Czytelnicy wybierają cel, my ruszamy w drogę – te proste zasady zmieniły się dla nas w wymarzoną przygodę.
W sierpniu pierwsi brytyjscy klienci odbiorą kluczyki do elektrycznych roadsterów MG Cyberster.
Wygląda na to, że powoli otwiera się rynek sportowych roadsterów na prąd. W drodze jest już elektryczny następca Porsche 718, Alpine pracuje nad następcą A110, a Lotus za rok zaprezentuje swój model Type 135. Jednak żaden z nich nie będzie na rynku pierwszy, bo właśnie rozpoczęło się zbieranie zamówień na MG Cyberster.
Informacje na temat Cyberstera spływały stopniowo od momentu prezentacji konceptu w 2021 roku. Teraz MG Motor ogłosiło pełną specyfikację oraz cenniki swojego flagowego produktu. W podstawowej wersji z tylnym napędem ten dwumiejscowy elektryczny samochód będzie kosztował w UK 54 995 funtów (przel. 277 tys. zł; prawie tyle samo co Porsche Boxster) i można go już zamawiać z przewidywaną dostawą w sierpniu.
Do wyboru są dwie wersje napędu MG Cyberster. Podstawowy wariant Trophy ma jeden silnik, RWD, 340 KM i 475 Nm. Wystarcza to do osiągnięcia 100 km/h w pięć sekund. Wersja GT z dwoma silnikami i AWD powinna lepiej sprawdzić się w Youtube’owych wyścigach, bo dysponuje mocą 503 KM, momentem obrotowym 725 Nm i przyspieszeniem w 3,2 s do “setki”.
Niezależnie od wariantu bateria ma 77 kWh, z asięg wynosi dla wersji Trophy 508 km, a dla GT 444 km. Maksymalna moc ładowania 150 kW umożliwia uzupełnienie energii od 10 do 80 procent w 38 minut.
Słabszy i tańszy model Trophy ma standardowo koła 19-calowe, a mocniejszy GT 20-calowe z oponami Pirelli P Zero. Cyberster ma być sportowym GT, ale dzięki czterem trybom: Comfort, Sport, Track i Custom - może sprawdzić się w różnych sytuacjach drogowych.
Marka MG ma ogromną tradycję w budowaniu małych i lekkich roadsterów jak MGB czy TF, ale Cyberster “awansował” ją do wyższego segmentu. Rozmiarami model ten przypomina BMW Z4 i ma pełną technologicznych bajerów, pełnoprawną kabinę. Po podniesieniu nożycowych drzwi i zajęciu miejsca kierowcy przed oczami rozciągają się aż trzy ekrany. Przy kierownicy zamontowano łopatki do regulowania siły rekuperacji podczas jazdy. Mały windshot między fotelami pomaga utrzymać spokój w kabinie podczas jazdy ze złożonym dachem. Proces składania dachu następuje automatycznie i trwa 15 sekund.
MG Cyberster już jest dostępny do konfiguracji. Podstawowy wariant Trophy wyceniono na minimum 54 995 funtów, topowe GT kosztuje o 5 tysięcy funtów więcej. Producent zapowiada pierwsze dostawy na sierpień tego roku.
Czytelnicy wybierają cel, my ruszamy w drogę – te proste zasady zmieniły się dla nas w wymarzoną przygodę.
Włoski hot hatch na bazie Fiata 500 miał długie i owocne życie, ale nadszedł czas pożegnania.
Nazwa „Dom Volvo” kojarzy się z przyjaznym miejscem. Idealnym na powitanie dokładnie przemyślanego, elektrycznego SUV-a.
Zawarta w nazwie „ochrona”, to niejedyna zaleta folii ochronnych. Sprawdź jak poprawić komfort użytkowania ekranów dotykowych.
Elektryczne Renault R17 to jeden z tych konceptów, które bardzo byśmy chcieli zobaczyć w produkcji.
Nowy wóz Alonso brzmi lepiej niż bolid i jest prawie tak samo szybki. Ale ma tablice rejestracyjne…
Cupra Terramar to sportowy kuzyn VW Tiguana z silnikiem od Golfa GTI lub hybrydą plug-in.
Aston Martin Vanquish w 2024 roku powraca z nowym designem i podwójnie uturbionym V12 o mocy 835 KM.
Czytelnicy wybierają cel, my ruszamy w drogę – te proste zasady zmieniły się dla nas w wymarzoną przygodę.
Audi wprowadza zmodernizowanego SUV-a Q5 oraz sportowe SQ5 z 3-litrowym V6 TFSI o mocy 367 KM.
Hyundai na poważnie przymierza się do produkcji modelu N Vision 74. Padła nawet data: 2030 r.
Speedster PureSpeed będzie pierwszym z serii ultra-ekskluzywnych modeli specjalnych AMG.
Audi S3 po liftingu zyskało na dynamice jazdy i znacząco zbliżyło się do Mercedesa-AMG A35.
Brytyjski Kingsley wprowadza serię personalizowanych Defenderów V8 w wersjach 90 i 110.
Nomad z napędem elektrycznym to najnowszy pomysł Ariela na uniwersalne buggy do zabawy w terenie.
Aquaracer Professional 300 w wersjach Date i GMT, oddaje hołd tym, którzy odpowiadają na wezwanie natury.