Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Po prawie półwieczu ostatni Ford Fiesta zjechał z linii produkcyjnej fabryki w Kolonii.
Ford ogłosił zakończenie produkcji jednego z najpopularniejszych hatchbacków wszechczasów. Ostatni egzemplarz Fiesty wyjechał kilka dni temu z fabryki w Kolonii (Niemcy). Fabryka ta wkrótce przejdzie szereg inwestycji mających na celu przygotowanie jej do produkcji samochodów elektrycznych.
Ford Fiesta, obecny na rynku nieprzerwanie od 1976 roku, jest kolejnym miejskich hatchbackiem wycofanym z rynku w ostatnich latach. Powodem rezygnacji z tego segmentu jest malejący popyt i niskie marże dla producentów. Na początku 2022 roku Ford zaprzestał produkcji wersji trzydrzwiowej, ale nawet praktyczny wariant 5d nie utrzymał się zbyt długo. Zapowiedź wycofania go z rynku przyszła w październiku zeszłego roku.
Przez 47 lat Ford stworzył siedem generacji Fiesty, która sprzedała się w liczbie ponad 20 milionów egzemplarzy. Podstawowe odmiany tego auta zawsze były tanim sposobem na przemieszczanie się z punktu A do B, ale my w Evo najbardziej będziemy tęsknić za sportowymi Fiestami wszystkich generacji. Od XR2, przez RS Turbo, Zetec S i odmiany ST wprowadzone w piątej generacji, Ford stworzył najdłuższą serię tego typu mocnych hot hatchy jaką znamy. Doświadczenie zdobyte przez te wszystkie lata świetnie było widać w dwóch ostatnich modelach - ST200 i najnowszej ST, które należą do ścisłej czołówki najlepszych hot hatchy ostatnich lat.
Najwięksi rywale - VW Polo, Renault Clio, Peugeot 208 - póki co pozostają w ciągłej produkcji, ale na ich tle Fiesta wyglądała jak prawdziwy, a przy tym niebywale dostępny, samochód dla kierowcy. Szczególnie w wersji ST wóz ten był bardzo szybkim i tanim sposobem na posiadanie bardzo kompetentnego hot hatcha.
Ford Fiesta nie będzie miał bezpośredniego następcy. Najbliższy pod kątem funkcji i pozycji rynkowej będzie nowy Ford Puma EV.
Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Niekończące się magiczne lasy, dzika przyroda, puste drogi, miejsca, do których nie dotarła cywilizacja - czas na weekendowy wypad samochodem!
Nowa linia na sezon 2025 ponownie przesuwa granice zarówno pod względem technologii, jak i emocji
Myślisz o wyposażeniu swojego samochodu sportowego w komplet najlepszych opon?
Nowe Porsche 911 GT3 992.2 ustanowiło rekord okrążenia Nürburgringu wśród aut ze skrzynią ręczną.
W drodze do przebicia bariery 500 km/h teksański Hennessey prezentuje kolejne wcielenie Venoma F5.
W 2026 roku na starcie 24h Le Mans stanie zespół Genesis Magma Racing z modelem GMR-001.
Niedługo poznamy nowe Lamborghini Urus Performante - rywala Astona DBX707 i Ferrari Purosangue.
Unijni urzędnicy wzięli na celownik włókna węglowe, których rozpad jest szkodliwy dla zdrowia.
Od 2027 roku do Ferrari, Porsche i Aston Martina w stawce WEC dołączy nowy gracz - McLaren.
MGA Factory Edition od brytyjskiej firmy Frontline to klasyk o osiągach godnych supersamochodów.
JCR to specjaliści od tuningu Porsche, a ich najnowsza kreacja bazuje na wspaniałym 911 S/T.
Super-GT Aston Martina wkrótce doczeka się wzmocnionej i nastawionej na tor wersji specjalnej.
Gama Bentleya powiększa się o bazowe warianty Continentala GT i Flying Spura z napędem hybrydowym.
Mali producenci będą mogli sprzedawać w UK samochody spalinowe do 2030 roku, a hybrydy do 2035.
Karbonowe dodatki, bodykit i ponad 500 KM to pakiet jaki Abt proponuje do limitowanego Audi RS3 R.