Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Laureat Evo Car of the Year 2017 nadal ma „to coś” i w 5 lat nie zestarzał się nawet o jeden dzień.
Na kokpit równie dobrze się patrzy, co w nim siedzi, ale nie zabrakło pewnych niedociągnięć jakościowych. Wnętrze McLarena 720S to dwie osobne historie. Z jednej strony jest to minimalistyczna, nowoczesna kabina z wygodnymi fotelami i pięknym wykończeniem. Widoczność do przodu i na boki pozytywnie wyróżnia ten samochód na tle rywali. Z drugiej strony pokładowe multimedia w wydaniu brytyjskiej marki już w dniu premiery nie dorównywały poziomem do innych tego typu urządzeń na rynku.
Zacznijmy od pozytywów. Po wejściu przez efektowne, “motylkowe” drzwi (przycisk znajduje się przy krawędzi bocznego wlotu powietrza) trzeba pokonać masywny, karbonowy próg, aby dostać się do kunsztownej kabiny. Przy tak dużej dowolności personalizacji wnętrza nie ma sensu pisać o poszczególnych materiałach i ich jakości. Wystarczy, że wszystkie 720S jakimi do tej pory jeździliśmy były wykończone w sposób absolutnie przystający do wymagań aut tej klasy.
Bezpośrednio przed kierowcą znajduje się ekran cyfrowy, na którym wyświetlane są parametry jazdy. W trybie Track ekran obraca się, aby odkryć drugi, mniejszy ekran, na którym pokazane są już tylko informacje istotne podczas jazdy na torze. Pośrodku deski rozdzielczej mamy z kolei system infomediów z kolejnym ekranem i to właśnie on sprawia najwięcej problemów. Estetycznie wszystko pasuje do siebie i do reszty kabiny, ale system zwany tutaj “Iris” jest trudny w obsłudze, powolny i nie zawsze reaguje na przycisk. Chociaż zastosowano tu skróty funkcyjne w postaci fizycznych przycisków, obsługa całego tego systemu bywa uciążliwa.
Jest też kilka innych problemów z ergonomią. Manetki za kierownicą służące do obsługi tempomatu i podnoszenia przodu nigdy nie działają dwukrotnie w ten sam sposób, a układ trybów jazdy McLarena - dwa czteropozycyjne pokrętła, które działają inaczej w zależności od tego, czy przycisk Active pomiędzy nimi jest wciśnięty - wymagają przyzwyczajenia.
Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Niekończące się magiczne lasy, dzika przyroda, puste drogi, miejsca, do których nie dotarła cywilizacja - czas na weekendowy wypad samochodem!
Nowa linia na sezon 2025 ponownie przesuwa granice zarówno pod względem technologii, jak i emocji
Myślisz o wyposażeniu swojego samochodu sportowego w komplet najlepszych opon?
Wkrótce Ioniq 6 N dołączy do elektrycznej gamy sportowych Hyundaiów obok znakomitego Ioniq’a 5 N.
Skoda Elroq RS o mocy 340 KM to pierwszy elektryczny SUV o sportowym charakterze w swoim segmencie.
Lotus upraszcza nazewnictwo wewnątrz gamy Emeyi i Eletre oraz wprowadza nowe wersje wyposażenia.
Hyundai podzielił się zdjęciami małego, zwariowanego hot hatcha EV. Czy to duchowy następca i20 N?
Z pomocą AI Pirelli opracowało nową oponę z serii P Zero - bezpieczniejszą i bardziej wydajną.
Flagowy hipersamochód Aston Martin Valhalla przechodzi ostatnie szlify przed rozpoczęciem produkcji.
W świecie wyśrubowanych norm emisji Cosworth potrafi budować wolnossące V8 i V12. Jak oni to robią?
Nowy Vanquish Volante kończy gruntowne odświeżenie “tradycyjnej” gamy Aston Martina.
Porsche 911 Turbo przejdzie w tym roku duży lifting. Wniesie on dużo nowości, w tym napęd hybrydowy.
Nadjeżdża Alfa Romeo Stelvio drugiej generacji z napędem spalinowym, hybrydowym lub elektrycznym.
Nowa Multistrada V4 Pikes Peak, Multistrada V4 S oraz Multistrada V2 S ruszają po Polsce. Chcesz je przetestować?
Podczas czerwcowego Nürburgring 24H może dojść do głośnej premiery nowego Golfa GTI Clubsport S.