Zamów najnowsze wydanie magazynu EVO
Już dziś możesz zamówić nowy numer lub prenumeratę magazynu EVO. Magazyn jest również dostępny w najlepszych salonach prasowych.
M2 G87 to już w standardzie mocne auto sportowe. Kuracja AC Schnitzer jeszcze wzmocniła jego zalety.
Niemiecki tuner AC Schnitzer nie zwlekał długo ze stworzeniem własnego pakietu wizualnego i technicznego dedykowanego dla BMW M2 G87. Ich demo-car zadebiutował podczas Essen Motor Show, a wybrane elementy pakietu są już dostępne w sprzedaży. Reszta akcesoriów dołączy do oferty wiosną 2024 roku.
Kompaktowe M2 prosto z fabryki dysponuje solidną mocą 460 KM, ale AC Schnitzer nieco zmodyfikował program sterownika sześciocylindrowego silnika S58. Nie podano ile dokładnie koni ma M2 po tuningu, ale można śmiało obstawiać, że co najmniej 510 KM i 650 Nm. Właśnie takie liczby generuje ten sam motor w modelach M3 i M4 Competition. Tymczasem AC Schnitzer już w M3 Touring udowodnił, że potencjał S58 sięga nawet 610 KM tylko za pomocą zmiany elektroniki. Gdy oferta dodatków do M2 będzie już pełna, kupujący będą mogli dobrać podniesienie mocy razem z dedykowaną osłoną silnika oraz opracowanym specjalnie do tego modelu aktywnym wydechem poprawiającym przepływ spalin i dźwięk.
Oferowane przez AC Schnitzer kolumny zawieszenia do M2 mają poprawiać zachowanie auta na limicie i pozwolić na eksperymentowanie z własnymi ustawieniami wysokości zawieszenia, odbicia i kompresji amortyzatorów. Zestaw pozwala obniżyć auto o 25-35 mm z przodu i 20-30 mm z tyłu. Jako alternatywę można zamówić zwykły zestaw obniżający, wtedy przód jest niżej o 20-25 mm, a tył o 15-20 mm.
Komplet lekkich kutych felg AC4 obniża masę nieresorowaną nawet do 35% w zależności od wybranego rozmiaru (maksymalnie 20 cali przód i 21 cali tył). Do tego AC Schnitzer dobiera opony o szerokości 285 lub 295 mm. Za mniejsze pieniądze tuner oferuje do M2 odlewane koła AC1.
Prawdopodobnie najważniejszą zmianą jest pakiet aerodynamiczny, który w najbardziej ekstremalnej konfiguracji poprawia docisk o 140 kg. Sam przedni splitter dodaje na przednią oś 60 kg docisku, a jako opcja są jeszcze specjalne kanały i dokładki wlotów powietrza oraz progów. Z tyłu może znaleźć się mały spoiler nad tylną szybą jak i większy, dwuczęściowy na krawędzi klapy bagażnika. Jednak prawdziwą gratką jest karbonowe skrzydło, które aktualnie przechodzi proces homologacji. Ten jeden element poprawia docisk tylnej osi o 55 kg, a dodatkowa lotka Gurneya na skraju skrzydła o kolejne 25 kg.
Jak w każdym zestawie AC Schnitzera nie brakuje dedykowanych do M2 elementów wnętrza. W katalogu znajdziecie kierownicę, większe aluminiowe łopatki skrzyni biegów, aluminiowe nakładki na pedały, kontroler systemu iDrive, a nawet obudowę kluczyka.
Już dziś możesz zamówić nowy numer lub prenumeratę magazynu EVO. Magazyn jest również dostępny w najlepszych salonach prasowych.
Startujemy materiałem okładkowym z Audi R8 V10 performance RWD w roli głównej.
Razem z Team Bołtowicz ruszamy na Tor Modlin by w gronie niemal 300 osób uczcić klubowy jubileusz.
Jakie są korzyści wynikające z użycia AI w motoryzacji? Czy samochody zostaną wkrótce „smartfonami na kołach”?
Przyszedł czas na prawdziwie rasowy wariant Range Rovera, który rozbudzi emocje jak żadne inne auto w tym segmencie.
Nowozelandzki rywal Aston Martina Valkyrie Rodin FZero właśnie wchodzi w kluczową fazę rozwoju.
Startujemy materiałem okładkowym z Audi R8 V10 performance RWD w roli głównej.
Brytyjski Morgan stworzył elektrycznego trójkołowca na bazie Super 3, aby eksplorować możliwości napędu EV.
Zadebiutowała pierwsza odmiana Mercedesa CLE od AMG, ale topowy model wciąż jest w drodze…
Hyundai wykorzystał każdy możliwy trik, aby stworzyć fun z jazdy EV. Rezultat jest oszałamiający.
Choć poprzednik sprzedawał się znakomicie, w odbiorze był dość przeciętny. Co nowego wnosi Austral?
Razem z Team Bołtowicz ruszamy na Tor Modlin by w gronie niemal 300 osób uczcić klubowy jubileusz.
Po kilku latach przekładania terminów pikap Tesla Cybertruck zaczyna trafiać do odbiorców.
Francuzi opublikowali pierwsze zdjęcia zapowiadające Renault 5 EV, nowego konkurenta dla Mini EV.
BMW M3 kolejnej generacji dostanie napęd elektryczny. A to nie koniec złych wieści.
Nowa ładowarka Lotusa ma oferować 450 kW i niesamowicie szybkie ładowanie. Przynajmniej w teorii.
Hondę ostatnio już niemal głównie kojarzymy z autami o wyższym prześwicie. Do gamy dołącza ZR-V, które powinno być bestsellerem japońskiego producenta.