Centralna Polska - region idealny dla turystyki samochodowej - staje się celem zimowej wyprawy w ramach akcji "Yokohama on Tour"
Niedługo na rynku pojawią się odświeżone modele Alfy - Giulia i Stelvio. Później dołączy Quadrifoglio.
Alfa Romeo przeprowadziła długo oczekiwany lifting swoich modeli klasy średniej - Giulii i Stelvio. Zmiany nie są rozległe i skupiają się głównie na poprawkach technologii i wyposażenia, aby wprowadzić do gamy nowinki znane już z SUV-a Tonale. Oba modele będą wprowadzane do sprzedaży od początku 2023 roku, a na odświeżone topowe modele Quadrifoglio jeszcze musimy poczekać.
Zaktualizowano np. oświetlenie przednie do standardu Matrix LED, przy okazji zmieniając design świateł na klasyczny motyw potrójnego klosza jak w kultowych Alfach sprzed lat. Przedliftowe Alfy Romeo były chyba ostatnimi nowymi autami na rynku wyposażonymi w odchodzące do lamusa lampy biksenonowe.
Producent nie zmienił kształtu zderzaków obu aut, za to pojawiły się nowe wzory kratek wypełniających wloty powietrza. Inne są także detale tylnych lamp i felg, ale akurat te zmiany dostrzegą chyba tylko fani modelu.
Zarówno Giulia jak i Stelvio dostaną w ramach liftingu nowe wirtualne zegary wpasowane w miejsce starych. Kierowca będzie miał na nich więcej informacji, ale także większe możliwości personalizacji stylu. Przewidziano ustawienia domyślne, a także zegary minimalistyczne oraz wzór “historyczny”. Ten ostatni ma naśladować misterne czcionki i wzory stosowane w Alfach z lat 60. i 70. z charakterystycznym dla marki odwróconym układem cyfr. Poza tym wnętrze pozostało bez zmian - akurat ta część obu modeli była modernizowana 2 lata temu, gdy pojawiła się nowa konsola środkowa i wybierak automatu.
Przy okazji liftingu Alfa Romeo przeorganizowała listę dostępnych wersji wyposażenia, a na szczycie gamy pojawiły się limitowane modele Competizione. Charakterystyczne dla tych ostatnich będą opcje kolorystyczne - matowoszary lakier Moon oraz przeszycia tapicerki, a w przypadku Stelvio także specjalne 21-calowe koła.
W gamie silników brak nowości, za to Giulię po liftingu będzie można kupić tylko z 280-konnym silnikiem benzynowym i napędem na tył. W gamie Stelvio pozostał ten sam silnik benzynowy, ale także 210-konny turbodiesel oraz obowiązkowy napęd 4x4. W obu modelach moc trafia na koła poprzez 8-stopniowy automat ZF oraz dyferencjał o ograniczonym poślizgu na tylnej osi.
Szczegóły na temat nowych odmian Giulii i Stelvio pojawią się wkrótce, a samochody będzie można kupić na początku 2023 roku. Nie znamy jeszcze cenników modeli po aktualizacji.
Centralna Polska - region idealny dla turystyki samochodowej - staje się celem zimowej wyprawy w ramach akcji "Yokohama on Tour"
Odkrywamy, co przyniesie 51. edycja kultowego kalendarza Pirelli, zwanego „The Cal”
Lamborghini Revuelto na okładce piętnastego wydania EVO Magazine – pożegnanie sezonu z superautem!
Ośmiu polskich kierowców Forch Racing by Atlas Ward staje do walki o dominację w niemieckiej serii wyścigowej.
Nowa stylizacja zewnętrzna i poprawa jakości - to główne cele dużego liftingu Tesli Model Y.
Poprzednie GT350 było produktem licencyjnym. Nowy model to prawdziwe Shelby i ma V8 o mocy 821 KM.
Piąta generacja Quattroporte wniosła włoską limuzynę na poziom pozwalający rywalizować z najlepszymi.
Niedoceniany w swoim czasie, dziś Lexus LFA urósł do rangi ikony współczesnej motoryzacji.
BMW M3 kolejnej generacji dostanie napęd elektryczny. Zauważono pierwsze muły testowe tego auta.
W oponie Primacy 5 Michelin dąży do zwiększenia żywotności i zmniejszenia wpływu na środowisko.
Na 2025 rok producent symulatora jazdy Assetto Corsa zapowiada nową wersję popularnej serii.
W mediach rządzą najdroższe warianty 911, tymczasem zwykła Carrera także ma mnóstwo do zaoferowania.
Na zakończenie długiej i barwnej ery niezależności Alpina wypuszcza topowe B8 GT o mocy 634 KM.
Jakość jazdy na równi z coupe i szybko składany dach - tym ma się wyróżniać nowy Vantage Roadster.
Po wielu latach TAG Heuer powraca jako oficjalny partner cyklu Formuły 1.
Impreza 22B udowadnia swą wartość w cywilu nawet jeśli nie jest prawdziwym modelem homologacyjnym.