Ośmiu polskich kierowców Forch Racing by Atlas Ward staje do walki o dominację w niemieckiej serii wyścigowej.
Oparte na architekturze PPE elektryczne Audi A6 kolejnej generacji także będzie miało odmianę S6.
Audi wkrótce rozpoczyna największą ofensywę modelową w swojej historii. Plan obejmuje wprowadzenie na rynek 20 nowych modeli, w tym większości elektrycznych, jeszcze przed 2026 rokiem. Nie zabraknie modeli spalinowych, choć będą to auta zamykające “tradycyjną” gamę niemieckiego producenta, a równolegle będą oferowane ich elektryczne odpowiedniki. Jednym z najważniejszych debiutów dla Audi będzie nowy A6 e-tron (debiut w przyszłym roku), które stanie się podstawą dla pierwszego w historii elektrycznego S6 i RS6.
Najnowsze zdjęcia szpiegowskie przedstawiają obniżoną limuzynę A6 e-tron z pokaźnymi hamulcami podczas testów na torze Nürburgring. Tym samym jest to pierwszy przeciek informacji odnośnie usportowionych modeli Audi na prąd. Główny projektant firmy, Marc Lichte, zasugerował że topowe RS6 będzie miało kontynuację w postaci wyłącznie elektrycznej, ale biorąc pod uwagę brak poszerzeń nadwozia, prawdopodobnie mamy tutaj nowe S6. Audi nie produkowało RS6 z nadwoziem sedan od 2008 roku i najprawdopodobniej taka polityka będzie kontynuowana również w przypadku RS6 EV.
Audi już oficjalnie zaprezentowało koncepcyjnego A6 e-tron, który będzie dzielił 90% designu nadwozia z wersją produkcyjną. Patrząc na zdjęcia S6 e-tron z toru wydaje się to prawdą - sfotografowany prototyp ma te same wąskie światła przednie, zwężający się tył i dość monumentalne proporcje. Gdy zniknie kamuflaż spodziewajcie się ujrzeć dedykowane wersji S dodatki, które mają mu nadać lekko sportowego charakteru. Grubsze modyfikacje Audi na pewno zostawi dla przyszłego modelu RS6.
Podstawą do opracowania modelu A6/S6 e-tron jest platforma PPE stworzona do spółki z Porsche na potrzeby całej przyszłej gamy tych dwóch niemieckich marek. Wszystkie te auta będą wyposażone w instalację elektryczną działającą na napięciu 800V. Koncept był wyposażony w dwusilnikowy napęd o mocy 450 KM i momencie obrotowym 800 Nm. Nadchodzące RS6 na pewno będzie mocniejsze niż 625 KM dzisiejszego modelu, dlatego S6 powinno plasować się mniej więcej pośrodku.
Założeniem konstrukcyjnym nowego A6 jest zasięg na poziomie 700 km. Ma to być możliwe dzięki baterii o pojemności 100 kWh, ale w usportowionym S6 prawdopodobnie zużycie energii będzie większe, a zasięg spadnie. Napęd e-tron będzie można ładować z mocą maksymalną 270 kW, co pozwoli szybko uzupełniać zapas energii. Producent szacuje, że w sprzyjających warunkach 300 km zasięgu będzie można uzupełnić w około 10 minut.
Nowe Audi S6 e-tron będzie standardowo wyposażone w adaptacyjne amortyzatory i pneumatyczne sprężyny dopracowane przez Audi Sport. Główną część układu jezdnego będzie stanowić pięciowahaczowe zawieszenie przednie i wielowahaczowe tylne. Jak sugerują zdjęcia z testów, S6 dodatkowo otrzyma mocniejsze hamulce mające zrównoważyć dużą masę i moc układu napędowego. Możliwe, że S6 zadebiutuje równo ze standardowym A6, czyli w przyszłym roku. Na RS6 przyjdzie nam poczekać o wiele dłużej.
Ośmiu polskich kierowców Forch Racing by Atlas Ward staje do walki o dominację w niemieckiej serii wyścigowej.
Od przeszło 100 lat światy aut i motocykli romansują ze sobą. Ducati z Bentleyem spotykają się po raz pierwszy.
To pierwszy raz, kiedy na okładce gości nie tylko samochód! O co chodzi w zestawieniu auta i motocykla?
Zapraszamy w okolice Gór Świętokrzyskich, jednego z najstarszych pasm górskich w Europie.
Jaguar pracuje nad rywalem dla Porsche Taycan - mamy pierwsze zdjęcie konceptu tego auta.
Aston Martin wreszcie pokazał kosmiczne osiągi Valkyrie. Samochód ten pobił rekord toru Silverstone.
W 2025 roku Mercedes powraca do Le Mans z AMG GT dostosowanym do wymogów klasy LMGT3.
Singer i Alfaholics zbyt oklepane? Oto doładowany Jaguar XJS V12 o mocy 670 KM z manualną skrzynią.
Final Five to ostatnia seria F22 i pożegnanie z silnikami Audi. W tle już czeka nowy hipersamochód.
Nadchodzące BMW serii 3 z rodziny Neue Klasse otrzyma napędy spalinowe, hybrydowe i elektryczne.
Roma, najmniejsze GT Ferrari, zostanie zastąpiona nowym modelem w 2025 roku. Prototypy już jeżdżą.
Podobnie jak Veyron i Chiron, ostatnie Bugatti z W16 żegna się niebagatelnym rekordem prędkości.
Ośmiu polskich kierowców Forch Racing by Atlas Ward staje do walki o dominację w niemieckiej serii wyścigowej.
Taycan GTS jest lżejszy niż M5 i niemal tak samo mocny. Możesz go mieć także w wersji Sport Turismo.
CSR Twenty to limitowana wersja Seven stworzona do jazdy przede wszystkim po drogach publicznych.
Alpine przechodzi na elektryczność i zaczyna od hatchbacka A290. Czy model ten ma DNA Alpine?