Czytelnicy wybierają cel, my ruszamy w drogę – te proste zasady zmieniły się dla nas w wymarzoną przygodę.
Allure – to nie tylko nazwa jednej z wersji wyposażeniowych nowego Peugeot E-3008, ale także słowo, które oddaje ducha tego projektu.
Nowy E-3008 to rasowy SUV typu fastback, co z kolei oznacza, że jest jednocześnie dynamiczny i aerodynamiczny (a to rzecz jasna przekłada się na oszczędność użytkowania). Zgrabna kocia sylwetka wymagała dobrego rozplanowania wymiarów, dzięki czemu E-3008 pozostał jednym z najbardziej kompaktowych aut w segmencie C, nie tracąc przy tym nic na przestronności wnętrza.
Zacznijmy od kokpitu – tu uwagę przyciąga 21-calowy zakrzywiony ekran panoramiczny, spełniający funkcję dotykowego wyświetlacza multimedialnego, znany pod nazwą i-Cockpit®. Dzięki efektownemu oświetleniu LED i odpowiedniemu umieszczeniu nad deską rozdzielczą, wydaje się on niemal unosić w powietrzu. No cóż, przyszłość już tu jest i wygląda świetnie. A przy tym okazuje się całkiem praktyczna. Widać to także po kompaktowej kierownicy, wyposażonej w ergonomiczne przyciski i łopatki do regulacji siły hamowania rekuperacyjnego. Kolejnym praktycznym i przyjaznym dla użytkownika rozwiązaniem są konfigurowalne przyciski dotykowe i-Toggles, umieszczone w centralnej części deski rozdzielczej.
A jak wygląda wnętrze? Okazuje się, że pierwsze wrażenie było słuszne – nowy SUV Peugeot jest bardzo przestronny. Dobre doświetlenie, znakomite wygłuszenie i wyjątkowa wygoda – to jego kolejne atuty. Przednie fotele można dodatkowo wyposażyć w wyprofilowania boczne, dopasowujące się do kształtu ciała pasażera. W wersji GT otrzymują one także wentylację i funkcję masażu. Oświetlenie można ustawiać indywidualnie, system AQS (Air Quality System) stale monitoruje jakość powietrza i w razie potrzeby automatycznie aktywuje jego recyrkulację, a system dźwiękowy Focal® Premium Hi-Fi potęguje przyjemność słuchania muzyki podczas jazdy. Na uwagę zasługują także usługi łączności, zapewniające m.in. zdalną aktualizację map nawigacji czy planowanie tras z uwzględnieniem punktów ładowania. Nowy E-3008 jest też eco-friendly – około 23% jego materiałów pochodzi z odzysku.
Oferta E-3008 obejmuje dwa poziomy wyposażenia z trzema pakietami opcji dodatkowych oraz trzy całkowicie elektryczne układy napędowe. Już teraz dostępny, o mocy 210 KM i zasięgu 527 km wg. WLTP oraz planowane wersje 230 KM Long Range o zasięgu do 680 km i 320 KM Dual Motor z napędem na 4 koła, a także opcję hybrydową i hybrydową typu plug-in. Jest to pierwszy model Peugeot zbudowany na nowej platformie STLA Medium. Ma ona zapewnić optymalizację osiągów, efektywności energetycznej, zasięgu i możliwości doładowywania. Szybkie ładowanie prądem stałym o mocy 160kW pozwala w 30 min napełnić baterię trakcyjną od 20 do 80%.
Klientów kusić będzie również program ochrony Peugeot Allure Care, obejmujący silnik elektryczny, ładowarkę, układ napędowy oraz główne podzespoły. Działa ona przez 8 lat lub do osiągnięcia 160 000 km przebiegu (podobnie jak gwarancja na akumulatory wysokiego napięcia). Trudno więc ostatecznie ustalić, którą ze swoich stron E-3008 kusi nas bardziej – estetyczną czy praktyczną? Obie zdecydowanie zasługują na uznanie.
Czytelnicy wybierają cel, my ruszamy w drogę – te proste zasady zmieniły się dla nas w wymarzoną przygodę.
Włoski hot hatch na bazie Fiata 500 miał długie i owocne życie, ale nadszedł czas pożegnania.
Nazwa „Dom Volvo” kojarzy się z przyjaznym miejscem. Idealnym na powitanie dokładnie przemyślanego, elektrycznego SUV-a.
Zawarta w nazwie „ochrona”, to niejedyna zaleta folii ochronnych. Sprawdź jak poprawić komfort użytkowania ekranów dotykowych.
Lando Norris miał okazję przetestować na Silverstone odtworzonego z klocków Lego McLarena P1.
Nabywcy hybrydowego BMW M5 będą mogli dokupić lekkie karbonowe dodatki z palety M Performance.
16 września Lotus pokaże koncept Theory 1, który potencjalnie może być elektrycznym następcą Emiry.
Najbardziej analogowy model z rodziny Venoma F5 nadal ma 1842 KM, ale obsługiwane trzema pedałami.
Silniki elektryczne w połączeniu z V8 twin turbo skutkują najmocniejszym sedanem w historii Bentleya.
Najważniejszym zadaniem Adriana Neweya będzie przygotowanie bolidu Aston Martin na sezon 2026.
Pięć lat po prezentacji konceptu, drogowa Ginetta z wolnossącym silnikiem V8 wchodzi do produkcji.
Elektryczne Renault R17 to jeden z tych konceptów, które bardzo byśmy chcieli zobaczyć w produkcji.
Nowy wóz Alonso brzmi lepiej niż bolid i jest prawie tak samo szybki. Ale ma tablice rejestracyjne…
Cupra Terramar to sportowy kuzyn VW Tiguana z silnikiem od Golfa GTI lub hybrydą plug-in.
Aston Martin Vanquish w 2024 roku powraca z nowym designem i podwójnie uturbionym V12 o mocy 835 KM.
Czytelnicy wybierają cel, my ruszamy w drogę – te proste zasady zmieniły się dla nas w wymarzoną przygodę.