Zamów najnowsze wydanie magazynu EVO
Już dziś możesz zamówić nowy numer lub prenumeratę magazynu EVO. Magazyn jest również dostępny w najlepszych salonach prasowych.
Ferrari 296 GTB jest tak nowe, że mało kto je widział na żywo, ale Włosi już planują wariant GT3.
Ferrari opublikowało oficjalne, dynamiczne zdjęcia modelu 296 GT3 na torze Fiorano, dając świeże spojrzenie na całkowicie nowy model wyścigowy GT bazujący na 296 GTB, pierwszym samochodzie drogowym Ferrari z silnikiem V6. Samochód jeszcze jakiś czas będzie testowany wyłącznie w kamuflażu, ale postępujące testy dynamiczne sugerują, że wszystko idzie w dobrym kierunku i zaplanowany na 2023 rok wyścigowy debiut 296 GT3 jest niezagrożony.
Ponieważ marka zrezygnowała z torowego wariantu F8 Tributo, Ferrari 296 GT3 będzie następcą niezwykle udanego modelu 488 GT3, który ma na swoim koncie 107 tytułów mistrzowskich, zdobytych dzięki 429 zwycięstwom w 770 startach. W wersji nie-Evo, 488 GT3 generuje około 600 KM i 680 Nm momentu obrotowego ze swojego 4-litrowego, podwójnie doładowanego V8, ale w przypadku 296 sytuacja będzie wyglądać nieco inaczej…
Ostateczne dane w przypadku 296 GT3 nie są jeszcze znane i nie będą póki auto nie zyska ostatecznego balansu wypracowanego w testach. Ferrari potwierdziło tylko fakt, że GT3 zachowa silnik V6 wersji produkcyjnej, choć zgodnie z przepisami nie może być on wspomagany układem hybrydowym.
Pierwsze zdjęcie zapowiadanego 296 GT3 już ujawnia niektóre elementy rozbudowanej aerodynamiki auta. Widać agresywne progi boczne, lotki po bokach przedniego zderzaka, znaczące zmiany w kształcie tylnej części nadwozia i wiele innych, mniejszych detali. Mimo to Ferrari twierdzi, że chce zachować maksymalne możliwe podobieństwo do produkcyjnego wariantu 296 GTB.
Ferrari 296 GT3 zadebiutuje w wyścigach w 2023 roku, ale prace rozwojowe rozpoczną się w najbliższych miesiącach. Będziemy śledzić kolejne doniesienia dotyczące rozwoju 296 GT3.
Już dziś możesz zamówić nowy numer lub prenumeratę magazynu EVO. Magazyn jest również dostępny w najlepszych salonach prasowych.
Jakie są korzyści wynikające z użycia AI w motoryzacji? Czy samochody zostaną wkrótce „smartfonami na kołach”?
Przyszedł czas na prawdziwie rasowy wariant Range Rovera, który rozbudzi emocje jak żadne inne auto w tym segmencie.
Ferrari rozpoczyna program, w którym klienci mogą kupić zmodyfikowane wyścigówki 499P klasy LMH i poczuć się jak Robert Kubica
Ruszamy na Red Bull Ring by wraz z Atlas Ward Motorsport poznać sekret łączenia pracy zawodowej z profesjonalnym ściganiem się.
BMW M3 kolejnej generacji dostanie napęd elektryczny. A to nie koniec złych wieści.
Nowa ładowarka Lotusa ma oferować 450 kW i niesamowicie szybkie ładowanie. Przynajmniej w teorii.
Hondę ostatnio już niemal głównie kojarzymy z autami o wyższym prześwicie. Do gamy dołącza ZR-V, które powinno być bestsellerem japońskiego producenta.
Nowa Dacia Duster jest praktyczna, rozsądna i wygląda o wiele lepiej niż dwie poprzednie generacje.
SF90 XX Stradale z hybrydą na pokładzie jest najszybszym samochodem drogowym na torze Fiorano.
McLaren Automotive potwierdził, że przystępuje do rywalizacji w WEC z modelem 720S GT3.
Jakie są korzyści wynikające z użycia AI w motoryzacji? Czy samochody zostaną wkrótce „smartfonami na kołach”?
Dzięki hybrydzie z V6 następny flagowiec Ferrari połączy świat samochodów drogowych i wyścigowych.
W EVO czytamy o autach ze snów i wszyscy o nich marzymy niezależnie od tego, ile kosztują i jak są szybkie.
Po liftingu Panamera zyskała design i technologie upodabniające ten model do Porsche Taycana.
Imola to najbardziej radykalne drogowe Pagani w historii, a teraz debiutuje jej wersja Roadster.
Przyszedł czas na prawdziwie rasowy wariant Range Rovera, który rozbudzi emocje jak żadne inne auto w tym segmencie.