Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Hennessey H700 to Corvette po solidnej kuracji wzmacniającej w warsztacie teksańskiego tunera.
Plany Hennesseya na ten rok obejmują między innymi próbę bicia rekordu prędkości z modelem Venom F5, ale ci którzy nie załapali się na ten ultra-ekskluzywny hipersamochód mogą skorzystać z innej oferty teksańskiego warsztatu. Na przykład takiej jak H700 - mocno podkręcona Corvette C8 Convertible mająca więcej mocy niż stworzona przez fabrykę wersja Z06.
Absurdalne liczby stały się już normą dla Hennesseya. W tym przypadku standardowa Corvette z 6.2 V8 o mocy 495 KM dostała nowy układ dolotowy, sprężarkę mechaniczną i wodny intercooler. Wszystkie te zmiany plus oprogramowanie dały wynik 718 KM i 865 Nm - to o 225 KM i 235 Nm więcej niż seria. W ten sposób H700 prześcignęło rasowe supersamochody z otwartym dachem jak Maserati MC20 Cielo.
Silnik oddycha przez dedykowany układ wydechowy cat-back, ale to nie koniec. Hennessey oferuje do popularnej Corvette jeszcze całą gamę opcjonalnych modyfikacji. Należą do nich m.in. aktywny zawór w wydechu, kute 19-calowe felgi i specjalne okleiny.
Amerykanie nie wspominają o zmianach w zawieszeniu czy hamulcach. Standardowa Corvette C8 wykazuje się nadmiarem precyzji prowadzenia i stabilności, ale ten stan rzeczy może się diametralnie zmienić jeśli silnik zyskał ponad 40% mocy. Stworzona przez GM wersja Z06 ma standardowo większe hamulce, szersze opony, sztywniejsze sprężyny i aerodynamikę co pozwala opanować 680 KM przekazywane na tylną oś.
Jeśli chodzi o inne fabryczne modyfikacje do Corvette, producent proponuje do tego auta pakiet Z51 Performance. Obejmuje on większe tarcze hamulcowe i inne klocki, przekalibrowane zawieszenie, poprawione chłodzenie i zmienione przełożenie ósmego biegu automatycznej skrzyni dwusprzęgłowej. Prawdę mówiąc, nie wyobrażamy sobie H700 bez chociażby takich podstawowych zmian…
Hennessey oferuje swój pakiet właścicielom Corvette C8 Convertible ze wszystkich roczników od 2020 wzwyż, także poprzez oficjalnych dealerów marki Corvette. Sam samochód obecnie kosztuje około 700 tysięcy złotych. Ile trzeba dołożyć aby mieć H700? Nie wiadomo, ale pakiet Hennesseya ma trzyletnią gwarancję z limitem 36 000 mil (58 000 km).
Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Niekończące się magiczne lasy, dzika przyroda, puste drogi, miejsca, do których nie dotarła cywilizacja - czas na weekendowy wypad samochodem!
Nowa linia na sezon 2025 ponownie przesuwa granice zarówno pod względem technologii, jak i emocji
Myślisz o wyposażeniu swojego samochodu sportowego w komplet najlepszych opon?
Pojawiają się przesłanki, że Lamborghini pracuje nad limitowanym hipersamochodem o nazwie Fenomeno.
Elektryczne super-GT o mocy 1000 KM wyznaczy kierunek rozwoju Jaguara. Na razie trwają testy.
Odwiedziliśmy Amerykę, aby przejechać kilka testowych kilometrów w pocisku o mocy 2059 KM.
Innowacyjna technologia silników i rewolucyjne baterie to główne cechy konceptu czterodrzwiowego AMG.
Większa moc i niższa masa sprawiają, że Sadair’s Spear to hardkorowa wersja Koenigsegga Jesko.
Z 1875-konnym V12 w modelu Aurora Zenvo ma ambicje wejść na poziom Koenigsegga. Produkcja w 2026.
BMW opracowało nowy, przyjazny środowisku kompozyt, który może być zastępstwem dla włókna węglowego.
Szlagier Dacii w ostatnich latach nie ma lekko. Czy niedawny lifting i nowe wersje silnikowe umocnią jego pozycję?
VW wreszcie spuszcza ze smyczy Golfa MK8 GTI i prezentuje torowo usposobioną wersję Edition 50.
Z okazji 30. rocznicy zwycięstwa w Le Mans, Lanzante tworzy samochód inspirowany kultowym F1 GTR.
Wersja specjalna Defender Trophy odnosi się do wielkiej tradycji Land Rovera w rajdzie Camel Trophy.
Twórcy Mercedesa CLK GTR i silników Pagani V12 wystartują restomodem Mercedesa 190E Evo II w N24.