Czytelnicy wybierają cel, my ruszamy w drogę – te proste zasady zmieniły się dla nas w wymarzoną przygodę.
Łącznie powstanie 450 sztuk Giulii i Stelvio Quadrifoglio z dopiskiem Super Sport.
Jeśli zawsze chciałeś mieć Alfę Romeo Giulia lub Stelvio Quadrifoglio w maksymalnie dyskretnej wersji, Włosi mają coś dla ciebie. Do oferty marki wchodzą nowe modele specjalne Super Sport stworzone dla upamiętnienia zwycięstwa Alfy Romeo w słynnym wyścigu Mille Miglia w 1928 roku. limitowane odmiany wyróżniają się głębokim czarnym lakierem w połączeniu z czarnym wykończeniem zewnętrznym i wewnętrznym.
Zaprezentowane modele Super Sport bazują na niedawno odświeżonych modelach Giulia i Stelvio w najmocniejszej wersji Quadrifoglio. W tym przypadku zastosowano wyczernione wszystkie elementy galanterii zewnętrznej, w tym emblematy czterolistnej koniczyny na błotnikach, zaciski hamulcowe i inne. Obramowanie grilla i nakładki na lusterka wykonano z włókien węglowych, a w Giulii dodatkowo jest też karbonowy dach. Oba modele otrzymały tradycyjne dla Alfy Romeo wzory kół, w sedanie 19-calowe, a w SUV-ie 21-calowe.
W środku Alfa zastosowała nowe wykończenia z czerwonego karbonu “3D” na konsoli środkowej, boczkach drzwi i desce rozdzielczej. Reszta wyposażenia, w tym 12.3-calowy ekran centralny, kierownica pokryta alcantarą i karbonem oraz cudowne aluminiowe łopatki zmiany biegów są identyczne jak w standardowych modelach Quadrifoglio.
Mechanika również bez zmian. Zeszłoroczny lifting przyniósł Giulii i Stelvio wzrost mocy 2.9-litrowego V6 twin turbo do 520 KM i właśnie taki silnik trafił pod maski odmian Super Sport. Ważniejszą z punktu widzenia prowadzenia nowością było wprowadzenie standardowego dyferencjału z mechaniczną blokadą przy tylnej osi w miejsce wcześniejszego elektronicznego odpowiednika. Wpłynęło to pozytywnie na płynność i progresywność jazdy. Zarówno Giulia jak i Stelvio mają na pokładzie 8-stopniową skrzynię automatyczną, która przekazuje moc przez kompozytowy wał napędowy na tylną oś (Stelvio ma oczywiście AWD).
Alfa Romeo wyprodukuje tylko 450 sztuk modeli Super Sport. Seria ta będzie podzielona na 275 egzemplarzy Giulii i 175 egzemplarzy Stelvio. Odpowiednio 72 i 52 z nich trafią do Stanów Zjednoczonych i będzie to ostatnia szansa dla amerykańskich nabywców, aby kupić sobie nową Alfę w wersji Quadrifoglio z V6 twin turbo. Nie są znane polskie cenniki ani liczebność limitowanych Alf na naszym rynku, ale dopłata na innych rynkach wynosi w przeliczeniu między 20-25 tys. zł do cen standardowych wersji Alfa Romeo Quadrifoglio.
Czytelnicy wybierają cel, my ruszamy w drogę – te proste zasady zmieniły się dla nas w wymarzoną przygodę.
Włoski hot hatch na bazie Fiata 500 miał długie i owocne życie, ale nadszedł czas pożegnania.
Nazwa „Dom Volvo” kojarzy się z przyjaznym miejscem. Idealnym na powitanie dokładnie przemyślanego, elektrycznego SUV-a.
Zawarta w nazwie „ochrona”, to niejedyna zaleta folii ochronnych. Sprawdź jak poprawić komfort użytkowania ekranów dotykowych.
Lando Norris miał okazję przetestować na Silverstone odtworzonego z klocków Lego McLarena P1.
Nabywcy hybrydowego BMW M5 będą mogli dokupić lekkie karbonowe dodatki z palety M Performance.
16 września Lotus pokaże koncept Theory 1, który potencjalnie może być elektrycznym następcą Emiry.
Najbardziej analogowy model z rodziny Venoma F5 nadal ma 1842 KM, ale obsługiwane trzema pedałami.
Silniki elektryczne w połączeniu z V8 twin turbo skutkują najmocniejszym sedanem w historii Bentleya.
Najważniejszym zadaniem Adriana Neweya będzie przygotowanie bolidu Aston Martin na sezon 2026.
Pięć lat po prezentacji konceptu, drogowa Ginetta z wolnossącym silnikiem V8 wchodzi do produkcji.
Elektryczne Renault R17 to jeden z tych konceptów, które bardzo byśmy chcieli zobaczyć w produkcji.
Nowy wóz Alonso brzmi lepiej niż bolid i jest prawie tak samo szybki. Ale ma tablice rejestracyjne…
Cupra Terramar to sportowy kuzyn VW Tiguana z silnikiem od Golfa GTI lub hybrydą plug-in.
Aston Martin Vanquish w 2024 roku powraca z nowym designem i podwójnie uturbionym V12 o mocy 835 KM.
Czytelnicy wybierają cel, my ruszamy w drogę – te proste zasady zmieniły się dla nas w wymarzoną przygodę.