Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Japończycy posłuchali swoich klientów i przygotowują nowy wariant modelu GR Supra z ręczną skrzynią.
To już oficjalna informacja. Toyota stworzy nową wersję GR Supry wyposażoną w ręczną skrzynię sześciobiegową. Do tej pory ten model można było mieć wyłącznie z 8-stopniowym automatem ZF wyposażonym w konwerter momentu obrotowego.
Nie ujawniono żadnych dalszych szczegółów, więc nie możemy potwierdzić, czy ta nowinka będzie dotyczyła jednej czy obu dostępnych opcji silnikowych. W początkowej fazie rozwoju Supry Toyota rozważała i badała zachowanie auta wyposażonego w manualną przekładnię, więc być może zostawili sobie furtkę, aby w przyszłości móc taki wariant stworzyć, w zależności od zapotrzebowania rynku.
Przypomnijmy, że Supra korzysta z jednostek napędowych BMW, które w gamie niemieckiego producenta (i nie tylko) wielokrotnie występują w parze z ręczną skrzynią. 2-litrowy silnik B48 jest oferowany z manualem w Morganie Plus Four, a sześciocylindrowy S58 o pojemności 3 litrów można mieć z manualną skrzynią w podstawowych odmianach M3 i M4.
Nie wiadomo jeszcze czy inne elementy podwozia zostaną odpowiednio zmienione - np. elektronicznie sterowany mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu zostanie zastąpiony mechanicznym - ale możemy przypuszczać, że w wyniku tej zmiany spadnie nieco masa samochodu. Jedyną potwierdzoną różnicą jest samo oznakowanie - wersje z manualem będą miały czerwony napis “Supra” na tylnej klapie, podczas gdy teraz jest on wyłącznie czarny.
Dołączenie opcji manualnej do oferty Supry potwierdza plotki krążące od dłuższego czasu w środowisku o możliwym kierunku rozwoju sportowej Toyoty. Kolejne plotki mówią o stworzeniu jeszcze mocniejszej odmiany GRMN, w której silnik BMW mógłby być podkręcony, a układ jezdny odpowiednio zmodyfikowany do użytku torowego. Podkreślamy, że to tylko plotki - większe są szanse na zniknięcie Supry niż na jej kolejne wcielenia, więc cieszmy się, że taki model w ogóle jest na rynku.
Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Niekończące się magiczne lasy, dzika przyroda, puste drogi, miejsca, do których nie dotarła cywilizacja - czas na weekendowy wypad samochodem!
Nowa linia na sezon 2025 ponownie przesuwa granice zarówno pod względem technologii, jak i emocji
Myślisz o wyposażeniu swojego samochodu sportowego w komplet najlepszych opon?
Pojawiają się przesłanki, że Lamborghini pracuje nad limitowanym hipersamochodem o nazwie Fenomeno.
Elektryczne super-GT o mocy 1000 KM wyznaczy kierunek rozwoju Jaguara. Na razie trwają testy.
Odwiedziliśmy Amerykę, aby przejechać kilka testowych kilometrów w pocisku o mocy 2059 KM.
Innowacyjna technologia silników i rewolucyjne baterie to główne cechy konceptu czterodrzwiowego AMG.
Większa moc i niższa masa sprawiają, że Sadair’s Spear to hardkorowa wersja Koenigsegga Jesko.
Z 1875-konnym V12 w modelu Aurora Zenvo ma ambicje wejść na poziom Koenigsegga. Produkcja w 2026.
BMW opracowało nowy, przyjazny środowisku kompozyt, który może być zastępstwem dla włókna węglowego.
Szlagier Dacii w ostatnich latach nie ma lekko. Czy niedawny lifting i nowe wersje silnikowe umocnią jego pozycję?
VW wreszcie spuszcza ze smyczy Golfa MK8 GTI i prezentuje torowo usposobioną wersję Edition 50.
Z okazji 30. rocznicy zwycięstwa w Le Mans, Lanzante tworzy samochód inspirowany kultowym F1 GTR.
Wersja specjalna Defender Trophy odnosi się do wielkiej tradycji Land Rovera w rajdzie Camel Trophy.
Twórcy Mercedesa CLK GTR i silników Pagani V12 wystartują restomodem Mercedesa 190E Evo II w N24.