Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
GR Supra ma zwolenników i przeciwników, ale na krytykę odpowiada charyzmą i właściwościami jezdnymi.
Tradycyjne proporcje sportowego auta w połączeniu z kilkoma fajnymi trikami stylistycznymi. Niezależnie co kryje się pod spodem, nadwozie Supry to całkowicie dzieło stylistów Toyoty i wygląda bardzo oryginalnie. Trudno nawet doszukać się podobieństwa do innych Toyot, bo jedynym takim elementem jest zaokrąglony przód zaadaptowany niedawno do paru modeli. Dzięki temu design Supry to coś całkiem świeżego i niepowtarzalnego.
Ostateczny werdykt zależy od gustu i od spojrzenia na nadmiernie zaokrąglone kształty i te wszystkie wloty i wycięcia. Wiele z nich nie ma żadnej funkcji poza estetyką, przynajmniej w samochodzie cywilnym. Supra widziana z niskiej perspektywy jest całkiem atrakcyjna, ma muskularny kształt i kilka ciekawych detali jak spojler typu "ducktail" z tyłu. Pod wyższym kątem może wydawać się, że zaburzona jest proporcja powierzchni blach do powierzchni przeszklonej, za to dobrze widać podwójne wybrzuszenie na dachu przypominające tradycyjny design Zagato.
Toyota ma proporcje typowe dla coupe z silnikiem z przodu i napędem na tył. Mimo pokrewieństwa z aktualnym Z4, gdy na nią patrzę przypomina mi się inne Z4 - pierwsza generacja w wersji coupe, która też miała długą maskę i krótki tył z mocno cofniętą kabiną. Całe auto wydaje się niższe i szersze niż jest w rzeczywistości, ale to tylko dobrze świadczy w przypadku każdego coupe.
Jeśli chodzi o różnice między poszczególnymi wersjami silnikowymi Supry, to każda z nich wygląda tak samo, oprócz mniejszych kół w wersji 2.0. 18-calowe koła mają realny wpływ na komfort tłumienia, za to samochód jako całość traci część atrakcyjności wizualnej. Większe, 19-calowe koła wyglądają bardziej godnie, mają ciekawy wzór i chromowane wstawki, a ponadto podkreślają agresywne odsadzenie felg Toyoty.
Nowe modele 3.0 z roku modelowego 2022, zarówno w wersji z manualną, jak i automatyczną skrzynią biegów, otrzymają zestaw mniej efektownych, ale lżejszych kutych 19-calowych kół o wzorze podobnym do felg Enkei stosowanych w mniejszym GR Yaris. Obecny konfigurator Toyoty pozwala wybrać tylko dwa niemetaliczne lakiery - czerwony i żółty, oraz cztery “metaliki” - biały, czarny i dwa odcienie szarości. Dopiero wspomniana aktualizacja gamy wniesie nowe opcje kolorystyczne.
Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Niekończące się magiczne lasy, dzika przyroda, puste drogi, miejsca, do których nie dotarła cywilizacja - czas na weekendowy wypad samochodem!
Nowa linia na sezon 2025 ponownie przesuwa granice zarówno pod względem technologii, jak i emocji
Myślisz o wyposażeniu swojego samochodu sportowego w komplet najlepszych opon?
Wkrótce Ioniq 6 N dołączy do elektrycznej gamy sportowych Hyundaiów obok znakomitego Ioniq’a 5 N.
Skoda Elroq RS o mocy 340 KM to pierwszy elektryczny SUV o sportowym charakterze w swoim segmencie.
Lotus upraszcza nazewnictwo wewnątrz gamy Emeyi i Eletre oraz wprowadza nowe wersje wyposażenia.
Hyundai podzielił się zdjęciami małego, zwariowanego hot hatcha EV. Czy to duchowy następca i20 N?
Z pomocą AI Pirelli opracowało nową oponę z serii P Zero - bezpieczniejszą i bardziej wydajną.
Flagowy hipersamochód Aston Martin Valhalla przechodzi ostatnie szlify przed rozpoczęciem produkcji.
W świecie wyśrubowanych norm emisji Cosworth potrafi budować wolnossące V8 i V12. Jak oni to robią?
Nowy Vanquish Volante kończy gruntowne odświeżenie “tradycyjnej” gamy Aston Martina.
Porsche 911 Turbo przejdzie w tym roku duży lifting. Wniesie on dużo nowości, w tym napęd hybrydowy.
Nadjeżdża Alfa Romeo Stelvio drugiej generacji z napędem spalinowym, hybrydowym lub elektrycznym.
Nowa Multistrada V4 Pikes Peak, Multistrada V4 S oraz Multistrada V2 S ruszają po Polsce. Chcesz je przetestować?
Podczas czerwcowego Nürburgring 24H może dojść do głośnej premiery nowego Golfa GTI Clubsport S.