Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Miała skończyć w cieniu M3, a skradła nasze serca - Giulia Quadrifoglio to najlepsza współczesna Alfa.
Giulia Q, tak jak wiele wspaniałych Alf, ma silnik V6. Tutaj współpracuje on z aksamitnym 8-stopniowym automatem. Silnik V6 jest silnie zakorzenionym symbolem w historii Alfy Romeo i cechą łączącą Giulię z najlepszymi Alfami z przeszłości. 2.9-litrowa jednostka może nie ma takiej reputacji ani nie brzmi tak dobrze jak świetne motory Busso, za to jej DNA jest mocno zbliżone do silnika V8 stosowanego w Ferrari California T. Czy ktoś potrzebuje lepszej rekomendacji?
Jeśli koneksje z Maranello nie są wystarczającym wabikiem, może będą nim liczby. Motor Giulii Quadrifoglio osiąga 510 KM przy 6500 obr./min., kręci się do 7 tysięcy i generuje 600 Nm momentu obrotowego w zakresie 1800-5500 obrotów. Nie jest to silnik szczególnie chętnie wkręcający się na obroty, za to potrafi dostarczać swoje osiągi liniowo i przewidywalnie. Nie zmarnujesz żadnej okazji, aby przeciągnąć bieg pod czerwone pole obrotomierza.
Na początku kariery rynkowej Giulia kusiła jeszcze manualną skrzynią biegów, ale w tym momencie oferta jest ograniczona tylko do 8-stopniowego automatu. Oczywiście to ten sam sprawdzony ZF, który trafia też do Aston Martina, BMW, Jaguara, Audi, Land Rovera i Maserati.
Puryści mogą być odrobinę rozczarowani tak szybkim wycofaniem manuala, ale prawdę mówiąc automat sprawdza się w Giulii lepiej. Jest szybki, pracuje gładko i praktycznie jest bezbłędny, podczas gdy skrzynia ręczna miała zbyt długie drogi prowadzenia lewarka i nie była okazem precyzji.
Napęd wędruje na tylną oś przez kompozytowy wał napędowy i sterowany elektronicznie dyferencjał o ograniczonym poślizgu. Potrafi on nie tylko stopniowo się blokować, ale także aktywnie rozdzielać moment obrotowy, czyli posiada funkcję torque vectoring.
Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Niekończące się magiczne lasy, dzika przyroda, puste drogi, miejsca, do których nie dotarła cywilizacja - czas na weekendowy wypad samochodem!
Nowa linia na sezon 2025 ponownie przesuwa granice zarówno pod względem technologii, jak i emocji
Myślisz o wyposażeniu swojego samochodu sportowego w komplet najlepszych opon?
Pagani pozbawiło swój klejnot koronny dachu i dodało opcję manualnej skrzyni. Hipersamochód idealny?
Podkręcony silnik Hondy Type R wystarcza, aby nowy Atom 4RR miał więcej mocy niż potężny Atom V8.
Tylko pozornie model ten jest elektryczną wersją udanego HR-V.
Przywiązani do klasycznego furgonu z Niemiec mogą nie znaleźć wspólnego języka z T7. I nie chodzi tu o to, co oferuje.
DBX nie miał dobrych początków, ale zdaje się, że wkracza na odpowiednią ścieżkę.
Debiutuje poliftowe Porsche 911 992 w wersji AWD oraz z nadwoziem Targa.
Nowa nazwa, odświeżony design i wnętrze - Ferrari Amalfi ma być nowym bazowym GT w miejsce Romy.
Pojawiają się przesłanki, że Lamborghini pracuje nad limitowanym hipersamochodem o nazwie Fenomeno.
Elektryczne super-GT o mocy 1000 KM wyznaczy kierunek rozwoju Jaguara. Na razie trwają testy.
Odwiedziliśmy Amerykę, aby przejechać kilka testowych kilometrów w pocisku o mocy 2059 KM.
Innowacyjna technologia silników i rewolucyjne baterie to główne cechy konceptu czterodrzwiowego AMG.
Większa moc i niższa masa sprawiają, że Sadair’s Spear to hardkorowa wersja Koenigsegga Jesko.