Ośmiu polskich kierowców Forch Racing by Atlas Ward staje do walki o dominację w niemieckiej serii wyścigowej.
Bentley wdraża swój plan prowadzący do neutralności środowiskowej, mają w tym pomóc 3 miliardy euro na inwestycje.
Brytyjska marka ogłosiła, że przyspiesza swoje dążenie do uzyskania neutralności śladu węglowego przed 2030 r. Impuls ten obejmie inwestycje w przyszłą gamę modeli, zakłady produkcyjne oraz zmiany w działalności firmy.
Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na pięć nowych modeli elektrycznych, które będą pojawiać się od 2025 r. - po jednym na rok. Modele te powstaną w Wielkiej Brytanii i zasilą szybko rozrastającą się elektryczną rodzinę Bentleya obok istniejących modeli plug-in. W tej chwili należą do niej hybrydy na bazie Bentaygi i Flying Spura, które w tym roku mają odpowiadać za około 20% sprzedaży marki.
Jednak głównym nurtem zmian mają być samochody elektryczne, których podstawą będzie oczywiście technologia koncernu Volkswagena. Przewidujemy, że Audi i Porsche będą tutaj głównymi partnerami technicznymi, ale i sam Volkswagen przeznacza niemałe środki na rozwój programu Artemis, który ma przynieść koncernowi nowe możliwości w zakresie technologii akumulatorów i platform przeznaczonych dla szerokiego spektrum modeli.
Część z 3 miliardów euro Bentley chce przeznaczyć na budowę tzw. “Dream Factory” - czystej, cyfrowej i elastycznej przestrzeni, która będzie koncentrować się na efektywności zużycia wody i zarządzania odpadami, poza zwykłymi względami związanymi z emisją dwutlenku węgla, aby mieć jak najmniejszy wpływ na środowisko. Ten nowy zakład produkcyjny jest częścią większej reorganizacji przestrzeni w siedzibie w Crewe, która zaczęła się w 2020 r. od zamknięcia linii produkcyjnej i warsztatów silnikowych, które przedtem służyły modelowi Mulsanne.
Adrian Hallmark, prezes i dyrektor generalny Bentley Motors, powiedział: "Jednoczesne przyspieszenie realizacji naszej strategii Beyond100 i zapewnienie produkcji samochodów elektrycznych w Crewe, wraz z inwestycją o wartości 2,5 mld funtów, sprawia, że jest to kamień milowy w 102-letniej historii firmy Bentley. Jest to światło dla całej rodziny Bentleya, naszych dostawców i partnerów, a także dla przemysłu motoryzacyjnego i całej brytyjskiej produkcji.”
Najnowsze ogłoszenie dotyczące planu Beyond100 firmy Bentley potwierdza rozpoczęcie ważnego etapu transformacji w długiej i znakomitej historii firmy. “Świat się zmienia, a my musimy odegrać naszą rolę w neutralizacji naszego wpływu na środowisko. Oznacza to realizację naszego celu, jakim jest całkowite zneutralizowanie emisji dwutlenku węgla do 2030 r. oraz potwierdzenie naszej roli jako lidera w dziedzinie zrównoważonej, luksusowej mobilności".
Strategia Beyond100 nie tylko przyniesie Bentleyowi nowe inwestycje, ale również umocni przynależność tej marki do Wielkiej Brytanii poprzez zabezpieczenie produkcji nowych aut w dającej się przewidzieć przyszłości. Firma kładzie również nacisk na wspieranie swojej obecnej i przyszłej floty pojazdów napędzanych silnikami spalinowymi poprzez inwestycje w zrównoważone paliwa, a wszystkie te działania umacniają silną pozycję firmy Bentley na początku jej drugiego stulecia.
Ośmiu polskich kierowców Forch Racing by Atlas Ward staje do walki o dominację w niemieckiej serii wyścigowej.
Alpine przechodzi na elektryczność i zaczyna od hatchbacka A290. Czy model ten ma DNA Alpine?
Wiele już powiedziano na temat hybrydowego M5, ale czas przestać gadać. Czas się przejechać.
Od przeszło 100 lat światy aut i motocykli romansują ze sobą. Ducati z Bentleyem spotykają się po raz pierwszy.
Pół-wyczynowy Mustang GTD osiągnął czas poniżej 7 minut na Nürburgringu, ale stać go na więcej.
Fundusz CYVN Holdings z Abu Zabi przejmuje dział samochodów drogowych McLarena.
Pamiętacie, że jeszcze istnieje? Leon - i to nie Cupra - ciągle jest na rynku!
W 2026 roku na starcie 24h Le Mans stanie zespół Genesis Magma Racing z modelem GMR-001.
To nie jest kolejna Mazda MX-5 - to jej pierwsza odmiana po konwersji na EV w firmie Electrogenic.
Nowy Escort nie jest kolejnym SUV-em, to klasyczny restomod napędzany benzyną.
Drogie, luksusowe, elektryczne super-GT o mocy 1000 KM ma pokazać kierunek, w którym podąża Jaguar.
Nieznana do tej pory kolekcja 69 bolidów Formuły 1 Berniego Ecclestone’a trafi na aukcję.
Ostatni spalinowy Lotus - Emira - może dostać od losu jeszcze jedną szansę - wersję hybrydową.
Katarczycy przejęli około 30% udziałów w zespole Formuły 1 Audi, który pojawi się na gridzie w 2026.
Elektryczne Lamborghini nie pojawi się przed 2030 rokiem, za to marka zapowiada nowy hipersamochód.
W 2026 roku Lotus chce powrócić do częściowo spalinowych napędów za sprawą technologii Hyper Hybrid.