Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Najpopularniejszy pikap w Europie - Ford Ranger - zyska niektóre terenowe atrybuty Raptora.
Poprzedni Ranger Raptor był maszyną imponującą, ale niekoniecznie szybką ze względu na swój czterocylindrowy silnik diesla. W najnowszym Raptorze ten błąd został naprawiony, a pod maską pracuje 3.0 V6 o mocy 292 KM. Jeśli jednak do ogarniania swojego ranczo potrzebujesz czegoś nieco bardziej oszczędnego, a równie dzielnego w terenie, Ford wprowadza do oferty dwie nowe edycje specjalne.
Nowy Ranger w wersjach Wildtrak X i Tremor będzie miał pod maską czterocylindrowego, dwulitrowego turbodiesla o mocy 205 KM i momencie obrotowym 500 Nm. Motor ten znamy już ze zwykłego Rangera i z poprzedniego Raptora. Standardem jest dziesięciobiegowa automatyczna skrzynia biegów, która przekazuje moc na wszystkie cztery koła. Układ napędowy nie jest w stanie nas zaskoczyć, ale podwozie zostało gruntownie przebudowane z myślą o jeździe w terenie.
Główną zmianą jest zrewidowane zawieszenie z amortyzatorami Bilstein. Prześwit zwiększono o 26 mm, a rozstaw kół o 30 mm. Układ kierowniczy dostosowano do nowej geometrii, a pod silnikiem pojawiła się solidna stalowa osłona mająca chronić wrażliwe podzespoły podczas ostrej jazdy terenowej.
Kluczową rolę ma zaadaptowany z Raptora system wektorowania momentu obrotowego oparty na hamulcach, dzięki któremu auto chętniej będzie się obracać na luźnej nawierzchni. Nowością jest też system Trail Control (tempomat do jazdy w terenie), który tak steruje przepustnicą i hamulcami, aby nawet w terenie dało się jechać ze stałą prędkością poniżej 30 km/h.
Obie nowe wersje różnią się tylko modyfikacjami wizualnymi. Ranger Wildtrak X ma czarny panel pod przednim grillem, matowoczarny tylny zderzak i dokładki nadkoli. Ten ciemny motyw widać także w emblematach i dedykowanych 17-calowych felgach.
Wersja Tremor zyskała szare elementy wystroju zewnętrznego (zderzaki, nadkola), odlewane z aluminium boczne stopnie i srebrną płytę pod silnikiem.
Nowe Fordy Ranger można już zamawiać, a pierwsze egzemplarze edycji specjalnych pojawią się w salonach w sierpniu. Tymczasem polski oddział Forda opublikował cenniki nowego Rangera w podstawowej wersji na naszym rynku. Odmiana podstawowa Limited wyceniona jest na minimum 201 950 zł netto. Topowy Wildtrak kosztuje od 209 600 zł netto.
Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Niekończące się magiczne lasy, dzika przyroda, puste drogi, miejsca, do których nie dotarła cywilizacja - czas na weekendowy wypad samochodem!
Nowa linia na sezon 2025 ponownie przesuwa granice zarówno pod względem technologii, jak i emocji
Myślisz o wyposażeniu swojego samochodu sportowego w komplet najlepszych opon?
Długo wyczekiwany system Apple CarPlay Ultra debiutuje na pokładzie wszystkich modeli Aston Martina.
BMW planuje wyprodukować 50 egzemplarzy efektownego roadstera Skytop bazującego na M8.
Tajemniczy prototyp Porsche 911 wyróżnia się znacznie poszerzonym tyłem i agresywną aerodynamiką.
Zaprezentowany pierwszy raz w 2019 roku butikowy hipersamochód De Tomaso P72 doczeka się produkcji.
Na drogach pojawiły się nowe, mniej zamaskowane i bardziej agresywne, prototypy Genesis GV60 Magma.
Elektryczna Skoda Enyaq RS w ramach liftingu otrzymała odświeżający design i wzrost wydajności.
Jak zapewnia Chevrolet, wnętrze nowej Corvette C8 zyskało głównie na ergonomii i technologii.
Nowa odsłona popularnej gry wyścigowej z 2014 roku właśnie zyskała pierwszą aktualizację.
Land Rover jako oficjalny partner Dakaru 2026 nie mógł pominąć okazji do posłania w bój Defendera.
Mija prawie połowa roku, a nadal niewiele wiemy o testowanym elektrycznym Porsche Cayman/Boxster.
Nowe AMG GT wygląda dobrze, ale jego długoterminowa wartość będzie zależała od sukcesu filmu “F1”.
Nowy Singer oprócz wyjątkowej jakości zawiera odrobinę wyścigowego know-how Red Bulla i Coswortha.