Centralna Polska - region idealny dla turystyki samochodowej - staje się celem zimowej wyprawy w ramach akcji "Yokohama on Tour"
BMW zapowiedziało premierę nowego crossovera X2 M35i z 300-konnym silnikiem i napędem xDrive.
Popyt na wszelkie usportowione SUV-y nie maleje, a nawet rośnie. Trend ten dotknął już każdego możliwego segmentu, także w BMW przy okazji premiery topowego XM. Tymczasem z drugiej strony gamy Bawarczycy zapowiedzieli nowego crossovera X2, który w tej generacji będzie miał sylwetkę coupe i wariant M35i z mocą 300 KM.
Nowe BMW X2 poznamy w pełnej krasie jeszcze w tym miesiącu, ale na razie BMW opublikowało tylko zestaw teaserów. Widać na nich nową sylwetkę auta z mocno opadającą linią dachu oraz niektóre detale odważnie stylizowanego nadwozia.
Z profilu nowe X2 wygląda jak zmniejszone X4 - dolną linię okien poprowadzono dość wysoko, aby uzyskać zwężającą się tylną szybę. Niektóre szczegóły tego modelu będą wprost nawiązywać do flagowego XM - zaliczają się do nich duże, podświetlane nerki grilla i wąskie reflektory LED. Zgodnie z obecną modą nowe X2 pojawi się także jako EV o nazwie iX2. Na jego pokładzie możemy spodziewać się motoru elektrycznego eDrive piątej generacji znanego już z innych BMW. Skoro będą dwa typy napędu - spalinowy i elektryczny - możliwe, że model ten nie będzie już oparty na przednionapędowej platformie ULK2, a raczej na architekturze CLAR z większych modeli. Jest ona kompatybilna zarówno z silnikami spalinowymi jak i elektrycznymi.
BMW już potwierdziło, że topowy wariant X2 M35i będzie miał silnik benzynowy o mocy 300 KM i momencie obrotowym 400 Nm. Z dużym prawdopodobieństwem będzie to dwulitrowa jednostka czterocylindrowa B48 z turbodoładowaniem. W standardzie model ten będzie miał napęd na wszystkie koła xDrive i będzie w stanie osiągnąć 100 km/h w 5,4 s.
Co ciekawe, czas sprintu będzie o pół sekundy gorszy niż w obecnym modelu, co może być efektem większych gabarytów i masy samochodu. Obecny model ma też odrobinę wyższą moc równą 306 KM.
Za to w kabinie oczekujemy wyraźnie wyższych standardów niż obecnie. Przede wszystkim pojawi się najnowszy system iDrive 9 obsługiwany z poziomu prawie 15-calowego ekranu dotykowego. Do tego drugi ekran cyfrowych zegarów i charakterystyczny kokpit z zakrzywioną taflą szkła jak w innych modelach BMW. Najnowsza wersja słynnego iDrive ma być bardziej przyjazna dla użytkownika, z mniejszą ilością różnych menu i skrótami głównych funkcji pod ręką. Z pewnością BMW zaaplikuje do X2 także asystenta głosowego, moduł 5G oraz technologie zdalnego dostępu poprzez smartfona.
Centralna Polska - region idealny dla turystyki samochodowej - staje się celem zimowej wyprawy w ramach akcji "Yokohama on Tour"
Odkrywamy, co przyniesie 51. edycja kultowego kalendarza Pirelli, zwanego „The Cal”
Lamborghini Revuelto na okładce piętnastego wydania EVO Magazine – pożegnanie sezonu z superautem!
Ośmiu polskich kierowców Forch Racing by Atlas Ward staje do walki o dominację w niemieckiej serii wyścigowej.
Nowa stylizacja zewnętrzna i poprawa jakości - to główne cele dużego liftingu Tesli Model Y.
Poprzednie GT350 było produktem licencyjnym. Nowy model to prawdziwe Shelby i ma V8 o mocy 821 KM.
Piąta generacja Quattroporte wniosła włoską limuzynę na poziom pozwalający rywalizować z najlepszymi.
Niedoceniany w swoim czasie, dziś Lexus LFA urósł do rangi ikony współczesnej motoryzacji.
BMW M3 kolejnej generacji dostanie napęd elektryczny. Zauważono pierwsze muły testowe tego auta.
W oponie Primacy 5 Michelin dąży do zwiększenia żywotności i zmniejszenia wpływu na środowisko.
Na 2025 rok producent symulatora jazdy Assetto Corsa zapowiada nową wersję popularnej serii.
W mediach rządzą najdroższe warianty 911, tymczasem zwykła Carrera także ma mnóstwo do zaoferowania.
Na zakończenie długiej i barwnej ery niezależności Alpina wypuszcza topowe B8 GT o mocy 634 KM.
Jakość jazdy na równi z coupe i szybko składany dach - tym ma się wyróżniać nowy Vantage Roadster.
Po wielu latach TAG Heuer powraca jako oficjalny partner cyklu Formuły 1.
Impreza 22B udowadnia swą wartość w cywilu nawet jeśli nie jest prawdziwym modelem homologacyjnym.