Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Były CEO Porsche i niedawno pozyskany nowy członek zarządu Michael Macht tymczasowo przejmuje obowiązki Prezesa Zarządu McLarena.
Grupa McLaren podała informację, że dotychczasowy Prezes Zarządu Mike Flewitt ustępuje ze stanowiska z efektem natychmiastowym po 8 latach spędzonych w brytyjskiej spółce. Zasłużona marka przechodzi obecnie dogłębną restrukturyzację w wyniku przekształceń własnościowych. W związku z tym zmiana na czele całej Grupy nie jest szczególnie zaskakująca.
Były CEO Porsche Michael Macht, który niedawno dołączył do niewykonawczego zarządu McLarena, przejmie tymczasowo obowiązki na stanowisku Prezesa Zarządu do czasu wyłonienia nowej osoby na to stanowisko. Zmiana na samym szczycie zarządu ma przynieść na powrót zyskowność marce McLaren po perturbacjach covidowych i zerwaniu lukratywnej umowy z Formułą E.
Paul Walsh, prezes wykonawczy Grupy McLaren powiedział: Mike odegrał kluczową rolę w tym, że McLaren jest obecnie uznawany za jedną z wiodących światowych marek luksusowych supersamochodów, osiągając wyżyny sukcesu, których osiągnięcie zajęło naszym konkurentom wiele dziesięcioleci.
Cel finansowego sukcesu to jeszcze daleka perspektywa dla McLarena, ale ostatnie zmiany w zarządzie spółki powinny go przyspieszyć. Kluczem do niego w kwestii aut drogowych będzie model Artura, który w końcu przyniesie jakiś zwrot inwestycji poczynionych w ostatnich latach w rozwój kompletnie nowego napędu hybrydowego i podwozia z karbonu.
Niestety w wyniku nieszczęśliwego przypadku McLaren zdążył już zapowiedzieć opóźnienie wprowadzenia modelu Artura do produkcji z powodu usterek elektroniki wykrytych na ostatnich etapach rozwoju. Stało się to ledwo 48 godzin po premierze auta w sieci.
Pomimo tych komplikacji patrząc szeroko na całą Grupę McLaren możemy być optymistami. Wszystkie części biznesowej układanki powoli wskakują na swoje miejsce i w końcu McLaren wydaje się zmierzać we właściwym kierunku.
Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Niekończące się magiczne lasy, dzika przyroda, puste drogi, miejsca, do których nie dotarła cywilizacja - czas na weekendowy wypad samochodem!
Nowa linia na sezon 2025 ponownie przesuwa granice zarówno pod względem technologii, jak i emocji
Myślisz o wyposażeniu swojego samochodu sportowego w komplet najlepszych opon?
Pojawiają się przesłanki, że Lamborghini pracuje nad limitowanym hipersamochodem o nazwie Fenomeno.
Elektryczne super-GT o mocy 1000 KM wyznaczy kierunek rozwoju Jaguara. Na razie trwają testy.
Odwiedziliśmy Amerykę, aby przejechać kilka testowych kilometrów w pocisku o mocy 2059 KM.
Innowacyjna technologia silników i rewolucyjne baterie to główne cechy konceptu czterodrzwiowego AMG.
Większa moc i niższa masa sprawiają, że Sadair’s Spear to hardkorowa wersja Koenigsegga Jesko.
Z 1875-konnym V12 w modelu Aurora Zenvo ma ambicje wejść na poziom Koenigsegga. Produkcja w 2026.
BMW opracowało nowy, przyjazny środowisku kompozyt, który może być zastępstwem dla włókna węglowego.
Szlagier Dacii w ostatnich latach nie ma lekko. Czy niedawny lifting i nowe wersje silnikowe umocnią jego pozycję?
VW wreszcie spuszcza ze smyczy Golfa MK8 GTI i prezentuje torowo usposobioną wersję Edition 50.
Z okazji 30. rocznicy zwycięstwa w Le Mans, Lanzante tworzy samochód inspirowany kultowym F1 GTR.
Wersja specjalna Defender Trophy odnosi się do wielkiej tradycji Land Rovera w rajdzie Camel Trophy.
Twórcy Mercedesa CLK GTR i silników Pagani V12 wystartują restomodem Mercedesa 190E Evo II w N24.