina: „odświeżona kolekcja MARQ jest świadectwem łączenia przełomowej technologii i jakości z filozofią i DNA marki. Przeszło 30 lat na rynku pozwoliło nam skoncentrować się na tym, co istotne dla bezpośredniego odbiorcy - odpowiednim wykonaniu, żywotności i funkcjonalności.” Wykonanie to faktycznie w przypadku Garmina MARQ drugiej generacji coś, co jeszcze do niedawna nie kojarzyło nam się ze smartwatchami. Tu postawiono na materiały takie jak szafirowe szkło, tytan (typu Grade-5, czyli pięciokrotnie twardszy od stali) czy ceramika. Mikstura takich elementów pozwoliła zadbać o odporność na korozję, zadrapania i temperaturę, jednocześnie redukując wagę zegarka. 46-milimetrowa kopertę zegarka uzupełnia szafirowa soczewka oraz jasny wyświetlacz AMOLED z bardzo czułym ekranem dotykowym, który ułatwia codzienne korzystanie ze smartwatcha oraz obsługę map.
Podczas snu nowy MARQ rejestruje i analizuje dane biometryczne. Dzięki temu użytkownik może regularnie badać poziom stresu i regeneracji, a także jakość snu. Dodatkowymi funkcjami odświeżonej kolekcji są możliwości monitorowania oddechu, pomiaru tętna czy wsparcie asystenta jetlagu, który podpowie ile i kiedy spać, jeść lub ćwiczyć, aby różnice czasowe odczuć jak najmniej dotkliwie. Funkcja ta wspiera już przed wylotem w nowe miejsce, dostosowując zegar biologiczny użytkownika. Urządzenie Garmina można uzbroić w pasek lub bransoletę wykonane ze skóry, tytanu, silikonu czy żakardu. Wbudowany system pozwala korzystać z kilku rodzajów nawigacji satelitarnej, GPS kilku częstotliwości oraz technologię Garmin SatIQ™, która zapewnia doskonałą dokładność pozycjonowania w każdym otoczeniu, optymalizując jednocześnie zużycie baterii.
Zegarki Garmin MARQ Gen 2 można już zamawiać, a pierwsi nabywcy już czekają na dostawy. Ceny wahają się od 1950 do 2550 Euro. Szczegółowe opisy poszczególnych modeli znajdują się na stronie www.garmin.com.
Ośmiu polskich kierowców Forch Racing by Atlas Ward staje do walki o dominację w niemieckiej serii wyścigowej.
Alpine przechodzi na elektryczność i zaczyna od hatchbacka A290. Czy model ten ma DNA Alpine?
Wiele już powiedziano na temat hybrydowego M5, ale czas przestać gadać. Czas się przejechać.
Od przeszło 100 lat światy aut i motocykli romansują ze sobą. Ducati z Bentleyem spotykają się po raz pierwszy.
Lamborghini nie będzie kontynuować przygody z WEC w sezonie 2025. Zadecydowała zmiana regulaminu.
Jaguar pracuje nad rywalem dla Porsche Taycan - mamy pierwsze zdjęcie konceptu tego auta.
Aston Martin wreszcie pokazał kosmiczne osiągi Valkyrie. Samochód ten pobił rekord toru Silverstone.
W 2025 roku Mercedes powraca do Le Mans z AMG GT dostosowanym do wymogów klasy LMGT3.
Singer i Alfaholics zbyt oklepane? Oto doładowany Jaguar XJS V12 o mocy 670 KM z manualną skrzynią.
Final Five to ostatnia seria F22 i pożegnanie z silnikami Audi. W tle już czeka nowy hipersamochód.
Nadchodzące BMW serii 3 z rodziny Neue Klasse otrzyma napędy spalinowe, hybrydowe i elektryczne.
Roma, najmniejsze GT Ferrari, zostanie zastąpiona nowym modelem w 2025 roku. Prototypy już jeżdżą.
Podobnie jak Veyron i Chiron, ostatnie Bugatti z W16 żegna się niebagatelnym rekordem prędkości.
Ośmiu polskich kierowców Forch Racing by Atlas Ward staje do walki o dominację w niemieckiej serii wyścigowej.
Taycan GTS jest lżejszy niż M5 i niemal tak samo mocny. Możesz go mieć także w wersji Sport Turismo.
CSR Twenty to limitowana wersja Seven stworzona do jazdy przede wszystkim po drogach publicznych.