Centralna Polska - region idealny dla turystyki samochodowej - staje się celem zimowej wyprawy w ramach akcji "Yokohama on Tour"
Przestawienie produkcji na EV może pozytywnie wpłynąć na gamę usportowionych modeli Peugeota.
Francuski Peugeot jest w trakcie wielkiej transformacji w kierunku elektryków. Celem strategicznym firmy stało się stworzenie “najszerszej oferty modeli elektrycznych wśród wszystkich mainstreamowych europejskich marek” jeszcze w tym roku. Fani marki pewnie zastanawiają się gdzie w tym wszystkim będą modele usportowione. Jak na razie jedynym modelem submarki PSE (Peugeot Sport Engineered) jest 508 zaprezentowane w 2020 roku.
Czy szybkie Peugeoty mają przyszłość? Zadaliśmy to pytanie dyrektor generalnej firmy, Lindzie Jackson. "W tej chwili mamy 508 PSE", powiedziała. "W tym samochodzie chodzi o osiągi i przyjemność z jazdy, a my musimy znaleźć sposób, który pozwoli Peugeotowi zachować tę samą przyjemność z jazdy w nowych modelach EV. Obecnie zastanawiamy się jak pogodzić osiągi z nową technologią w taki sposób, aby wykonać krok naprzód.”
Koncept Inception z zeszłego roku może dostarczyć kilku podpowiedzi jak Peugeot ma zamiar to rozwiązać. 680-konny elektryczny sedan prezentuje nowe podejście do dynamiki jazdy i sterowania, które będzie miało rozwinięcie w przyszłych samochodach drogowych. Chodzi przede wszystkim o układ steer-by-wire i nowy i-Cockpit.
Zamiast konwencjonalnej kierownicy samochody sportowe Peugeota będą miały coś, co producent nazywa “Hypersquare”: mały, kwadaratoidalny wolant z wbudowanym ekranem i okrągłymi uchwytami na kciuki z wbudowanymi elementami sterującymi klimatyzacją, multimediami i asystentami kierowcy. Hypersquare nie ma fizycznego połączenia z kołami, więc przełożenie może być dynamiczne, aby w zależności od potrzeby jazda była bardziej komfortowa lub dynamiczna.
To, jak mówi Jackson, może być kluczem do zaoferowania przyjemnych i angażujących wrażeń z jazdy w samochodach elektrycznych Peugeot. "Prowadziłam samochód z tym systemem i jest on niezwykle zwinny, bardzo przyjemny w prowadzeniu i przypomina jazdę samochodem wyścigowym. To nowe doświadczenie, które naprawdę jest świetną zabawą, dlatego musimy myśleć o różnych sposobach podejścia do osiągów i technologii".
Na koniec dodaje: “Jeśli chcemy zachować DNA Peugeota, musimy zadbać o jakość prowadzenia. Wszyscy pamiętają 205 GTI, bo był zwinnym i doskonale jeżdżącym samochodem. Musimy wypracować nowe, przystające do zmieniającego się świata, metody wdrażania tej filozofii w przyszłości.”
Rezultaty pracy inżynierów Peugeota sprawdzimy w 2026 roku, gdy zadebiutuje pierwszy produkcyjny model EV wyposażony w Hypersquare.
Centralna Polska - region idealny dla turystyki samochodowej - staje się celem zimowej wyprawy w ramach akcji "Yokohama on Tour"
Odkrywamy, co przyniesie 51. edycja kultowego kalendarza Pirelli, zwanego „The Cal”
Lamborghini Revuelto na okładce piętnastego wydania EVO Magazine – pożegnanie sezonu z superautem!
Ośmiu polskich kierowców Forch Racing by Atlas Ward staje do walki o dominację w niemieckiej serii wyścigowej.
Nowa stylizacja zewnętrzna i poprawa jakości - to główne cele dużego liftingu Tesli Model Y.
Poprzednie GT350 było produktem licencyjnym. Nowy model to prawdziwe Shelby i ma V8 o mocy 821 KM.
Piąta generacja Quattroporte wniosła włoską limuzynę na poziom pozwalający rywalizować z najlepszymi.
Niedoceniany w swoim czasie, dziś Lexus LFA urósł do rangi ikony współczesnej motoryzacji.
BMW M3 kolejnej generacji dostanie napęd elektryczny. Zauważono pierwsze muły testowe tego auta.
W oponie Primacy 5 Michelin dąży do zwiększenia żywotności i zmniejszenia wpływu na środowisko.
Na 2025 rok producent symulatora jazdy Assetto Corsa zapowiada nową wersję popularnej serii.
W mediach rządzą najdroższe warianty 911, tymczasem zwykła Carrera także ma mnóstwo do zaoferowania.
Na zakończenie długiej i barwnej ery niezależności Alpina wypuszcza topowe B8 GT o mocy 634 KM.
Jakość jazdy na równi z coupe i szybko składany dach - tym ma się wyróżniać nowy Vantage Roadster.
Po wielu latach TAG Heuer powraca jako oficjalny partner cyklu Formuły 1.
Impreza 22B udowadnia swą wartość w cywilu nawet jeśli nie jest prawdziwym modelem homologacyjnym.