Ośmiu polskich kierowców Forch Racing by Atlas Ward staje do walki o dominację w niemieckiej serii wyścigowej.
DBS 770 Ultimate to model specjalny z okazji 110-lecia marki. Do coupe dołącza kabriolet Volante.
Kilka miesięcy po prezentacji wyjątkowej edycji specjalnej modelu DBS o nazwie 770 Ultimate, do gamy dołącza jego otwarta wersja Volante. Oba te auta celebrują 110 lat istnienia producenta z Gaydon. Zmiany w Volante są analogiczne jak w coupe - zwiększona moc, poprawki układu jezdnego i garść dedykowanych detali. Powstanie seria 199 egzemplarzy DBS 770 Ultimate Volante i każdy z nich jest już zarezerwowany.
Aston Martin przeprowadza szeroko zakrojone przygotowania do wdrożenia gruntownie odświeżonej gamy modelowej, w której główne skrzypce ma grać coupe DB12. Zanim to jednak nastąpi firma chce godnie uhonorować 110. rocznice swojego istnienia wypuszczając na rynek limitowane modele DBS 770 Ultimate. Zaprezentowany w styczniu model w wersji zmakniętej to najmocniejszy seryjny Aston Martin w historii. Pod maską pracuje znajome 5.2-litrowe serce w układzie V12, ale zmiany w turbosprężarkach, dolocie i zapłonie spowodowały wzrost mocy z 725 do 770 KM. Moment obrotowy pozostał na poziomie 900 Nm, gdyż tyle może przenieść skrzynia biegów dostarczana przez ZF.
Wspomniana skrzynia automatyczna to 8-stopniowa przekładnia transferująca moment obrotowy na tylną oś przez mechaniczną szperę. Wzrost mocy spowodował skrócenie czasu przyspieszenia do 100 km/h do 3,6 s, czyli tylko 0,1 s więcej niż w coupe. Prędkość maksymalna w obu przypadkach wynosi 340 km/h.
Inżynierowie Aston Martina poświęcili sporo czasu na dopracowanie układu jezdnego, aby poprawić stabilność i przejrzystość w kierowaniu. Kolumna kierownicza zyskała solidniejsze mocowanie, a zmodyfikowana struktura nośna pod silnikiem w parze z dodatkowymi wzmocnieniami w tym rejonie przekłada się na sztywność skrętną lepszą o 3% niż w standardowym DBS. Aby wszystko pracowało w harmonii konieczna była ponowna kalibracja adaptacyjnych amortyzatorów. Dzięki temu DBS 770 Ultimate Volante lepiej zachowuje się przy wysokich prędkościach i wykazuje większą stabilność w zakręcie bez jakiegokolwiek uszczerbku dla jakości tłumienia.
Z wyglądu wersja Ultimate jest zdecydowanie najbardziej ekstremalnym modelem z rodziny DBS. Z przodu widać przeprojektowaną maskę z wkomponowanym dużym wlotem powietrza. Jest też większy splitter pod przednim zderzakiem i dyfuzor o zwiększonej wydajności z tyłu. Charakterystycznym elementem DBS 770 Ultimate są dwukolorowe felgi aluminiowe. Za nimi kryją się standardowe hamulce karbonowo-ceramiczne z tarczami 410 mm na przodzie i 360 mm na tyle.
Nowy Aston Martin DBS 770 Ultimate z nadwoziem otwartym (Volante) powstanie w zaledwie 199 egzemplarzach. Będzie to bardziej ekskluzywny model niż coupe, których powstanie 300 sztuk. Niezależnie od nadwozia, najmocniejszy Aston Martin w historii zacznie opuszczać linię montażową zakładu w Gaydon pod koniec tego roku.
Ośmiu polskich kierowców Forch Racing by Atlas Ward staje do walki o dominację w niemieckiej serii wyścigowej.
Alpine przechodzi na elektryczność i zaczyna od hatchbacka A290. Czy model ten ma DNA Alpine?
Wiele już powiedziano na temat hybrydowego M5, ale czas przestać gadać. Czas się przejechać.
Od przeszło 100 lat światy aut i motocykli romansują ze sobą. Ducati z Bentleyem spotykają się po raz pierwszy.
W 2026 roku na starcie 24h Le Mans stanie zespół Genesis Magma Racing z modelem GMR-001.
To nie jest kolejna Mazda MX-5 - to jej pierwsza odmiana po konwersji na EV w firmie Electrogenic.
Nowy Escort nie jest kolejnym SUV-em, to klasyczny restomod napędzany benzyną.
Drogie, luksusowe, elektryczne super-GT o mocy 1000 KM ma pokazać kierunek, w którym podąża Jaguar.
Nieznana do tej pory kolekcja 69 bolidów Formuły 1 Berniego Ecclestone’a trafi na aukcję.
Ostatni spalinowy Lotus - Emira - może dostać od losu jeszcze jedną szansę - wersję hybrydową.
Katarczycy przejęli około 30% udziałów w zespole Formuły 1 Audi, który pojawi się na gridzie w 2026.
Elektryczne Lamborghini nie pojawi się przed 2030 rokiem, za to marka zapowiada nowy hipersamochód.
W 2026 roku Lotus chce powrócić do częściowo spalinowych napędów za sprawą technologii Hyper Hybrid.
Większa moc i poprawione ustawienia wersji Final Edition mogą w końcu uwolnić pełny potencjał Supry.
Gama Lamborghini Temerario wkrótce rozrośnie się o kolejne warianty, także z RWD i większą mocą.
Niedawno pokazany supersamochód Alfy Romeo osiągnął 333 km/h podczas testów dynamicznych w Nardò.