Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Usportowiony miejski crossover z mocnym silnikiem i automatem? Proszę bardzo, oto nowa Puma ST.
Do gamy usportowionych “mieszczuchów” Forda obok Fiesty ST i standardowej Pumy ST dołączy nowa wersja - Puma ST, ale z automatyczną skrzynią biegów Powershift. Będzie to wariant pośredni między 200-konnym ST wyposażonym w manualną skrzynię, a resztą gamy Pumy. Pod maską pojawi się słabszy benzynowy silnik Ecoboost o pojemności 1 litra w parze z 7-biegową przekładnią dwusprzęgłową.
Silnik tej odmiany generuje 170 KM i 250 Nm, co w połączeniu z szybką skrzynią Powershift wystarcza do osiągnięcia 100 km/h w 7,4 s. To wynik o 0,7 s gorszy niż w topowej odmianie ze skrzynią ręczną. Dodatkowo mały motor ma do pomocy moduł hybrydowy mild hybrid 48V, który pracuje jako rozrusznik/generator i podaje kilka dodatkowych niutonometrów przy mocnym obciążeniu silnika. Standardem jest też aktywny wydech.
Modele ST Forda zwykle bardziej imponują zestrojeniem podwozia niż czystą mocą. Puma ST Powershift nie jest tu wyjątkiem, bo w całości przejęła ustawienia z mocniejszej odmiany 1.5 Ecoboost. Belka skrętna z tyłu jest o prawie 50% sztywniejsza niż w zwykłej Pumie, a stabilizatory przednie i tylne mają odpowiednio 24 i 28 mm grubości.
Specjalne podwójne amortyzatory Hitachi współpracują tutaj ze sprężynami, które nie są proste, a zwijają się w ściśle określony sposób, aby poprawić sztywność przy obciążeniu bocznym. Główną rolę w ustalaniu geometrii zawieszenia wersji ST odegrały nowe przednie zwrotnice, a układ kierowniczy ma przełożenie krótsze o 25% niż słabsze odmiany. Za hamowanie odpowiadają 325-milimetrowe przednie tarcze.
Ford Puma ST z automatem zachował wszystkie zewnętrzne i wewnętrzne akcenty stylistyczne wyróżniające tę wersję. Są to przede wszystkim grill przedni, 19-calowe felgi, i przedni splitter, który pomaga stabilizować auto przy wysokich prędkościach. W środku wszystkie najważniejsze elementy w sam raz pasują do sportowego charakteru auta - kierownica jest grubsza, a fotele mają lepsze trzymanie boczne. Centralny ekran multimedialny standardowo posiada funkcje Apple CarPlay i Android Auto.
Niebawem dowiemy się jak w praktyce wypada nowa Puma ST z mniejszym silnikiem 1.0 Ecoboost i automatyczną skrzynią Powershift. W międzyczasie powinny się pojawić oficjalne cenniki tej odmiany popularnego crossovera.
Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Niekończące się magiczne lasy, dzika przyroda, puste drogi, miejsca, do których nie dotarła cywilizacja - czas na weekendowy wypad samochodem!
Nowa linia na sezon 2025 ponownie przesuwa granice zarówno pod względem technologii, jak i emocji
Myślisz o wyposażeniu swojego samochodu sportowego w komplet najlepszych opon?
Pagani pozbawiło swój klejnot koronny dachu i dodało opcję manualnej skrzyni. Hipersamochód idealny?
Podkręcony silnik Hondy Type R wystarcza, aby nowy Atom 4RR miał więcej mocy niż potężny Atom V8.
Tylko pozornie model ten jest elektryczną wersją udanego HR-V.
Przywiązani do klasycznego furgonu z Niemiec mogą nie znaleźć wspólnego języka z T7. I nie chodzi tu o to, co oferuje.
DBX nie miał dobrych początków, ale zdaje się, że wkracza na odpowiednią ścieżkę.
Debiutuje poliftowe Porsche 911 992 w wersji AWD oraz z nadwoziem Targa.
Nowa nazwa, odświeżony design i wnętrze - Ferrari Amalfi ma być nowym bazowym GT w miejsce Romy.
Pojawiają się przesłanki, że Lamborghini pracuje nad limitowanym hipersamochodem o nazwie Fenomeno.
Elektryczne super-GT o mocy 1000 KM wyznaczy kierunek rozwoju Jaguara. Na razie trwają testy.
Odwiedziliśmy Amerykę, aby przejechać kilka testowych kilometrów w pocisku o mocy 2059 KM.
Innowacyjna technologia silników i rewolucyjne baterie to główne cechy konceptu czterodrzwiowego AMG.
Większa moc i niższa masa sprawiają, że Sadair’s Spear to hardkorowa wersja Koenigsegga Jesko.