Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Do oferty nowego Bugatti dołączył pakiet Équipe Pur Sang inspirowany wyścigowym dziedzictwem marki.
Gdy pierwsi nabywcy kompletują swoją wymarzoną specyfikację nowego Bugatti Tourbillon - hybrydowego hipersamochodu nowej generacji z napędem o mocy 1800 KM w cenie 3,8 mln euro netto za sztukę - producent nie zwalnia tempa i prezentuje nową opcję. Do katalogu dołącza inspirowany motosportem pakiet ‘Équipe Pur Sang’ jako pojedyncza opcja personalizacji auta (cena: ponad 200 tys. euro). Jest to hołd dla “niezrównanych osiągów Tourbillona i wielkiej historii Bugatti w sportach motorowych.”
Prawdopodobnie z zakładu Bugatti nie wyjadą dwa identyczne egzemplarze Tourbillona, ale co najmniej kilka pewnie będzie wyposażonych w ten ciekawy pakiet. Équipe Pur Sang - w dosłownym tłumaczeniu “Zespół Czystej Krwi” - oznacza dodatki z dziedziny aerodynamiki, w tym skromny przedni splitter i dedykowane tylne skrzydło z niewielkimi lotkami po obu stronach zwiększające wydajność auta przy większej prędkości. Jest też zmodyfikowany tylny dyfuzor generujący odrobinę większy docisk.
Jeśli standardowy - o ile można się tak wyrazić w przypadku ekskluzywnego hipersamochodu za wielomilionowe sumy - Tourbillon z częściowo ukrytymi końcówkami wydechu wydaje się komuś zbyt powściągliwy jak na jego ogromne pokłady mocy, Équipe Pur Sang odpowiada na te potrzeby swoimi ośmioma rurami wydechowymi. Nowe są także koła (20 cali przód, 21 cali tył) z cienkimi ramionami. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zmniejszały zawirowania i kierowały większy strumień powietrza do tylnych chłodnic, przez co efektywność cieplna poprawiła się o 8%.
Wewnątrz Bugatti obdarzyło wersję Équipe Pur Sang wyczynowymi fotelami o lepszym trzymaniu bocznym, pokrytymi alcantarą z czerwonymi przeszyciami. Reszta kokpitu wykończona jest elementami Black Poli i opcją nazywaną w Bugatti “średnim pakietem karbonowym”.
Bugatti Tourbillon Équipe Pur Sang z pewnością jest kuszącą opcją dla ludzi decydujących się na zakup tego auta, ale najbardziej niesamowita w tym samochodzie jest sama mechanika i konstrukcja. Nie prowadziliśmy jeszcze Tourbillona, za to mogliśmy mu się bliżej przyjrzeć i odkryć kilka z wielu jego fascynujących sekretów, o których przeczytacie tutaj.
Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Niekończące się magiczne lasy, dzika przyroda, puste drogi, miejsca, do których nie dotarła cywilizacja - czas na weekendowy wypad samochodem!
Nowa linia na sezon 2025 ponownie przesuwa granice zarówno pod względem technologii, jak i emocji
Myślisz o wyposażeniu swojego samochodu sportowego w komplet najlepszych opon?
W świecie wyśrubowanych norm emisji Cosworth potrafi budować wolnossące V8 i V12. Jak oni to robią?
Nowy Vanquish Volante kończy gruntowne odświeżenie “tradycyjnej” gamy Aston Martina.
Porsche 911 Turbo przejdzie w tym roku duży lifting. Wniesie on dużo nowości, w tym napęd hybrydowy.
Nadjeżdża Alfa Romeo Stelvio drugiej generacji z napędem spalinowym, hybrydowym lub elektrycznym.
Nowa Multistrada V4 Pikes Peak, Multistrada V4 S oraz Multistrada V2 S ruszają po Polsce. Chcesz je przetestować?
Podczas czerwcowego Nürburgring 24H może dojść do głośnej premiery nowego Golfa GTI Clubsport S.
Do oferty nowego Bugatti dołączył pakiet Équipe Pur Sang inspirowany wyścigowym dziedzictwem marki.
W ciągu następnych 10 lat Bentley ma w planach całą plejadę nowych modeli z silnikami spalinowymi.
Tegoroczny Festival of Speed skupi się na F1, a szczególne miejsce w jej historii ma Gordon Murray.
Napęd na tył, 540 KM i design wprost nawiązujący do kultowego hot hatcha - to Renault 5 Turbo 3E.
Najmniejszy czterodrzwiowy model Mercedesa debiutuje w swojej trzeciej generacji, na razie jako EV.
Przeznaczona na tor, ale z homologacją drogową, Dallara Stradale zyskała ważne poprawki na 2025 rok.