Ośmiu polskich kierowców Forch Racing by Atlas Ward staje do walki o dominację w niemieckiej serii wyścigowej.
Ledwo poznaliśmy nowe BMW M2, a już w fazie testów jest jego wersja rozwojowa CS.
Samochody oznaczone logiem CS mają w Evo niezwykle wysokie notowania. Kuracja polegająca na ograniczaniu masy, dodawaniu mocy i starannej pracy nad doskonaleniem podwozia sprawia, że flagowe BMW mają jeszcze więcej naturalnego talentu do szybkiej jazdy. W przypadku dwóch z nich, odpowiednio M2 CS i M5 CS, efekty tej pracy dały BMW dwa tytuły Evo Car of The Year. Ciekawi jesteśmy, czy najnowsze G87 M2 CS także osiągnie ten poziom.
Nowe zdjęcia szpiegowskie dają nam unikalny wgląd w to co przygotowują Bawarczycy. Przyszły rywal Caymana GT4 otrzyma bardziej agresywny pakiet aerodynamiczny, aby skuteczniej wytwarzać pożądany docisk, tak samo jak jego bezpośredni poprzednik. Prototyp porusza się na niestandardowych felgach i prawdopodobnie na lekko obniżonym zawieszeniu. Potężne błotniki skutecznie ukrywają powiększony rozstaw kół. Przedni pas jest identyczny jak w standardowym M2 z wyjątkiem nieco przedłużonego przedniego splittera. Charakterystyczny wlot powietrza na masce wyróżniający poprzednie M2 CS nie będzie miał tutaj zastosowania.
Aby zbilansować dodatkowy docisk przodu, z tyłu pojawi się spoiler typu “ducktail” wkomponowany w krawędź tylnej klapy, zupełnie jak w ostatnim M4 CSL. Dzięki obniżonemu zawieszeniu i dodatkowym spoilerom powinno się udać ograniczyć efekt unoszenia auta podczas jazdy z dużą prędkością.
Silnik S58 konstrukcji BMW M to sprawdzona w bojach jednostka montowana obecnie w wielu topowych modelach, w tym X3 M, różnych wariantach M3 i M4, w tym CSL. Bazowe M2 ma 460 KM i 550 Nm, ale silnik ten ma jeszcze rezerwy jak dowodzi przykład 550-konnego modelu CSL. Poprzednie M2 CS zostało podkręcone aż do poziomu M3 Competition, czyli równo 510 KM. Oferta BMW M2 daje klientom wybór między 8-biegowym automatem Steptronic, a klasyczną skrzynią ręczną. Na tym etapie nie jest oczywiste która skrzynia trafi do ostrzejszego wariantu CS.
Jak na swoją wielkość obecne M2 ma całkiem sporą masę, ale istotą transformacji typu CS jest ograniczanie masy między innymi za pomocą karbonowych elementów poszycia. To powinno pozwolić zrzucić kilka kilogramów z obecnych 1700 kg. Mimo wszystko aktualne M2 potrafi skutecznie maskować ile naprawdę waży, a wersja CS z bardziej hardkorowo ustawionym zawieszeniem powinna być w tym jeszcze lepsza. Spodziewamy się też lepszych hamulców oraz zmiany opon Michelin Pilot Sport 4S na bezkompromisowe gumy Cup 2.
Obecność zamaskowanego prototypu wskazuje, że tym razem na M2 CS poczekamy znacznie krócej niż w przypadku poprzednika. Wtedy wersja ta powstawała jako krótkoseryjny samochód specjalny wypuszczony na sam koniec produkcji danego modelu. Tym razem możemy mieć do czynienia z czymś bardziej dostępnym, albo raczej czymś mniej limitowanym niż ostatnio.
Ośmiu polskich kierowców Forch Racing by Atlas Ward staje do walki o dominację w niemieckiej serii wyścigowej.
Alpine przechodzi na elektryczność i zaczyna od hatchbacka A290. Czy model ten ma DNA Alpine?
Wiele już powiedziano na temat hybrydowego M5, ale czas przestać gadać. Czas się przejechać.
Od przeszło 100 lat światy aut i motocykli romansują ze sobą. Ducati z Bentleyem spotykają się po raz pierwszy.
W 2026 roku na starcie 24h Le Mans stanie zespół Genesis Magma Racing z modelem GMR-001.
To nie jest kolejna Mazda MX-5 - to jej pierwsza odmiana po konwersji na EV w firmie Electrogenic.
Nowy Escort nie jest kolejnym SUV-em, to klasyczny restomod napędzany benzyną.
Drogie, luksusowe, elektryczne super-GT o mocy 1000 KM ma pokazać kierunek, w którym podąża Jaguar.
Nieznana do tej pory kolekcja 69 bolidów Formuły 1 Berniego Ecclestone’a trafi na aukcję.
Ostatni spalinowy Lotus - Emira - może dostać od losu jeszcze jedną szansę - wersję hybrydową.
Katarczycy przejęli około 30% udziałów w zespole Formuły 1 Audi, który pojawi się na gridzie w 2026.
Elektryczne Lamborghini nie pojawi się przed 2030 rokiem, za to marka zapowiada nowy hipersamochód.
W 2026 roku Lotus chce powrócić do częściowo spalinowych napędów za sprawą technologii Hyper Hybrid.
Większa moc i poprawione ustawienia wersji Final Edition mogą w końcu uwolnić pełny potencjał Supry.
Gama Lamborghini Temerario wkrótce rozrośnie się o kolejne warianty, także z RWD i większą mocą.
Niedawno pokazany supersamochód Alfy Romeo osiągnął 333 km/h podczas testów dynamicznych w Nardò.