Czytelnicy wybierają cel, my ruszamy w drogę – te proste zasady zmieniły się dla nas w wymarzoną przygodę.
Porsche pokazało jak będzie wyglądać wnętrze nowej Panamery wyposażone w aktualną technologię marki.
Taycan to pierwszy produkcyjny samochód elektryczny w historii marki z Zuffenhausen, a część jego pionierskich rozwiązań pojawia się teraz w innych modelach Porsche. Dotyczy to też nadchodzącej Panamery, która oprócz nowych technologii otrzyma aktualizację designu, lepsze osiągi i, jak pokazują najnowsze zdjęcia, zupełnie nowe wnętrze.
Podążając nurtem Taycana, w Panamerze 2024 pojawi się kilka fundamentalnych modyfikacji, w tym zmiana kształtu konsoli centralnej pozbawionej tradycyjnego lewarka automatycznej skrzyni biegów. Wybierak kierunku jazdy będzie miał formę kilku małych przycisków umieszczonych na prawo od kierownicy. W ten sposób między fotelami wygospodarowano miejsca na kubki i dodatkowe schowki.
Za kierownicą pojawił się zagięty panoramiczny ekran zegarów, czyli kolejny cytat z Taycana. Zestaw pięciu całkowicie analogowych wskaźników był wyróżnikiem Porsche od wielu lat, jednak stopniowo jest on wycofywany na rzecz całkowicie cyfrowych zegarów. Ich zaletą jest przede wszystkim elastyczność, bo na 12,6-calowym ekranie można w rożnych sekcjach wyświetlić fragment mapy z nawigacji, informacje o streamingu audio czy inne treści poza standardowymi parametrami jazdy.
Najważniejszym elementem wnętrza Panamery jest nowy pakiet informacyjno-rozrywkowy PCM. Steruje się nim poprzez 12,3-calowy ekran dotykowy umieszczony w czarnym panelu deski rozdzielczej. Obok rozciąga się kolejny ekran (prawdopodobnie opcjonalny) dla funkcjonalności obsługiwanych przez pasażera. Posiada on filtr kierunkowy, przez co kierowca się nie rozprasza, a pasażer może w czasie jazdy odtwarzać filmy.
Oprócz tego nowa Panamera otrzyma rozległy pakiet poprawek wzornictwa i jakości, a także garść gadżetów w stylu rozszerzonego oświetlenia nastrojowego. Pojawi się też bardziej elastyczna pianka foteli i bezżebrowe nawiewy wentylacji. Akurat ta ostatnia innowacja szybko może stać się utrapieniem - wystarczy wspomnieć dotykowe sterowanie nawiewami w Taycanie.
Wraz z liftingiem Porsche odświeży gamę silników Panamery. Najwięcej zmieni się w modelach hybrydowych, gdzie nowa (większa) bateria i mocniejsze silniki elektryczne mają przyczynić się do poprawy wydajności napędu. Przewidujemy, że nowa Panamera Turbo E-Hybrid osiągnie pułap mniej więcej 650 KM, a wersja Turbo S E-Hybrid przekroczy barierę 700 KM.
Czytelnicy wybierają cel, my ruszamy w drogę – te proste zasady zmieniły się dla nas w wymarzoną przygodę.
Włoski hot hatch na bazie Fiata 500 miał długie i owocne życie, ale nadszedł czas pożegnania.
Nazwa „Dom Volvo” kojarzy się z przyjaznym miejscem. Idealnym na powitanie dokładnie przemyślanego, elektrycznego SUV-a.
Zawarta w nazwie „ochrona”, to niejedyna zaleta folii ochronnych. Sprawdź jak poprawić komfort użytkowania ekranów dotykowych.
Elektryczne Renault R17 to jeden z tych konceptów, które bardzo byśmy chcieli zobaczyć w produkcji.
Nowy wóz Alonso brzmi lepiej niż bolid i jest prawie tak samo szybki. Ale ma tablice rejestracyjne…
Cupra Terramar to sportowy kuzyn VW Tiguana z silnikiem od Golfa GTI lub hybrydą plug-in.
Aston Martin Vanquish w 2024 roku powraca z nowym designem i podwójnie uturbionym V12 o mocy 835 KM.
Czytelnicy wybierają cel, my ruszamy w drogę – te proste zasady zmieniły się dla nas w wymarzoną przygodę.
Audi wprowadza zmodernizowanego SUV-a Q5 oraz sportowe SQ5 z 3-litrowym V6 TFSI o mocy 367 KM.
Hyundai na poważnie przymierza się do produkcji modelu N Vision 74. Padła nawet data: 2030 r.
Speedster PureSpeed będzie pierwszym z serii ultra-ekskluzywnych modeli specjalnych AMG.
Audi S3 po liftingu zyskało na dynamice jazdy i znacząco zbliżyło się do Mercedesa-AMG A35.
Brytyjski Kingsley wprowadza serię personalizowanych Defenderów V8 w wersjach 90 i 110.
Nomad z napędem elektrycznym to najnowszy pomysł Ariela na uniwersalne buggy do zabawy w terenie.
Aquaracer Professional 300 w wersjach Date i GMT, oddaje hołd tym, którzy odpowiadają na wezwanie natury.