Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Odświeżone Alpine A110 nie przestaje błyszczeć w swoim własnym, francuskim stylu.
Jakość materiałów i spasowania jest dobra, ale nie na poziomie Porsche. Mimo niepozornych rozmiarów zewnętrznych w kabinie A110 jest wystarczająco dużo miejsca na nogi i nad głową. Poprzedni dyrektor zarządzający Alpine, Michael van der Sande mierzy ponad 2 metry wzrostu i samochód był od początku stworzony tak, aby nawet on nie miał problemu nim jeździć. Mimo to pozycja za kierownicą jest nieco dziwna - kierownica jest lekko pochylona, jak w autobusie, a jedynym sposobem regulacji wysokości fotela (w podstawowej wersji) jest zestaw kluczy. Dopiero na liście opcji znajduje się nieco szersza regulacja z klasycznymi uchwytami i cięgnami.
Samą stylizację kokpitu można nazwać “schludną”, ale daleko jej do przyciągającego wzrok designu nadwozia. Jest minimalistycznie, bo większość funkcji obsługuje się poprzez centralny ekran dotykowy. Wraz z liftingiem Alpine dostało nowy system multimedialny - lepszy niż poprzednio, ale nadal wydaje się przestarzały w stosunku do konkurencji.
Na wprost kierowcy znajduje się drugi ekran z zegarami, którego grafika zmienia się w zależności od trybu jazdy - Normal, Sport, albo Track. Wybiera się ja je za pomocą przycisku umieszczonego w dolnej części kierownicy.
Dla wszystkich, którzy zamierzają bawić się tym autem na torze Alpine przewidziało system pokładowej telemetrii. Dzięki niemu można mierzyć czasy okrążeń i zapisywać rekordy, a także podglądać na żywo szereg parametrów np. temperatury różnych płynów, ciśnienie doładowania czy aktualne wykorzystanie mocy i momentu obrotowego.
Jakość wykonania kabiny należy ocenić pozytywnie, a dużą częścią tej oceny są przyjemne materiały zastosowane w wersjach GT oraz S, w tym miękka skóra oraz tkanina o nazwie Dinamica. Niektóre plastiki nie powinny występować w samochodzie kosztującym 300 tys. zł, ale należą one do mniejszości i są raczej ukryte w miejscach, gdzie ręka kierowcy rzadko sięga.
Kabina jest przestronna, za to Alpine cierpi na brak miejsca na bagaże pomimo posiadania dwóch bagażników. W tylnym zmieszczą się dwa kaski lub mała torba, przedni jest większy, za to bardzo płaski, więc można tu ewentualnie wcisnąć coś miękkiego. W kabinie jest kilka dodatkowych schowków, w szczególności jeden na przegrodzie między fotelami, gdzie zmieszczą się butelki o pojemności 500 ml lub jakieś drobiazgi.
Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Niekończące się magiczne lasy, dzika przyroda, puste drogi, miejsca, do których nie dotarła cywilizacja - czas na weekendowy wypad samochodem!
Nowa linia na sezon 2025 ponownie przesuwa granice zarówno pod względem technologii, jak i emocji
Myślisz o wyposażeniu swojego samochodu sportowego w komplet najlepszych opon?
Pojawiają się przesłanki, że Lamborghini pracuje nad limitowanym hipersamochodem o nazwie Fenomeno.
Elektryczne super-GT o mocy 1000 KM wyznaczy kierunek rozwoju Jaguara. Na razie trwają testy.
Odwiedziliśmy Amerykę, aby przejechać kilka testowych kilometrów w pocisku o mocy 2059 KM.
Innowacyjna technologia silników i rewolucyjne baterie to główne cechy konceptu czterodrzwiowego AMG.
Większa moc i niższa masa sprawiają, że Sadair’s Spear to hardkorowa wersja Koenigsegga Jesko.
Z 1875-konnym V12 w modelu Aurora Zenvo ma ambicje wejść na poziom Koenigsegga. Produkcja w 2026.
BMW opracowało nowy, przyjazny środowisku kompozyt, który może być zastępstwem dla włókna węglowego.
Szlagier Dacii w ostatnich latach nie ma lekko. Czy niedawny lifting i nowe wersje silnikowe umocnią jego pozycję?
VW wreszcie spuszcza ze smyczy Golfa MK8 GTI i prezentuje torowo usposobioną wersję Edition 50.
Z okazji 30. rocznicy zwycięstwa w Le Mans, Lanzante tworzy samochód inspirowany kultowym F1 GTR.
Wersja specjalna Defender Trophy odnosi się do wielkiej tradycji Land Rovera w rajdzie Camel Trophy.
Twórcy Mercedesa CLK GTR i silników Pagani V12 wystartują restomodem Mercedesa 190E Evo II w N24.