Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Tuż przed premierą Aston Martin wypuszcza oficjalną zapowiedź nowego Vantage’a.
Aston Martin kontynuuje ofensywę modelową i już 12 lutego zaprezentuje kolejną wielką nowość - następną generację Vantage’a. Bazowy model AM ma pójść tą samą drogą co zaprezentowany w zeszłym roku “super tourer” DB12 - zyska on znacząco odświeżoną stylizację nadwozia i nowe wnętrze. Mówi się także o modyfikacjach mechanicznych i elektronicznych napędu bazującego na 4-litrowym silniku V8 twin turbo AMG, oraz zmianie kalibracji podwozia w celu poprawy możliwości dynamicznych modelu Vantage.
Design Vantage’a będzie w dużej mierze bazował na DB12. Powinny pojawić się nowe przednie reflektory i grill oraz większe otwory wentylacyjne w przednich błotnikach. Wypuszczone przez producenta zdjęcie wskazuje na spore zmiany w bocznych sekcjach nadwozia. Widać przede wszystkim pogłębione wycięcia w progach przechodzące w szerokie tylne błotniki. Już teraz można stwierdzić, że baby-Aston nabierze jeszcze więcej muskulatury.
Inżynierowie Aston Martina na pewno postarają się, aby za zmianami wizualnymi poszedł także zwiększony potencjał Vantage’a w kategoriach sportowych. Widzieliśmy to niedawno w DB12, w którym skupiono się na zwiększeniu sztywności aluminiowej struktury nośnej, co pozwoliło wycisnąć z układu jezdnego bardziej agresywne ustawienia.
Subtelne poprawki sprężyn, amortyzatorów, stabilizatorów i szeroko pojętej geometrii zawieszenia pozwolą modelowi Vantage zbliżyć się do typowych supersamochodów i właściwie wykorzystać drzemiący w silniku V8 potencjał.
W tej chwili Aston Martin Vantage osiąga moc 510 KM i 685 Nm momentu obrotowego. Tymczasem inna wersja tej samej jednostki w DB12 ma aż 680 KM i 800 Nm, dlatego w ciemno można założyć, że nowy Vantage będzie gdzieś pomiędzy tymi wartościami. Nie wiemy ile dokładnie mocy będzie miał nowy Vantage, ale powinna być to większa liczba niż w aktualnym AMG GT (585 KM) z tym samym motorem.
System operacyjny i interfejs użytkownika aktualnego Aston Martina był już lekko przestarzały w momencie debiutu auta w 2018 roku, a dziś wydaje się zupełnie archaiczny. Lifting z pewnością przyniesie nowy kokpit ze zintegrowanym systemem nowej generacji autorstwa Aston Martina, podobnie jak w DB12. Tym samym bezpowrotnie pożegnamy stare multimedia Mercedesa.
Nowy Aston Martin Vantage zadebiutuje 12 lutego. Będzie to wielki dzień dla całej marki, gdyż jednocześnie firma pokaże także wersję GT3 przeznaczoną do wyścigów długodystansowych oraz swój nowy bolid Formuły 1 na sezon 2024.
Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Niekończące się magiczne lasy, dzika przyroda, puste drogi, miejsca, do których nie dotarła cywilizacja - czas na weekendowy wypad samochodem!
Nowa linia na sezon 2025 ponownie przesuwa granice zarówno pod względem technologii, jak i emocji
Myślisz o wyposażeniu swojego samochodu sportowego w komplet najlepszych opon?
Tak mógłby wyglądać Defender Octa gdyby powstał 25 lat temu - oto najnowszy “klasyk” od Land Rovera.
Z mocą ponad 850 KM nowe Ferrari 296 VS będzie jedną z najgorętszych premier 2025 roku.
Brabus opracował własną wersję flagowej klasy E od AMG, ale pod maską nadal spoczywa R6, nie V8.
Nowe 911 od Porsche Heritage, na swoje szczęście lub nieszczęście, inspirowane jest latami 70. i 80.
Ferrari zaprezentuje swoje pierwsze EV jeszcze w tym roku, a jego nazwa to po prostu Elettrica.
Nowe elektryczne Renault 5 Turbo 3E kosztuje tyle co używane supersamochody Ferrari czy McLarena.
Odświeżony model zastępuje kilka pozycji w ofercie Audi. Czy będzie to sukces?
Nowe Porsche 911 GT3 992.2 ustanowiło rekord okrążenia Nürburgringu wśród aut ze skrzynią ręczną.
W drodze do przebicia bariery 500 km/h teksański Hennessey prezentuje kolejne wcielenie Venoma F5.
W 2026 roku na starcie 24h Le Mans stanie zespół Genesis Magma Racing z modelem GMR-001.
Niedługo poznamy nowe Lamborghini Urus Performante - rywala Astona DBX707 i Ferrari Purosangue.
Unijni urzędnicy wzięli na celownik włókna węglowe, których rozpad jest szkodliwy dla zdrowia.