Zamów najnowsze wydanie magazynu EVO
Już dziś możesz zamówić nowy numer lub prenumeratę magazynu EVO. Magazyn jest również dostępny w najlepszych salonach prasowych.
Brytyjski producent opublikował ciekawe materiały na temat wyglądu Morgana 3 Wheeler.
Morgan opublikował szkice projektowe dające pogląd na temat nowego modelu 3 Wheeler. Potwierdziło się, że nowa generacja w dużej mierze zachowa sylwetkę o kształcie kropli, choć według Morgana zaoferuje sporą różnorodność w personalizacji detali i wykończenia. To naturalny ukłon w stronę klientów na ten wyjątkowo ekscentryczny pojazd.
Znamy już niektóre szczegóły techniczne nowego modelu i choć wygląda podobnie, producent zastrzega, że nowy 3 Wheeler jest zbudowany od podstaw. Niektórych pewnie zmartwi fakt, że motocyklowy silnik S&S V2 OHV ustąpi miejsca trzycylindrowej jednostce dostarczanej przez Forda.
Ford ma już spore doświadczenie z turbodoładowanymi jednostkami Ecoboost popularnymi w Fieście czy Focusie, ale dla Morgana będzie dostarczany silnik wolnossący z powodu problemów z upakowaniem wszystkiego w malutkim nadwoziu. Właściwie nawet nie w nadwoziu, bo przecież silnik pracuje z przodu, na zewnątrz kabiny, a to znacząco komplikuje mechanikę.
Morgan opublikował parę zdjęć z testów prototypu, choć przez dość ordynarny kamuflaż przedniej części nie do końca widać jak nowy silnik będzie ułożony. Widać za to kolumny zawieszenia i konstrukcję przedniej osi z podwójnymi wahaczami oraz opony przypominające bardziej przedwojenny motocykl niż nowoczesne auto sportowe.
Reszta nadwozia wygląda bardzo znajomo, zachowano kształt odwróconej wanny i pojedyncze tylne koło motocyklowe. Jedyna różnica, że dolne fartuchy przysłaniają jakby więcej profili podwozia niż w poprzedniku i brakuje bocznych rur wydechowych. Pomimo podobieństw ta generacja 3 Wheelera jest całkowicie nowa i nie ma tu właściwie żadnych części wspólnych z poprzednikiem.
Więcej informacji pojawi się tuż przed premierą, a zaawansowany etap na jakim są obecnie prototypy podpowiada, że nie potrwa to zbyt długo.
Już dziś możesz zamówić nowy numer lub prenumeratę magazynu EVO. Magazyn jest również dostępny w najlepszych salonach prasowych.
Razem z Team Bołtowicz ruszamy na Tor Modlin by w gronie niemal 300 osób uczcić klubowy jubileusz.
Jakie są korzyści wynikające z użycia AI w motoryzacji? Czy samochody zostaną wkrótce „smartfonami na kołach”?
Przyszedł czas na prawdziwie rasowy wariant Range Rovera, który rozbudzi emocje jak żadne inne auto w tym segmencie.
Ferrari rozpoczyna program, w którym klienci mogą kupić zmodyfikowane wyścigówki 499P klasy LMH i poczuć się jak Robert Kubica
Hyundai wykorzystał każdy możliwy trik, aby stworzyć fun z jazdy EV. Rezultat jest oszałamiający.
Choć poprzednik sprzedawał się znakomicie, w odbiorze był dość przeciętny. Co nowego wnosi Austral?
Razem z Team Bołtowicz ruszamy na Tor Modlin by w gronie niemal 300 osób uczcić klubowy jubileusz.
Po kilku latach przekładania terminów pikap Tesla Cybertruck zaczyna trafiać do odbiorców.
Francuzi opublikowali pierwsze zdjęcia zapowiadające Renault 5 EV, nowego konkurenta dla Mini EV.
BMW M3 kolejnej generacji dostanie napęd elektryczny. A to nie koniec złych wieści.
Nowa ładowarka Lotusa ma oferować 450 kW i niesamowicie szybkie ładowanie. Przynajmniej w teorii.
Hondę ostatnio już niemal głównie kojarzymy z autami o wyższym prześwicie. Do gamy dołącza ZR-V, które powinno być bestsellerem japońskiego producenta.
Nowa Dacia Duster jest praktyczna, rozsądna i wygląda o wiele lepiej niż dwie poprzednie generacje.
SF90 XX Stradale z hybrydą na pokładzie jest najszybszym samochodem drogowym na torze Fiorano.
McLaren Automotive potwierdził, że przystępuje do rywalizacji w WEC z modelem 720S GT3.
Jakie są korzyści wynikające z użycia AI w motoryzacji? Czy samochody zostaną wkrótce „smartfonami na kołach”?