Zamów najnowsze wydanie magazynu EVO
Już dziś możesz zamówić nowy numer lub prenumeratę magazynu EVO. Magazyn jest również dostępny w najlepszych salonach prasowych.
Wzrost mocy i garść nowości stylistycznych to główne cechy pakietu oferowanego przez Brabusa do E63 S.
Brabus odcisnął już swoje piętno na najnowszym Mercedesie-AMG E63 S dzięki pakietowi tuningowemu "800", ale teraz ma coś dla tych, którzy pragną czegoś więcej. Pakiet Brabus 900 zawiera większy zakres modyfikacji, które można podzielić na zwiększenie potencjału silnika, poprawki estetyczne i nowe komponenty aerodynamiczne.
W miejsce fabrycznego 4-litrowego V8 zamontowano powiększoną jednostkę o pojemności 4,5 litra, z większymi tłokami, odlewanym wałem korbowym i nowymi korbowodami o wydłużonym skoku. W celu zmaksymalizowania mocy zastosowano także wysokociśnieniowe pompy paliwowe, zmodernizowany układ dolotowy i układ wydechowy ze stali nierdzewnej o mniej restrykcyjnych zaworach - ten ostatni obejmuje powiększone rury wydechowe, sportowe katalizatory i nowe filtry cząstek stałych.
Specjaliści z Bottrop zajęli się też turbinami. Wymienili je na podzespoły o zwiększonej kompresji z wzmocnioną konstrukcją wewnętrzną, a to przyczynia się do osiągnięcia wyższego ciśnienia doładowania. Poza tym dla zwyczajnego efekciarstwa zamontowano adaptery “BoostExtra”, które generują głośny dźwięk zaworu blow-off podczas zdejmowania nogi z gazu.
Jak zawsze Brabus swoje modyfikacje spina klamrą, którą jest zmiana softu. Strojenie ECU dostosowuje mapowanie wtrysku, zapłonu i kontroli ciśnienia doładowania w celu uzyskania optymalnej mocy, reakcji przepustnicy i emisji spalin - Brabus twierdzi, że pomimo absurdalnej mocy, 900-tka spełnia normy emisji spalin EURO 6D.
Brabus podkreśla, że na tych podzespołach możliwe jest nawet 1250 Nm, ale ograniczono maksymalny moment elektronicznie ze względu na troskę o układ przeniesienia napędu.
Dzięki złożonemu systemowi napędu na wszystkie koła 4Matic+ i skrzyni automatycznej z dziewięcioma przełożeniami samochód ten jest w stanie rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 2,8 s - to 0,6 s szybciej niż w standardowym AMG. Być może nawet większe wrażenie robi prędkość maksymalna na poziomie 328 km/h, zwłaszcza w porównaniu do elektronicznie ograniczonej prędkości fabrycznej wynoszącej 250 km/h.
Poza osiągami Brabus proponuje do swoich aut szerokie modyfikacje wizualne. Takie elementy jak kratki i ramki wlotów powietrza, lotka na klapie czy przedni splitter mogą być wykonane z błyszczącego lub matowego karbonu. Z kolei pod tylnym zderzakiem Brabus montuje bardziej okazały dyfuzor z miejscem przeznaczonym na cztery końcówki tytanowego wydechu.
Kute felgi Monoblock Z w rozmiarze 21 cali są obute w opony o średnicy 265 mm z przodu i 305 mm z tyłu, a dzięki poprawkom oprogramowania zawieszenia pneumatycznego zostały podniesione w nadkolach o 20 mm. Wszystkie elementy wykończenia nadwozia są pomalowane na czarno, co na pewno dodaje mrocznej agresji typowej dla wyrobów Brabusa. Producent stawia wyrazistą kropkę nad “i” poprzez zamontowanie czerwonej pokrywy z karbonu na nową, 4,5-litrową jednostkę.
We wnętrzu nabywcy mogą zdecydować się na całkowicie unikalne, na nowo tapicerowane wnętrze z elementami wykończenia z drewna lub włókna węglowego. Na liście opcji znajdują się również różne dźwignie zmiany biegów, aluminiowe rygielki zamków drzwi, podświetlane nakładki na progi z logo Brabusa i wiele innych.
Brabus 900 jest dostępny jako pakiet montowany do E63 dostarczonego przez klienta lub jako kompletny samochód i jest objęty gwarancją na trzy lata lub 100 000 km.
Już dziś możesz zamówić nowy numer lub prenumeratę magazynu EVO. Magazyn jest również dostępny w najlepszych salonach prasowych.
Razem z Team Bołtowicz ruszamy na Tor Modlin by w gronie niemal 300 osób uczcić klubowy jubileusz.
Jakie są korzyści wynikające z użycia AI w motoryzacji? Czy samochody zostaną wkrótce „smartfonami na kołach”?
Przyszedł czas na prawdziwie rasowy wariant Range Rovera, który rozbudzi emocje jak żadne inne auto w tym segmencie.
Ferrari rozpoczyna program, w którym klienci mogą kupić zmodyfikowane wyścigówki 499P klasy LMH i poczuć się jak Robert Kubica
Hyundai wykorzystał każdy możliwy trik, aby stworzyć fun z jazdy EV. Rezultat jest oszałamiający.
Choć poprzednik sprzedawał się znakomicie, w odbiorze był dość przeciętny. Co nowego wnosi Austral?
Razem z Team Bołtowicz ruszamy na Tor Modlin by w gronie niemal 300 osób uczcić klubowy jubileusz.
Po kilku latach przekładania terminów pikap Tesla Cybertruck zaczyna trafiać do odbiorców.
Francuzi opublikowali pierwsze zdjęcia zapowiadające Renault 5 EV, nowego konkurenta dla Mini EV.
BMW M3 kolejnej generacji dostanie napęd elektryczny. A to nie koniec złych wieści.
Nowa ładowarka Lotusa ma oferować 450 kW i niesamowicie szybkie ładowanie. Przynajmniej w teorii.
Hondę ostatnio już niemal głównie kojarzymy z autami o wyższym prześwicie. Do gamy dołącza ZR-V, które powinno być bestsellerem japońskiego producenta.
Nowa Dacia Duster jest praktyczna, rozsądna i wygląda o wiele lepiej niż dwie poprzednie generacje.
SF90 XX Stradale z hybrydą na pokładzie jest najszybszym samochodem drogowym na torze Fiorano.
McLaren Automotive potwierdził, że przystępuje do rywalizacji w WEC z modelem 720S GT3.
Jakie są korzyści wynikające z użycia AI w motoryzacji? Czy samochody zostaną wkrótce „smartfonami na kołach”?