Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Niedawno zmodernizowane Porsche Macan wciąż jest mistrzem w swojej klasie i w przeciwieństwie do większości rywali jest naprawdę porywającym samochodem.
Na rynku są trzy wersje silnikowe Macana i nawet najsłabszy z nich, 2-litrowy z turbo, można uznać za zaskakująco żwawy. W najgorszym wypadku ta wersja jest w stanie przyspieszać do 100 km/h w 6,4 s (6,2 z pakietem Sport Chrono) i pędzić ponad 230 km/h po Autobahnie.
Macan S jest i tak znacznie szybszy, bo potrafi wykonać sprint do ‘setki’ w 4,6 s (Sport Chrono) i dobić do prędkości 260 km/h. GTS robi największe wrażenie, bo osiąga 100 km/h w 4,3 s, a z pakietem Sport Chrono ma też bardzo dobry czas do 160 km/h - 10,5 s. Maksymalnie popędzi 272 km/h. Nie tak dawno trzeba było kupić 911, by mieć takie osiągi.
GTS jest całkiem brawurowy w zachowaniu na drodze. Można mu zarzucić, że nie ma tyle mocy, co BMW X4 M Comp czy Merc GLC 63S (oba 500+ KM), ale w odróżnieniu od nich Porsche nie daje znaków, że podwozie nie nadąża za silnikiem. Jak już wspomniałem skrzynia PDK ma trochę za długie przełożenia, więc żeby poczuć prawdziwy zryw trzeba przestawić się w tryb ręczny i wrzucić Sport lub Sport+. Konwencjonalny, nowoczesny hatchback jak Golf R czy Cupra Leon będzie w subiektywnym odczuciu szybszy przy mniejszym wysileniu.
Jeśli nie próbujesz za każdym razem pędzić po 160 km/h, wszystkie silniki w tym modelu Porsche wykazują się kulturą i gładkością reakcji na polecenia kierowcy. Jak na samochód o osiągach zawstydzających Boxstera, Caymana czy wspomniane hothatche, Macan potrafi imponująco przeobrazić się w spokojnego i przyjemnego cruisera, co oczywiście jest jego zaletą.
Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Niekończące się magiczne lasy, dzika przyroda, puste drogi, miejsca, do których nie dotarła cywilizacja - czas na weekendowy wypad samochodem!
Nowa linia na sezon 2025 ponownie przesuwa granice zarówno pod względem technologii, jak i emocji
Myślisz o wyposażeniu swojego samochodu sportowego w komplet najlepszych opon?
MGA Factory Edition od brytyjskiej firmy Frontline to klasyk o osiągach godnych supersamochodów.
JCR to specjaliści od tuningu Porsche, a ich najnowsza kreacja bazuje na wspaniałym 911 S/T.
Super-GT Aston Martina wkrótce doczeka się wzmocnionej i nastawionej na tor wersji specjalnej.
Gama Bentleya powiększa się o bazowe warianty Continentala GT i Flying Spura z napędem hybrydowym.
Mali producenci będą mogli sprzedawać w UK samochody spalinowe do 2030 roku, a hybrydy do 2035.
Karbonowe dodatki, bodykit i ponad 500 KM to pakiet jaki Abt proponuje do limitowanego Audi RS3 R.
Zenvo Aurora będzie pierwszym z wielu hipersamochodów korzystających z modułowego silnika V12.
McLaren i Forseven razem stworzą McLaren Group Holdings, a strategia firmy obierze nowy tor.
Wkrótce Ioniq 6 N dołączy do elektrycznej gamy sportowych Hyundaiów obok znakomitego Ioniq’a 5 N.
Skoda Elroq RS o mocy 340 KM to pierwszy elektryczny SUV o sportowym charakterze w swoim segmencie.
Lotus upraszcza nazewnictwo wewnątrz gamy Emeyi i Eletre oraz wprowadza nowe wersje wyposażenia.
Hyundai podzielił się zdjęciami małego, zwariowanego hot hatcha EV. Czy to duchowy następca i20 N?