Czytelnicy wybierają cel, my ruszamy w drogę – te proste zasady zmieniły się dla nas w wymarzoną przygodę.
AMG podkręciło osiągi wyścigowego Mercedesa-AMG GT2, aby sprzedać go klientom indywidualnym.
Mercedes-AMG GT2 został zaprezentowany w 2022 roku jako odpowiedź Stuttgartu na Audi R8 LMS GT2 oraz KTM X-Bow GT2. Technicznie bazował na drogowym modelu Black Series mając jednocześnie więcej mocy i mniej rozbudowaną aerodynamikę niż auto do wyścigów GT3. To bez wątpienia kompetentna maszyna, lecz teraz AMG wypuszcza jej drugą odsłonę, czyli GT2 Pro w cenie 479 000 euro.
Design i ogólna specyfikacja wersji Pro jest podobna jak w poprzedniku, ale 4-litrowy silnik V8 z płaskim wałem otrzymał szereg modyfikacji podnoszących moc. Aktywacja nowego systemu Push2Pass chwilowo uwalnia dodatkową moc, która w szczytowym momencie wynosi 750 KM, czyli 20 KM więcej niż ma drogowy Black Series. Bez wsparcia ze strony Push2Pass moc wynosi 708 KM, czyli tyle samo co w AMG GT2 sprzed roku.
Model Pro nie jest homologowany do wyścigów w serii GT2 European Series. Jego przeznaczeniem jest jazda indywidualna podczas specjalnych dni na torze organizowanych przez AMG dla klientów, podobnie jak w programach Ferrari XX lub Corse Clienti. Częścią pakietu jest odpowiedni personel techniczny, instruktor i zestaw części zapasowych. Jeśli jednak klienci zmienią zdanie i będą chcieli się pościgać, producent może wykonać konwersje do homologowanej wersji GT2.
Tak jak w standardowym GT2, Pro nie posiada szczególnie zaawansowanej aerodynamiki, ale otrzymał nowy kształt bocznych lotek ogromnego skrzydła. Amortyzatory mają teraz cztery, a nie trzy poziomy regulacji, a sekwencyjna skrzynia biegów otrzymała nieco inne przełożenia.
W przeciwieństwie do typowo wyścigowego GT2, model Pro można zamówić w różnych kolorach i jest on wyposażony w dedykowane 18-calowe koła z centralną nakrętką, naklejki GT2 Pro i nowe zewnętrzne elementy wykończeniowe z włókna węglowego. Spartańska kabina wyścigówki została wzbogacona o gustowne przeszycia, matową konsolę środkową z włókna węglowego i konfigurowalną cyfrową deskę rozdzielczą. Na długich przejazdach po torze przyda się klimatyzacja, a kierownica Cube Controls pierwotnie była projektowana do użytku w e-sporcie.
W ramach ceny samochodu klienci dostają szyty na miarę kombinezon, rękawice, ognioodporną bieliznę i buty od partnera AMG - Pumy. Jako dodatek jest też specjalny pokrowiec na samochód i kask Bella z personalizowaną grafiką. Za dodatkową opłatą mercedes instaluje w samochodzie klatkę bezpieczeństwa dla pasażera, system podawania napoju i system chłodzenia kasku.
Christoph Sagemüller, szef Mercedes-AMG Motorsport, powiedział: "Popyt na samochody do jazdy po torze znacznie wzrósł, dlatego reagujemy i odpowiadamy na zapotrzebowanie w segmencie trackday. Dzięki udoskonaleniom technicznym, które obejmują między innymi nową funkcję Push2Pass, GT2 Pro jest doskonałym narzędziem do jazdy torowej. Co więcej, samochód jest szybki i łatwy w prowadzeniu. GT2 Pro jest wyjątkowo zwinny, przez co dostarcza fascynujących wrażeń z jazdy zarówno początkującym jak i doświadczonym kierowcom.”
Mercedes-AMG GT2 Pro zadebiutuje podczas pierwszego eventu AMG Racing Series na torze Ricardo Tormo w Hiszpanii w najbliższy weekend. Ceny startują od 479 000 euro - to o 70 000 euro więcej niż wynosi cena homologacyjnego AMG GT2.
Czytelnicy wybierają cel, my ruszamy w drogę – te proste zasady zmieniły się dla nas w wymarzoną przygodę.
Włoski hot hatch na bazie Fiata 500 miał długie i owocne życie, ale nadszedł czas pożegnania.
Nazwa „Dom Volvo” kojarzy się z przyjaznym miejscem. Idealnym na powitanie dokładnie przemyślanego, elektrycznego SUV-a.
Zawarta w nazwie „ochrona”, to niejedyna zaleta folii ochronnych. Sprawdź jak poprawić komfort użytkowania ekranów dotykowych.
Elektryczne Renault R17 to jeden z tych konceptów, które bardzo byśmy chcieli zobaczyć w produkcji.
Nowy wóz Alonso brzmi lepiej niż bolid i jest prawie tak samo szybki. Ale ma tablice rejestracyjne…
Cupra Terramar to sportowy kuzyn VW Tiguana z silnikiem od Golfa GTI lub hybrydą plug-in.
Aston Martin Vanquish w 2024 roku powraca z nowym designem i podwójnie uturbionym V12 o mocy 835 KM.
Czytelnicy wybierają cel, my ruszamy w drogę – te proste zasady zmieniły się dla nas w wymarzoną przygodę.
Audi wprowadza zmodernizowanego SUV-a Q5 oraz sportowe SQ5 z 3-litrowym V6 TFSI o mocy 367 KM.
Hyundai na poważnie przymierza się do produkcji modelu N Vision 74. Padła nawet data: 2030 r.
Speedster PureSpeed będzie pierwszym z serii ultra-ekskluzywnych modeli specjalnych AMG.
Audi S3 po liftingu zyskało na dynamice jazdy i znacząco zbliżyło się do Mercedesa-AMG A35.
Brytyjski Kingsley wprowadza serię personalizowanych Defenderów V8 w wersjach 90 i 110.
Nomad z napędem elektrycznym to najnowszy pomysł Ariela na uniwersalne buggy do zabawy w terenie.
Aquaracer Professional 300 w wersjach Date i GMT, oddaje hołd tym, którzy odpowiadają na wezwanie natury.