Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Wbrew najnowszym doniesieniom McLaren Group nie został sprzedany Audi.
Po poranku pełnym spekulacji na temat sprzedaży Grupy McLaren na rzecz Audi, a więc Grupy VW, McLaren postanowił odnieść się i opublikował oficjalne stanowisko zaprzeczające całej sprawie. Według tego komunikatu żadna z części Grupy nie została sprzedana i nie ma takiego zamierzenia.
W oświadczeniu wydanym dla mediów, napisano: "Grupa McLarena jest świadoma doniesienia mediów informacyjnych, w którym stwierdzono, że została sprzedana Audi. Jest to całkowicie nieścisłe i McLaren stara się o usunięcie tej informacji.
"Strategia technologiczna McLarena zawsze obejmowała bieżące dyskusje i współpracę z odpowiednimi partnerami i dostawcami, w tym z innymi producentami samochodów, jednak nie nastąpiła żadna zmiana w strukturze własnościowej McLaren Group."
W ciągu ostatnich 24 miesięcy Grupa McLaren przeżywała trudny okres finansowy, ale po szeroko zakrojonej kampanii pozyskiwania funduszy i restrukturyzacji zarządzania, w ramach której zrezygnowano z funkcji dyrektora generalnego Mike'a Flewitta i powołano dwóch nowych członków zarządu, w tym byłego dyrektora generalnego Porsche, Michaela Machta, marka zasadniczo zaczęła działać na nowo, co sprawia, że koncepcja hurtowego wykupu firmy tak szybko po tym wydarzeniu jest dość naciągana.
Częścią tych sensacyjnych doniesień był też koncern BMW, który podobno był zainteresowany przejęciem McLarena. Od tego czasu BMW zdążyło już zdementować te plotki w rozmowie z agencją Reuters, gdzie potwierdzili, że nie mają interesu w przejmowaniu Grupy McLaren jako całości. Jedyna forma współpracy między nimi mogłaby ewentualnie przybrać postać partnerstwa technicznego, czyli coś, co BMW chętnie podejmuje np. dostarczając silniki dla Toyoty, Morgana czy nawet McLarena F1 z historycznego punktu widzenia.
Zgodnie z oświadczeniem McLarena, dyskusje na temat potencjalnych partnerów technicznych są kluczową częścią zabezpieczenia finansowej niezależności części wyścigowej, motoryzacyjnej i technologicznej firmy. To nie wyklucza potencjalnego partnerstwa kapitałowego z Audi lub BMW w podobny sposób do relacji AMG z Aston Martinem, ale każdy potencjalny wykup wydaje się być w tym momencie niemożliwy.
Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Niekończące się magiczne lasy, dzika przyroda, puste drogi, miejsca, do których nie dotarła cywilizacja - czas na weekendowy wypad samochodem!
Nowa linia na sezon 2025 ponownie przesuwa granice zarówno pod względem technologii, jak i emocji
Myślisz o wyposażeniu swojego samochodu sportowego w komplet najlepszych opon?
Pojawiają się przesłanki, że Lamborghini pracuje nad limitowanym hipersamochodem o nazwie Fenomeno.
Elektryczne super-GT o mocy 1000 KM wyznaczy kierunek rozwoju Jaguara. Na razie trwają testy.
Odwiedziliśmy Amerykę, aby przejechać kilka testowych kilometrów w pocisku o mocy 2059 KM.
Innowacyjna technologia silników i rewolucyjne baterie to główne cechy konceptu czterodrzwiowego AMG.
Większa moc i niższa masa sprawiają, że Sadair’s Spear to hardkorowa wersja Koenigsegga Jesko.
Z 1875-konnym V12 w modelu Aurora Zenvo ma ambicje wejść na poziom Koenigsegga. Produkcja w 2026.
BMW opracowało nowy, przyjazny środowisku kompozyt, który może być zastępstwem dla włókna węglowego.
Szlagier Dacii w ostatnich latach nie ma lekko. Czy niedawny lifting i nowe wersje silnikowe umocnią jego pozycję?
VW wreszcie spuszcza ze smyczy Golfa MK8 GTI i prezentuje torowo usposobioną wersję Edition 50.
Z okazji 30. rocznicy zwycięstwa w Le Mans, Lanzante tworzy samochód inspirowany kultowym F1 GTR.
Wersja specjalna Defender Trophy odnosi się do wielkiej tradycji Land Rovera w rajdzie Camel Trophy.
Twórcy Mercedesa CLK GTR i silników Pagani V12 wystartują restomodem Mercedesa 190E Evo II w N24.