Centralna Polska - region idealny dla turystyki samochodowej - staje się celem zimowej wyprawy w ramach akcji "Yokohama on Tour"
Najpopularniejszy pikap w Europie - Ford Ranger - zyska niektóre terenowe atrybuty Raptora.
Poprzedni Ranger Raptor był maszyną imponującą, ale niekoniecznie szybką ze względu na swój czterocylindrowy silnik diesla. W najnowszym Raptorze ten błąd został naprawiony, a pod maską pracuje 3.0 V6 o mocy 292 KM. Jeśli jednak do ogarniania swojego ranczo potrzebujesz czegoś nieco bardziej oszczędnego, a równie dzielnego w terenie, Ford wprowadza do oferty dwie nowe edycje specjalne.
Nowy Ranger w wersjach Wildtrak X i Tremor będzie miał pod maską czterocylindrowego, dwulitrowego turbodiesla o mocy 205 KM i momencie obrotowym 500 Nm. Motor ten znamy już ze zwykłego Rangera i z poprzedniego Raptora. Standardem jest dziesięciobiegowa automatyczna skrzynia biegów, która przekazuje moc na wszystkie cztery koła. Układ napędowy nie jest w stanie nas zaskoczyć, ale podwozie zostało gruntownie przebudowane z myślą o jeździe w terenie.
Główną zmianą jest zrewidowane zawieszenie z amortyzatorami Bilstein. Prześwit zwiększono o 26 mm, a rozstaw kół o 30 mm. Układ kierowniczy dostosowano do nowej geometrii, a pod silnikiem pojawiła się solidna stalowa osłona mająca chronić wrażliwe podzespoły podczas ostrej jazdy terenowej.
Kluczową rolę ma zaadaptowany z Raptora system wektorowania momentu obrotowego oparty na hamulcach, dzięki któremu auto chętniej będzie się obracać na luźnej nawierzchni. Nowością jest też system Trail Control (tempomat do jazdy w terenie), który tak steruje przepustnicą i hamulcami, aby nawet w terenie dało się jechać ze stałą prędkością poniżej 30 km/h.
Obie nowe wersje różnią się tylko modyfikacjami wizualnymi. Ranger Wildtrak X ma czarny panel pod przednim grillem, matowoczarny tylny zderzak i dokładki nadkoli. Ten ciemny motyw widać także w emblematach i dedykowanych 17-calowych felgach.
Wersja Tremor zyskała szare elementy wystroju zewnętrznego (zderzaki, nadkola), odlewane z aluminium boczne stopnie i srebrną płytę pod silnikiem.
Nowe Fordy Ranger można już zamawiać, a pierwsze egzemplarze edycji specjalnych pojawią się w salonach w sierpniu. Tymczasem polski oddział Forda opublikował cenniki nowego Rangera w podstawowej wersji na naszym rynku. Odmiana podstawowa Limited wyceniona jest na minimum 201 950 zł netto. Topowy Wildtrak kosztuje od 209 600 zł netto.
Centralna Polska - region idealny dla turystyki samochodowej - staje się celem zimowej wyprawy w ramach akcji "Yokohama on Tour"
Odkrywamy, co przyniesie 51. edycja kultowego kalendarza Pirelli, zwanego „The Cal”
Lamborghini Revuelto na okładce piętnastego wydania EVO Magazine – pożegnanie sezonu z superautem!
Ośmiu polskich kierowców Forch Racing by Atlas Ward staje do walki o dominację w niemieckiej serii wyścigowej.
Nowa stylizacja zewnętrzna i poprawa jakości - to główne cele dużego liftingu Tesli Model Y.
Poprzednie GT350 było produktem licencyjnym. Nowy model to prawdziwe Shelby i ma V8 o mocy 821 KM.
Piąta generacja Quattroporte wniosła włoską limuzynę na poziom pozwalający rywalizować z najlepszymi.
Niedoceniany w swoim czasie, dziś Lexus LFA urósł do rangi ikony współczesnej motoryzacji.
BMW M3 kolejnej generacji dostanie napęd elektryczny. Zauważono pierwsze muły testowe tego auta.
W oponie Primacy 5 Michelin dąży do zwiększenia żywotności i zmniejszenia wpływu na środowisko.
Na 2025 rok producent symulatora jazdy Assetto Corsa zapowiada nową wersję popularnej serii.
W mediach rządzą najdroższe warianty 911, tymczasem zwykła Carrera także ma mnóstwo do zaoferowania.
Na zakończenie długiej i barwnej ery niezależności Alpina wypuszcza topowe B8 GT o mocy 634 KM.
Jakość jazdy na równi z coupe i szybko składany dach - tym ma się wyróżniać nowy Vantage Roadster.
Po wielu latach TAG Heuer powraca jako oficjalny partner cyklu Formuły 1.
Impreza 22B udowadnia swą wartość w cywilu nawet jeśli nie jest prawdziwym modelem homologacyjnym.