Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Najpopularniejszy pikap w Europie - Ford Ranger - zyska niektóre terenowe atrybuty Raptora.
Poprzedni Ranger Raptor był maszyną imponującą, ale niekoniecznie szybką ze względu na swój czterocylindrowy silnik diesla. W najnowszym Raptorze ten błąd został naprawiony, a pod maską pracuje 3.0 V6 o mocy 292 KM. Jeśli jednak do ogarniania swojego ranczo potrzebujesz czegoś nieco bardziej oszczędnego, a równie dzielnego w terenie, Ford wprowadza do oferty dwie nowe edycje specjalne.
Nowy Ranger w wersjach Wildtrak X i Tremor będzie miał pod maską czterocylindrowego, dwulitrowego turbodiesla o mocy 205 KM i momencie obrotowym 500 Nm. Motor ten znamy już ze zwykłego Rangera i z poprzedniego Raptora. Standardem jest dziesięciobiegowa automatyczna skrzynia biegów, która przekazuje moc na wszystkie cztery koła. Układ napędowy nie jest w stanie nas zaskoczyć, ale podwozie zostało gruntownie przebudowane z myślą o jeździe w terenie.
Główną zmianą jest zrewidowane zawieszenie z amortyzatorami Bilstein. Prześwit zwiększono o 26 mm, a rozstaw kół o 30 mm. Układ kierowniczy dostosowano do nowej geometrii, a pod silnikiem pojawiła się solidna stalowa osłona mająca chronić wrażliwe podzespoły podczas ostrej jazdy terenowej.
Kluczową rolę ma zaadaptowany z Raptora system wektorowania momentu obrotowego oparty na hamulcach, dzięki któremu auto chętniej będzie się obracać na luźnej nawierzchni. Nowością jest też system Trail Control (tempomat do jazdy w terenie), który tak steruje przepustnicą i hamulcami, aby nawet w terenie dało się jechać ze stałą prędkością poniżej 30 km/h.
Obie nowe wersje różnią się tylko modyfikacjami wizualnymi. Ranger Wildtrak X ma czarny panel pod przednim grillem, matowoczarny tylny zderzak i dokładki nadkoli. Ten ciemny motyw widać także w emblematach i dedykowanych 17-calowych felgach.
Wersja Tremor zyskała szare elementy wystroju zewnętrznego (zderzaki, nadkola), odlewane z aluminium boczne stopnie i srebrną płytę pod silnikiem.
Nowe Fordy Ranger można już zamawiać, a pierwsze egzemplarze edycji specjalnych pojawią się w salonach w sierpniu. Tymczasem polski oddział Forda opublikował cenniki nowego Rangera w podstawowej wersji na naszym rynku. Odmiana podstawowa Limited wyceniona jest na minimum 201 950 zł netto. Topowy Wildtrak kosztuje od 209 600 zł netto.
Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Niekończące się magiczne lasy, dzika przyroda, puste drogi, miejsca, do których nie dotarła cywilizacja - czas na weekendowy wypad samochodem!
Nowa linia na sezon 2025 ponownie przesuwa granice zarówno pod względem technologii, jak i emocji
Myślisz o wyposażeniu swojego samochodu sportowego w komplet najlepszych opon?
Nowe Porsche 911 GT3 992.2 ustanowiło rekord okrążenia Nürburgringu wśród aut ze skrzynią ręczną.
W drodze do przebicia bariery 500 km/h teksański Hennessey prezentuje kolejne wcielenie Venoma F5.
W 2026 roku na starcie 24h Le Mans stanie zespół Genesis Magma Racing z modelem GMR-001.
Niedługo poznamy nowe Lamborghini Urus Performante - rywala Astona DBX707 i Ferrari Purosangue.
Unijni urzędnicy wzięli na celownik włókna węglowe, których rozpad jest szkodliwy dla zdrowia.
Od 2027 roku do Ferrari, Porsche i Aston Martina w stawce WEC dołączy nowy gracz - McLaren.
MGA Factory Edition od brytyjskiej firmy Frontline to klasyk o osiągach godnych supersamochodów.
JCR to specjaliści od tuningu Porsche, a ich najnowsza kreacja bazuje na wspaniałym 911 S/T.
Super-GT Aston Martina wkrótce doczeka się wzmocnionej i nastawionej na tor wersji specjalnej.
Gama Bentleya powiększa się o bazowe warianty Continentala GT i Flying Spura z napędem hybrydowym.
Mali producenci będą mogli sprzedawać w UK samochody spalinowe do 2030 roku, a hybrydy do 2035.
Karbonowe dodatki, bodykit i ponad 500 KM to pakiet jaki Abt proponuje do limitowanego Audi RS3 R.