Czytelnicy wybierają cel, my ruszamy w drogę – te proste zasady zmieniły się dla nas w wymarzoną przygodę.
Polestar 3 będzie pierwszym autem tej marki odrębnym od Volvo. Od niego zależy przyszłość szwedzkiego producenta.
Polestar zapowiedział swój trzeci model nazwany po prostu 3. Jest on średniej wielkości SUV-em, co nie najlepiej nas nastraja, ale reprezentuje szybki postęp szwedzkiej marki i wejście w nową erę, niezależną od schematów wypracowanych przez siostrzane Volvo. To pierwszy samochód stworzony od początku do końca jako Polestar.
Widać to na pierwszy rzut oka po wyglądzie egzemplarza przedprodukcyjnego. Nie ma w nim surowej estetyki charakterystycznej dla współczesnych modeli Volvo. Brakuje np. wyraźnej linii bocznej, czyli detalu, który charakteryzuje wiele modeli Volvo od lat 60. Zamiast tego najmocniejsza linia z boku podąża ponad kabiną przez słupek A i definiuje opadającą linię dachu nowego modelu.
Drzwi przednie i tylne mają za to swoje własne charakterystyczne przetłoczenia, szczególnie z tyłu widać linię przechodzącą w silne załamanie powyżej tylnego koła - nawiązuje to do zabiegu stylistycznego z flagowego Polestara 1, tyle że w połączeniu z bardziej typową sylwetką dwubryłową. Do tego opadająca linia dachu, ładnie wkomponowany tylny spoiler i kontrastujący kolor powierzchni dachu (w tym przypadku niemal na pewno jest to pełna “panorama”) dopełniają wygląd prototypu. Pewnych odniesień do Volvo można się dopatrzyć w progach i nadkolach, ale to nie zmienia faktu, że Polestar poszedł własną ścieżką i chce wypracować rozpoznawalność i styl.
Polestar rozwija brytyjską bazę inżynieryjną dla limuzyny Polestar 5 >>
Na zdjęciu słabo widać co się dzieje w pasie przednim i tylnym, ale prawie na pewno przednia część auta będzie kalką konceptu Precept z dwuczęściowymi reflektorami głównymi i wąskim przednim grillem służącym za owiewkę i miejsce osadzenia systemów bezpieczeństwa. Wskazuje na to mocno pochylona maska auta z otworami wylotowymi od strony przedniej szyby.
Wydaje się, że z tyłu widać najwięcej cech wspólnych z Volvo - ten sam układ świateł głównych, choć może nie sięgających aż tak wysoko, z podobną strukturą wewnętrzną i świetlnym pasem w poprzek tylnej klapy. To oczywista próba zrobienia stylizacji w podobnym stylu, ale jednak trochę innej, indywidualnej i nieoczywistej. Podobnie powinno być w kabinie, ale jej wygląd poznamy prawdopodobnie dopiero w dniu premiery, która powinna nastąpić jeszcze przed końcem roku.
Polestar 3 jest tylko jednym z trzech nadchodzących nowych modeli Polestara. W ciągu trzech lat od tego momentu na rynek wejdzie jeszcze Polestar 4 - usportowiony SUV i Polestar 5 - produkcyjna wersja dużego liftbacka Precept mająca konkurować z Porsche Taycan i Teslą Model S. Chociaż ostatnie dwa lata były dla Szwedów raczej spokojne, wydaje się że następne trzy lata będą decydujące w kontekście dalszych poczynań najbardziej dynamicznie rozwijającej się marki na rynku EV.
Czytelnicy wybierają cel, my ruszamy w drogę – te proste zasady zmieniły się dla nas w wymarzoną przygodę.
Włoski hot hatch na bazie Fiata 500 miał długie i owocne życie, ale nadszedł czas pożegnania.
Nazwa „Dom Volvo” kojarzy się z przyjaznym miejscem. Idealnym na powitanie dokładnie przemyślanego, elektrycznego SUV-a.
Zawarta w nazwie „ochrona”, to niejedyna zaleta folii ochronnych. Sprawdź jak poprawić komfort użytkowania ekranów dotykowych.
Najbardziej analogowy model z rodziny Venoma F5 nadal ma 1842 KM, ale obsługiwane trzema pedałami.
Silniki elektryczne w połączeniu z V8 twin turbo skutkują najmocniejszym sedanem w historii Bentleya.
Najważniejszym zadaniem Adriana Neweya będzie przygotowanie bolidu Aston Martin na sezon 2026.
Pięć lat po prezentacji konceptu, drogowa Ginetta z wolnossącym silnikiem V8 wchodzi do produkcji.
Elektryczne Renault R17 to jeden z tych konceptów, które bardzo byśmy chcieli zobaczyć w produkcji.
Nowy wóz Alonso brzmi lepiej niż bolid i jest prawie tak samo szybki. Ale ma tablice rejestracyjne…
Cupra Terramar to sportowy kuzyn VW Tiguana z silnikiem od Golfa GTI lub hybrydą plug-in.
Aston Martin Vanquish w 2024 roku powraca z nowym designem i podwójnie uturbionym V12 o mocy 835 KM.
Czytelnicy wybierają cel, my ruszamy w drogę – te proste zasady zmieniły się dla nas w wymarzoną przygodę.
Audi wprowadza zmodernizowanego SUV-a Q5 oraz sportowe SQ5 z 3-litrowym V6 TFSI o mocy 367 KM.
Hyundai na poważnie przymierza się do produkcji modelu N Vision 74. Padła nawet data: 2030 r.
Speedster PureSpeed będzie pierwszym z serii ultra-ekskluzywnych modeli specjalnych AMG.