Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
W miejsce W12 Bentley wprowadzi na rynek nowe, zelektryfikowane V8 o mocy 780 KM.
Bentley kończy produkcję silników W12, ale to nie znaczy że w gamie marki zabraknie absurdalnie mocnych modeli. Producent z Crewe ogłosił, że najnowszy Continental GT wkrótce otrzyma nowy, hybrydowy napęd typu plug-in oparty na silniku V8. Technologia nazwana przez markę Ultra Performance Hybrid sprawi, że będziemy mieć do czynienia z najmocniejszymi modelami produkcyjnymi Bentleya w historii.
Najważniejsze wartości to 780 KM i 1000 Nm, czyli mocy będzie więcej niż w rekordowym modelu specjalnym Batur z W12, a moment obrotowy będzie identyczny. Wartości te pochodzą z połączenia silnika V8 twin turbo z modułem elektrycznym, który może posłużyć również do samodzielnego napędu auta na odcinku do 80 km. Ogółem nowy napęd charakteryzuje się średnią emisyjnością równą 50g CO2 na kilometr.
Nowy dla Bentleya napęd zostanie zaadaptowany z innych mocnych hybryd koncernu VAG. Opublikowane wcześniej zdjęcie silnika ujawniło, że poszczególne części noszą na sobie logotypy VW. Dawcą podzespołów mogłaby zostać chociażby nowa Panamera Turbo E-Hybrid. Jej podwójnie doładowane V8 z elektryczną asystą wkomponowaną w skrzynię biegów podaje nawet do 680 KM. Zasilanie dla motoru elektrycznego pochodzi z baterii o pojemności 25.9 kWh.
Dodatkowe komponenty hybrydowe negatywnie wpłyną na masę Continentala, który w efekcie może przekroczyć próg 2,5 tony. Mimo wszystko Bentley podaje informację, że będzie to model o najwyższych wartościach dynamicznych w całej rodzinie Continentala GT. W opanowaniu jego mocy ma pomóc szereg aktywnych systemów oraz napęd na cztery koła z funkcją wektorowania momentu obrotowego. Nie zabraknie skrętnej tylnej osi, adaptacyjnych amortyzatorów z podwójnymi zaworami, elektrycznych stabilizatorów czy elektronicznie blokowanego dyferencjału przy tylnej osi.
Hybrydowy Continental GT będzie jedynie ewolucją obecnego auta, nie całkowicie nową generacją. Ogólne proporcje nadwozia i układ wnętrza powinny pozostać bez zmian, ale pewnie nie obędzie się bez drobnych zmian designu i aktualizacji technologii. Konkurencja nie śpi, szczególnie że od niedawna na rynku pojawił się gruntownie zmodernizowany Aston Martin DB12.
Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Niekończące się magiczne lasy, dzika przyroda, puste drogi, miejsca, do których nie dotarła cywilizacja - czas na weekendowy wypad samochodem!
Nowa linia na sezon 2025 ponownie przesuwa granice zarówno pod względem technologii, jak i emocji
Myślisz o wyposażeniu swojego samochodu sportowego w komplet najlepszych opon?
Pojawiają się przesłanki, że Lamborghini pracuje nad limitowanym hipersamochodem o nazwie Fenomeno.
Elektryczne super-GT o mocy 1000 KM wyznaczy kierunek rozwoju Jaguara. Na razie trwają testy.
Odwiedziliśmy Amerykę, aby przejechać kilka testowych kilometrów w pocisku o mocy 2059 KM.
Innowacyjna technologia silników i rewolucyjne baterie to główne cechy konceptu czterodrzwiowego AMG.
Większa moc i niższa masa sprawiają, że Sadair’s Spear to hardkorowa wersja Koenigsegga Jesko.
Z 1875-konnym V12 w modelu Aurora Zenvo ma ambicje wejść na poziom Koenigsegga. Produkcja w 2026.
BMW opracowało nowy, przyjazny środowisku kompozyt, który może być zastępstwem dla włókna węglowego.
Szlagier Dacii w ostatnich latach nie ma lekko. Czy niedawny lifting i nowe wersje silnikowe umocnią jego pozycję?
VW wreszcie spuszcza ze smyczy Golfa MK8 GTI i prezentuje torowo usposobioną wersję Edition 50.
Z okazji 30. rocznicy zwycięstwa w Le Mans, Lanzante tworzy samochód inspirowany kultowym F1 GTR.
Wersja specjalna Defender Trophy odnosi się do wielkiej tradycji Land Rovera w rajdzie Camel Trophy.
Twórcy Mercedesa CLK GTR i silników Pagani V12 wystartują restomodem Mercedesa 190E Evo II w N24.