Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Pirelli i Bosch dążą do wykorzystania technologii MEMS Boscha w aplikacjach wewnątrzoponowych.
Pirelli i Bosch podpisały umowę o wspólnym rozwoju. Ma ona na celu wspólne tworzenie nowych rozwiązań, opartych na oprogramowaniu i właściwościach jazdy dzięki czujnikom zintegrowanym w oponach, znanym również jako czujniki wewnątrzoponowe. Dla kierowców oznacza to większe bezpieczeństwo, komfort i zrównoważony rozwój, a także poprawę dynamiki jazdy. Bosch i Pirelli podzielają wizję długoterminowej współpracy i mają zamiar wspólnie badać ulepszoną logikę przetwarzania sygnałów z opon jako potencjalny wkład do ulepszonych sterowników dynamiki pojazdu.
Pirelli Cyber Tyre to pierwszy na świecie system, oparty na oponach ze zintegrowanymi czujnikami, które zbierają dane i przesyłają je do pojazdu w celu przetwarzania ich w czasie rzeczywistym. Bosch już opracował aplikację ESP, specjalnie dostosowaną do opon Pirelli, w początkowym wspólnym projekcie z producentem hipersamochodów Pagani Automobili. Technologia „Pirelli Cyber Tyre” w Pagani Utopia Roadster przekazuje kluczowe informacje o oponach do jednostki sterującej ESP. Umożliwia to optymalne wykorzystanie indywidualnych właściwości i osiągów opon, zapewniając zwiększone bezpieczeństwo i dostosowane warunki jazdy.
Jako globalny dostawca technologii i usług, Bosch wnosi do współpracy rozwojowej swoją wiedzę z zakresu sprzętu i oprogramowania na poziomie systemowym. Bosch jest również liderem w technologii czujników MEMS (Micro-Electro-Mechanical Systems) oraz opracowuje i produkuje czujniki ciśnienia w oponach, wykorzystujące standard „Bluetooth Low Energy” (BLE). Połączenie tej wiedzy z technologiami urządzeń wewnątrzoponowych Pirelli – zarówno sprzętowymi, jak i programowymi, algorytmami i modelowaniem opon umożliwi zbieranie, przetwarzanie i przesyłanie danych o oponach w czasie rzeczywistym, dostarczając parametry do elektronicznego systemu sterowania pojazdu, przy użyciu BLE o bardzo niskim poborze mocy. Pirelli i Bosch dążą teraz do wykorzystania technologii MEMS Boscha w aplikacjach wewnątrzoponowych.
Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Niekończące się magiczne lasy, dzika przyroda, puste drogi, miejsca, do których nie dotarła cywilizacja - czas na weekendowy wypad samochodem!
Nowa linia na sezon 2025 ponownie przesuwa granice zarówno pod względem technologii, jak i emocji
Myślisz o wyposażeniu swojego samochodu sportowego w komplet najlepszych opon?
Pojawiają się przesłanki, że Lamborghini pracuje nad limitowanym hipersamochodem o nazwie Fenomeno.
Elektryczne super-GT o mocy 1000 KM wyznaczy kierunek rozwoju Jaguara. Na razie trwają testy.
Odwiedziliśmy Amerykę, aby przejechać kilka testowych kilometrów w pocisku o mocy 2059 KM.
Innowacyjna technologia silników i rewolucyjne baterie to główne cechy konceptu czterodrzwiowego AMG.
Większa moc i niższa masa sprawiają, że Sadair’s Spear to hardkorowa wersja Koenigsegga Jesko.
Z 1875-konnym V12 w modelu Aurora Zenvo ma ambicje wejść na poziom Koenigsegga. Produkcja w 2026.
BMW opracowało nowy, przyjazny środowisku kompozyt, który może być zastępstwem dla włókna węglowego.
Szlagier Dacii w ostatnich latach nie ma lekko. Czy niedawny lifting i nowe wersje silnikowe umocnią jego pozycję?
VW wreszcie spuszcza ze smyczy Golfa MK8 GTI i prezentuje torowo usposobioną wersję Edition 50.
Z okazji 30. rocznicy zwycięstwa w Le Mans, Lanzante tworzy samochód inspirowany kultowym F1 GTR.
Wersja specjalna Defender Trophy odnosi się do wielkiej tradycji Land Rovera w rajdzie Camel Trophy.
Twórcy Mercedesa CLK GTR i silników Pagani V12 wystartują restomodem Mercedesa 190E Evo II w N24.