Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Singer stworzył swojego pierwszego kabrioleta. Pod maską nawet 510 KM i napęd na 2 lub 4 koła.
Amerykański producent restomodów na bazie Porsche 911 - Singer - dodał do oferty modelu 930 Turbo Study nową wersję. Można teraz wybrać w pełni otwartego kabrioleta - to pierwszy taki przypadek w historii Singera, który do tej pory zajmował się tylko nadwoziami coupe lub Targa. Podobnie jak inne Singery, 930 Turbo Study bazuje na generacji 964, w tym na jej napędzie 4x4, choć projekt wymagał intensywnych modyfikacji technicznych.
Analogicznie jak w innych Singerach podstawą dla tego projektu jest stalowe podwozie 911 generacji 964 “ubrane” w nowe, karbonowe nadwozie obejmujące wszystkie panele poza drzwiami. Dzięki zastosowaniu włókna węglowego całość mocno zyskuje na sztywności, ale w przypadku kabrioletu producent nie wspomina czy dołożono stosowne wzmocnienia.
Podobnie jak w wersji Coupe samochód stylizowany jest na wcześniejszą generację 930 turbo ze wszystkimi jej elementami charakterystycznymi. Wśród nich jest kultowy, duży tylny spoiler oraz rozbudowane zderzaki imitujące sławne “5-mile bumpers”, ale w nowoczesnym i dużo bardziej estetycznym stylu. Oficjalne rendery prezentują auto w kolorze czerwonym z mocno klasycznym wykończeniem wnętrza tapicerką w kratę rodem z lat 70.
Podobnie jak w wersji zamkniętej zastosowano tu jedną z wersji kultowego silnika “Mezger” o pojemności 3.8 l z dwoma turbinami chłodzonego powietrzem. Singer wprowadził kilka istotnych zmian, w tym elektroniczny zawór wastegate, ale ogólnie charakterystyka jednostki napędowej odpowiada temu co można poczuć w 911 generacji 964. Końcowa moc silnika zależy od wyboru klienta. Podstawowy setup obejmuje poziom mocy 450 KM, choć nie jest problemem podkręcenie motoru do ponad 510 KM.
Standardem jest skrzynia ręczna 6-stopniowa, ale klientom pozostawiono wybór w kwestii napędu na tył lub na wszystkie koła. W zależności od wyboru Singer będzie się zdecydowanie różnić w kwestii trakcji i sposobu jazdy, ale tak czy inaczej Turbo Study ma z założenia przypominać wygodne Gran Turismo, a nie torową maszynę wzorem Singera DLS. Ewentualne zmiany w kierunku zaostrzenia układu jezdnego firma wykona tylko na indywidualne życzenie zamawiającego.
Standardem są hamulce stalowe z litymi tarczami, ale opcjonalnie można wybrać zestaw karbonowo-ceramiczny. Singer zaadaptował do Turbo Study dedykowany system kontroli trakcji i ABS, którego ustawienia różnią się w zależności czy mamy do czynienia z coupe czy kabrioletem.
Nie poznaliśmy cennika najnowszego kabrioletu od Singera, ale samochód ma pojawić się na Monterey Car Week, gdzie dołączy do całego gwiazdozbioru innych wyjątkowych aut, w tym niektórych prezentowanych po raz pierwszy.
Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Niekończące się magiczne lasy, dzika przyroda, puste drogi, miejsca, do których nie dotarła cywilizacja - czas na weekendowy wypad samochodem!
Nowa linia na sezon 2025 ponownie przesuwa granice zarówno pod względem technologii, jak i emocji
Myślisz o wyposażeniu swojego samochodu sportowego w komplet najlepszych opon?
Pojawiają się przesłanki, że Lamborghini pracuje nad limitowanym hipersamochodem o nazwie Fenomeno.
Elektryczne super-GT o mocy 1000 KM wyznaczy kierunek rozwoju Jaguara. Na razie trwają testy.
Odwiedziliśmy Amerykę, aby przejechać kilka testowych kilometrów w pocisku o mocy 2059 KM.
Innowacyjna technologia silników i rewolucyjne baterie to główne cechy konceptu czterodrzwiowego AMG.
Większa moc i niższa masa sprawiają, że Sadair’s Spear to hardkorowa wersja Koenigsegga Jesko.
Z 1875-konnym V12 w modelu Aurora Zenvo ma ambicje wejść na poziom Koenigsegga. Produkcja w 2026.
BMW opracowało nowy, przyjazny środowisku kompozyt, który może być zastępstwem dla włókna węglowego.
Szlagier Dacii w ostatnich latach nie ma lekko. Czy niedawny lifting i nowe wersje silnikowe umocnią jego pozycję?
VW wreszcie spuszcza ze smyczy Golfa MK8 GTI i prezentuje torowo usposobioną wersję Edition 50.
Z okazji 30. rocznicy zwycięstwa w Le Mans, Lanzante tworzy samochód inspirowany kultowym F1 GTR.
Wersja specjalna Defender Trophy odnosi się do wielkiej tradycji Land Rovera w rajdzie Camel Trophy.
Twórcy Mercedesa CLK GTR i silników Pagani V12 wystartują restomodem Mercedesa 190E Evo II w N24.