Zamów czwarte wydanie magazynu EVO
Już dziś możesz zamówić nowy numer lub prenumeratę magazynu EVO. Magazyn jest również dostępny w najlepszych salonach prasowych.
Jaguar Land Rover traci jednego ze swoich najważniejszych ludzi w pionie technicznym, ale znamy już następcę - jest nim Matt Becker.
Jaguar Land Rover mianował Matta Beckera nowym Dyrektorem ds. Inżynierii Pojazdów, zastępując na tym stanowisku Mike'a Crossa, który odchodzi na emeryturę po 37 latach pracy w firmie.
Becker dołączy do JLR pod koniec stycznia po siedmioletniej pracy na stanowisku Głównego Inżyniera Atrybutów Pojazdu i Prowadzenia w Aston Martinie, gdzie był odpowiedzialny za projektowanie i rozwój obecnej gamy modelowej. Podczas swoich rządów w AM uczestniczył w tworzeniu drugiej generacji platformy VH, która obecnie jest podstawą Vantage’a i gamy DB. Spod jego rąk wyszedł też projekt pierwszego SUV-a firmy, modelu DBX, który inżynierowie Aston Martina stworzyli od czystej kartki.
Zanim trafił do Aston Martina, Becker był Szefem Inżynierów w Lotusie, który uchodzi za niedoścignioną markę w kalibracji podwozi i słynie z dobrego prowadzenia. Właśnie te podstawy w dwóch najbardziej obiecujących brytyjskich firmach produkujących samochody sportowe sprawiają, że jest on bardzo dobrze przygotowany do pełnienia swojej nowej funkcji.
Becker dołącza do JLR w trakcie olbrzymiej transformacji grupy i będzie kierował zespołami, przed którymi stoi wyzwanie przekształcenia swoich marek na wiele różnych sposobów. Jaguar ma w planach przekształcenie się na producenta całkowicie elektrycznych, luksusowych samochodów, a cała obecna gama spalinowych Jaguarów już nie doczeka się w prostej linii następców. Land Rover ma masę własnych problemów odwołujących się do ich bazy klientów oraz wprowadza swoją własną, bardziej wyważoną wizję elektryfikacji.
Po nominacji, Becker powiedział: „Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do Jaguar Land Rover, a w szczególności do zespołu kierownictwa inżynieryjnego, który kontynuuje dostarczanie światowej klasy produktów klientom Jaguara i Land Rovera. Z podziwem przyglądałem się pracy, jaką zespół wykonał nad wieloma pojazdami w ostatnim czasie, doceniając poziom doskonałości technicznej i wiedzy z zakresu dynamiki pojazdów, które są wymagane, aby produkty Land Rovera i Jaguara radziły sobie w taki sposób, w jaki sobie radzą.”
Nominacja Matta Beckera pojawiła się po tym jak Mike Cross obwieścił odejście na emeryturę po 37 latach pracy w koncernie. W treści oświadczenia powiedział - „Miałem wspaniałą karierę w Jaguar Land Rover, dołączając do Jaguar Rover Triumph jako praktykant, a zbliżając się do wieku emerytalnego mogę stwierdzić, że nigdy nie spodziewałem się, że będę tak zaangażowany w rozwój i inżynierię jednych z najbardziej kultowych samochodów w przemyśle motoryzacyjnym.”
„Jako Główny Inżynier, cieszyłem się z odpowiedzialności, jaką była ocena nowych produktów w oczach klientów Jaguara i Land Rovera. Rola ta pozwoliła mi na jazdę wieloma samochodami i poznanie wielu ludzi, takich jak Richard Parry-Jones i Sir Jackie Stewart - obaj, którym będę dozgonnie wdzięczny, ponieważ stali się moimi mentorami i pomogli mi rozwinąć się jako osobie oceniającej pojazdy i inżynierowi ds. rozwoju.”
„Mam wiele osobistych wspomnień z całej mojej kariery, jednak wspomnienia z jazdy samochodem Formuły 1 Jaguara na testach przedsezonowych i start w Mille Miglia w Jaguarze C-type pozostaną na zawsze".
Osiągnięcia Mike’a Crossa już są częścią historii Jaguara i Land Rovera, ale doświadczenie Matta Beckera z pracy w Aston Martinie i Lotusie mogą napawać optymizmem cały koncern i jego klientów, że samochody zachowają swoją doskonałość w odczuciach zza kierownicy.
Już dziś możesz zamówić nowy numer lub prenumeratę magazynu EVO. Magazyn jest również dostępny w najlepszych salonach prasowych.
V12 to moc, dźwięk i prestiż. Sprawdzamy które marki są wciąż wierne dwunastocylindrowym silnikom.
Giulia SWB Zagato to unikalny projekt Alfy Romeo stworzony na 100-lecie współpracy obu marek.
Według najnowszych informacji od Forda nowy Mustang w najmocniejszej wersji przekroczy 500 KM.
Czy Zonda po 23 latach wciąż ma “to coś”? Sprawdzamy jeżdżąc prywatną Zondą F Horacio Paganiego.
Wersja specjalna GranTurismo PrimaSerie ma także uhonorować 75 lat produkcji dużych GT od Maserati.
Podwozie Caymana GT4 RS posłużyło do stworzenia współczesnej interpretacji klasycznego Porsche 356.
Najnowsza Kia EV6 to duży, elektryczny crossover, ale pod literami GT kryje się prawdziwa petarda.
BMW zaprezentowało nowe M3 CS - model który dołączy do znakomitych poprzedników: M2 CS i M5 CS.
Polestar 2 po modernizacji ma aż 476 KM i potrafi pokonać do 636 km na jednym ładowaniu.
Trzecie Porsche Cayenne sprawdza się w roli dużego SUV-a, ale niektóre wersje nie są godne polecenia.
Najtańsze GT Ferrari to jednak dalej Ferrari - Portofino M posiada naprawdę mało słabych punktów.
V12 to moc, dźwięk i prestiż. Sprawdzamy które marki są wciąż wierne dwunastocylindrowym silnikom.
Alpine A110 nie przestaje nas zadziwiać, a w wersji S ten mały gokart jest jeszcze lepszy.
Wzrasta zainteresowanie klientów marką Alpine, która w kolejnych latach planuje globalną ekspansję.
Mercedes CLA przeszedł lifting, a w gamie pojawiły się zaktualizowane wersje napędowe AMG.
Kobiety przejęły Tor Łódź! Za nami 6 edycja wydarzenia organizowanego przez Fastline Racing Academy.