Czytelnicy wybierają cel, my ruszamy w drogę – te proste zasady zmieniły się dla nas w wymarzoną przygodę.
Najnowsza odsłona cenionych na całym świecie zegarków linii MARQ to przede wszystkim dotykowy ekran AMOLED oraz tytan Grade-5.
Zegarki Garmina od jakiegoś już czasu słyną z szerokiego wachlarza modelowego, dedykowanego konkretnemu odbiorcy. Wciąż w ofercie znajduje się MARQ Driver, który skradł nasze serce. To model oferujący załadowanych blisko 500 map torów wyścigowych świata, na których przy pomocy tachometru i chronografu możemy mierzyć czasy okrążeń i prędkość, a później dokonać ich analizy. Odświeżona linia MARQ dotknęła jednak głównie kilku innych wersji, które chwycą za serce amatorów i profesjonalistów kilku dziedzin sportu i rozrywki.
Pięć nowych wersji zegarka to modele MARQ Athlete, MARQ Adventurer, MARQ Golfer, MARQ Captain oraz MARQ Aviator. Każdy z nich ma odzwierciedlać przywiązanie właściciela do swojej pasji i życia codziennego, zarówno designem, jak i funkcjonalnością urządzenia. Druga ich generacja koncentruje się przede wszystkim na dalekich wyprawach, codziennej aktywności, lotach, rejsach czy też grze w golfa. MARQ Gen 2 został wykonany z tytanu Grade-5 i wyposażony w szafirową soczewkę co pozwoliło ożywić kolory i zapewnić przełomową czytelność zegarka, niezależnie od godziny dnia czy promieni słońca dookoła. Nowe urządzenia cechuje także skuteczny dotykowy wyświetlacz oraz wytrzymałość i niezawodność. Nowy Garmin MARQ jest w stanie wytrzymać na jednej baterii do 16 dni w trybie smartwatch.
Jak podkreślają osoby odpowiedzialne za globalny rynek Garmina: „odświeżona kolekcja MARQ jest świadectwem łączenia przełomowej technologii i jakości z filozofią i DNA marki. Przeszło 30 lat na rynku pozwoliło nam skoncentrować się na tym, co istotne dla bezpośredniego odbiorcy - odpowiednim wykonaniu, żywotności i funkcjonalności.” Wykonanie to faktycznie w przypadku Garmina MARQ drugiej generacji coś, co jeszcze do niedawna nie kojarzyło nam się ze smartwatchami. Tu postawiono na materiały takie jak szafirowe szkło, tytan (typu Grade-5, czyli pięciokrotnie twardszy od stali) czy ceramika. Mikstura takich elementów pozwoliła zadbać o odporność na korozję, zadrapania i temperaturę, jednocześnie redukując wagę zegarka. 46-milimetrowa kopertę zegarka uzupełnia szafirowa soczewka oraz jasny wyświetlacz AMOLED z bardzo czułym ekranem dotykowym, który ułatwia codzienne korzystanie ze smartwatcha oraz obsługę map.
Podczas snu nowy MARQ rejestruje i analizuje dane biometryczne. Dzięki temu użytkownik może regularnie badać poziom stresu i regeneracji, a także jakość snu. Dodatkowymi funkcjami odświeżonej kolekcji są możliwości monitorowania oddechu, pomiaru tętna czy wsparcie asystenta jetlagu, który podpowie ile i kiedy spać, jeść lub ćwiczyć, aby różnice czasowe odczuć jak najmniej dotkliwie. Funkcja ta wspiera już przed wylotem w nowe miejsce, dostosowując zegar biologiczny użytkownika. Urządzenie Garmina można uzbroić w pasek lub bransoletę wykonane ze skóry, tytanu, silikonu czy żakardu. Wbudowany system pozwala korzystać z kilku rodzajów nawigacji satelitarnej, GPS kilku częstotliwości oraz technologię Garmin SatIQ™, która zapewnia doskonałą dokładność pozycjonowania w każdym otoczeniu, optymalizując jednocześnie zużycie baterii.
Zegarki Garmin MARQ Gen 2 można już zamawiać, a pierwsi nabywcy już czekają na dostawy. Ceny wahają się od 1950 do 2550 Euro. Szczegółowe opisy poszczególnych modeli znajdują się na stronie www.garmin.com.
Czytelnicy wybierają cel, my ruszamy w drogę – te proste zasady zmieniły się dla nas w wymarzoną przygodę.
Włoski hot hatch na bazie Fiata 500 miał długie i owocne życie, ale nadszedł czas pożegnania.
Nazwa „Dom Volvo” kojarzy się z przyjaznym miejscem. Idealnym na powitanie dokładnie przemyślanego, elektrycznego SUV-a.
Zawarta w nazwie „ochrona”, to niejedyna zaleta folii ochronnych. Sprawdź jak poprawić komfort użytkowania ekranów dotykowych.
Najbardziej analogowy model z rodziny Venoma F5 nadal ma 1842 KM, ale obsługiwane trzema pedałami.
Silniki elektryczne w połączeniu z V8 twin turbo skutkują najmocniejszym sedanem w historii Bentleya.
Najważniejszym zadaniem Adriana Neweya będzie przygotowanie bolidu Aston Martin na sezon 2026.
Pięć lat po prezentacji konceptu, drogowa Ginetta z wolnossącym silnikiem V8 wchodzi do produkcji.
Elektryczne Renault R17 to jeden z tych konceptów, które bardzo byśmy chcieli zobaczyć w produkcji.
Nowy wóz Alonso brzmi lepiej niż bolid i jest prawie tak samo szybki. Ale ma tablice rejestracyjne…
Cupra Terramar to sportowy kuzyn VW Tiguana z silnikiem od Golfa GTI lub hybrydą plug-in.
Aston Martin Vanquish w 2024 roku powraca z nowym designem i podwójnie uturbionym V12 o mocy 835 KM.
Czytelnicy wybierają cel, my ruszamy w drogę – te proste zasady zmieniły się dla nas w wymarzoną przygodę.
Audi wprowadza zmodernizowanego SUV-a Q5 oraz sportowe SQ5 z 3-litrowym V6 TFSI o mocy 367 KM.
Hyundai na poważnie przymierza się do produkcji modelu N Vision 74. Padła nawet data: 2030 r.
Speedster PureSpeed będzie pierwszym z serii ultra-ekskluzywnych modeli specjalnych AMG.