Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Na razie nie będzie nowej generacji I-Pace, dlatego Jaguar wprowadza modyfikacje istniejącego modelu.
Na rok modelowy 2024 Jaguar przygotował subtelną aktualizację modelu elektrycznego I-Pace. Dodatkowo w Wielkiej Brytanii, czyli na rodzimym rynku, będzie oferowana wyjątkowa topowa wersja 400 Sport. W przekroju całej gamy Jaguar wprowadza poprawki głównie w stylizacji, materiałach wykończeniowych i technologii.
Najłatwiej będzie odróżnić I-Pace MY2024 po przednim grillu zaślepionym szarym plastikiem zamiast czarnej imitacji grilla. Uprzednio czarne elementy ozdobne dolnych sekcji zderzaków i progów są w nowym modelu wykończone kolorem korespondującym z nadwoziem.
Wszystkie nowe wersje I-Pace’a poza bazowym R-Dynamic S są wyposażone standardowo w czarne wykończenie okien bocznych i ramkę przedniego grilla. Topowa wersja 400 Sport stoi na 22-calowych kołach pomalowanych ciemnym szarym lakierem, a za dopłatą w ramiona felg mogą być wkomponowane wstawki z włókna węglowego. Wyjątkowość najdroższej wersji polega też na obecności podgrzewanych i wentylowanych przednich kubełkowych siedzeń pokrytych skórą Windsor.
Pod względem technicznym wersja Sport wyróżnia się pneumatycznym zawieszeniem z adaptacyjnymi amortyzatorami, podczas gdy tańsze Jaguary mają na pokładzie zawieszenie stalowe i pasywne amortyzatory. Bazowy układ zawieszenia jest taki sam dla wszystkich wersji - podwójne wahacze z przodu i wielowahaczowe zawieszenie z tyłu.
Nadal ma on dwa silniki o łącznej mocy 400 KM i momencie obrotowym prawie 700 Nm. Elektryczny crossover Jaguara jest w stanie przyspieszyć do 100 km/h w 4,8 s i pojechać maksymalnie 200 km/h (prędkość ograniczona elektronicznie).
Energia jest gromadzona w umieszczonej między osiami auta baterii o pojemności 90 kWh, którą można ładować z mocą do 100 kW. Deklarowany zasięg według norm WLTP wynosi do 470 km, choć my w testach uzyskaliśmy powtarzalny zasięg między 340, a 370 km.
Rozwój elektromobilności jest tak szybki, że dziś - po 5 latach w ofercie - dane Jaguara I-Pace dotyczące osiągów, ładowania i zasięgu są sporo gorsze niż u konkurencji z Audi, Mercedesa czy Porsche, nie mówiąc o liderach branży jak Tesla czy Kia. Jaguar wyróżnia się na tle konkurentów doskonałym układem jezdnym, ale z praktycznego punktu widzenia modernizacja jest mu bardzo potrzebna, dlatego z zadowoleniem witamy nowy model na rok 2024.
Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Niekończące się magiczne lasy, dzika przyroda, puste drogi, miejsca, do których nie dotarła cywilizacja - czas na weekendowy wypad samochodem!
Nowa linia na sezon 2025 ponownie przesuwa granice zarówno pod względem technologii, jak i emocji
Myślisz o wyposażeniu swojego samochodu sportowego w komplet najlepszych opon?
Lifting małego crossovera z Niemiec to żadna rewolucja. I chyba nikt nie ma mu tego za złe.
Serią 25 egzemplarzy o nazwie Encore marka Caterham kończy produkcję modelu Seven 310.
Valkyrie LM będzie dla garstki osób okazją, aby przejechać się bolidem wyścigowym rodem z Le Mans.
Niemcy przerobili hipersamochód Porsche 963 z serii WEC na auto drogowe. Są tylko dwa haczyki.
Opracowany równolegle z coupe Vantage Roadster pokazuje sportową spójność w jeździe bez dachu.
Debiutuje Emira V6 SE z poprawioną kalibracją podwozia i mocą 400 KM. Cel: Porsche 911 Carrera.
Honda wycofuje Civika Type R z Europy. Tak odchodzi jeden z najlepszych hot hatchy w historii.
Pogea R107 może być dla wielu urzeczywistnieniem wizji idealnego klasyka na letnie przejażdżki.
Już po raz 93. najlepsi kierowcy zmierzą się na torze pod Le Mans w morderczej 24-godzinnej batalii.
13 czerwca Peugeot odsłoni nowego 208 GTi, który ma reprezentować inną koncepcję niż poprzednicy.
Zniknięcie Focusa ST oznacza koniec ery szybkich Fordów jakie znamy i kochamy.
Napędzany wyłącznie 650-konnym V8 nowy Bentley Bentayga Speed ma być najszybszym SUV-em tej marki.