Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Pagani wraz z Instituto Europeo di Design stworzyło wizję Zondy w roli hipersamochodu przyszłości.
Trudno przecenić wrażenie jakie Pagani Zonda wywarła na świat w momencie prezentacji podczas salonu w Genewie w 1999 roku. To klasyczny przykład instant classic, a ponieważ w tym roku mija dokładnie 25 lat od debiutu Zondy, włoski producent postanowił to uczcić.
Oto Alisea - koncept stylistyczny stworzony wspólnymi siłami przez Pagani i studentów Instituto Europeo di Design w Turynie. Celem konceptu jest pokazanie charakterystycznych linii Zondy w odświeżonym, futurystycznym wydaniu jako hipersamochód z roku 2049.
Alisea jest tylko statyczną bryłą, więc nie oczekujcie, że wkrótce wyjedzie na drogi jako następca Utopii. Pokazuje za to jak design Pagani mógłby ewoluować w perspektywie następnych 20, a może nawet 30 lat.
Krótki, ostro pochylony przód mocno przypomina oryginalny design Zondy, podobnie jak wysoko poprowadzone linie nadkoli oraz podwójne przednie światła. Znany z wielu modeli Pagani eliptyczny wlot powietrza umieszczono nisko w zderzaku, a proporcje Zondy w stylu prototypów grupy C zostały tutaj zinterpretowane na nowo, ale w znacznie bardziej klinicznym, minimalistycznym stylu.
Wznosząca się linia boczna przechodzi w zaokrąglony tył w stylu obecnie produkowanej Utopii, z dwoma małymi skrzydełkami schodzącymi się w miejscu okrągłej obudowy czterech końcówek wydechu - znaku firmowego Pagani. Alisea w żadnym aspekcie nie była projektowana z myślą o produkcji seryjnej, choć jej twórcy zapewniają, że w centralnym punkcie ramy spoczywa silnik V12 AMG. Analogowy charakter auta zdradza obecność trzeciego pedału i klasycznego drążka ręcznej przekładni pośrodku kokpitu. Wnętrze wygląda jak cyfrowe odzwierciedlenie Zondy łącznie z jej nisko schodzącą linią przedniej szyby.
Alberto Piccolo, kierownik ds. zaawansowanego projektowania w Pagani, powiedział: "Wspólne doświadczenie studentów IED Torino i Pagani Automobili okazało się niezwykle budujące. Mieliśmy okazję poprowadzić młode talenty, wykorzystując skonsolidowaną wiedzę i codzienne praktyki, które my, jako projektanci i inżynierowie motoryzacyjni, stosujemy w branży. Jednocześnie skorzystaliśmy z ich świeżego i nieskażonego podejścia".
Jeśli to jest cel, który Pagani zamierza osiągnąć za 25 lat, jesteśmy szczerze oczarowani.
Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Niekończące się magiczne lasy, dzika przyroda, puste drogi, miejsca, do których nie dotarła cywilizacja - czas na weekendowy wypad samochodem!
Nowa linia na sezon 2025 ponownie przesuwa granice zarówno pod względem technologii, jak i emocji
Myślisz o wyposażeniu swojego samochodu sportowego w komplet najlepszych opon?
Tak mógłby wyglądać Defender Octa gdyby powstał 25 lat temu - oto najnowszy “klasyk” od Land Rovera.
Z mocą ponad 850 KM nowe Ferrari 296 VS będzie jedną z najgorętszych premier 2025 roku.
Brabus opracował własną wersję flagowej klasy E od AMG, ale pod maską nadal spoczywa R6, nie V8.
Nowe 911 od Porsche Heritage, na swoje szczęście lub nieszczęście, inspirowane jest latami 70. i 80.
Ferrari zaprezentuje swoje pierwsze EV jeszcze w tym roku, a jego nazwa to po prostu Elettrica.
Nowe elektryczne Renault 5 Turbo 3E kosztuje tyle co używane supersamochody Ferrari czy McLarena.
Odświeżony model zastępuje kilka pozycji w ofercie Audi. Czy będzie to sukces?
Nowe Porsche 911 GT3 992.2 ustanowiło rekord okrążenia Nürburgringu wśród aut ze skrzynią ręczną.
W drodze do przebicia bariery 500 km/h teksański Hennessey prezentuje kolejne wcielenie Venoma F5.
W 2026 roku na starcie 24h Le Mans stanie zespół Genesis Magma Racing z modelem GMR-001.
Niedługo poznamy nowe Lamborghini Urus Performante - rywala Astona DBX707 i Ferrari Purosangue.
Unijni urzędnicy wzięli na celownik włókna węglowe, których rozpad jest szkodliwy dla zdrowia.