Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Nowy Mercedes dostarcza twardych dowodów na to, że długa ewolucja inżynieryjna przynosi znakomite efekty. Mercedes klasy C nigdy nie był tak dobry.
Gdy Bruno Sacco pracował nad modelem W201 190E jego zadaniem było przekucie solidności i monumentalizmu większych modeli do mniejszego nadwozia. Ostatnimi laty mercedes powrócił do tego zwyczaju i W206 nie jest wyjątkiem. Kształty, proporcje i detale klasy C są tak podobne do klasy S, że trzeba specjalnie szukać cech charakterystycznych, by określić jaki to model.
Sacco używał dość topornych form, przy których dzisiejszy język stylistyczny Mercedesa pod kierownictwem Gordena Wagenera jest jednak mniej udany. Kształty i proporcje są naprawdę dobre, wykonane w prostym i eleganckim stylu, ale niektóre detale są trochę przesadzone. Większość modeli zjeżdżających z linii produkcyjnej zapewne będzie w linii stylistycznej AMG-line, która ma tak wystylizowany przód, że przypomina dorodnego suma, a nie dodaje mu to ani trochę agresji.
Tendencja Mercedesa, by używać własnego logo w detalach i teksturach znalazła też swoje ujście w tym modelu. Główne logo na przodzie auta, które teraz kryje radar, otoczone jest malutkimi powtórzeniami w całym otwarciu grilla. To wszystko jest trochę jaskrawe i szczerze mówiąc zbyt przesadzone.
Pomińmy jednak ten sporadyczny brak gustu, a okaże się, że nowa klasa C opiera się na eleganckich proporcjach, wyrafinowanym wykończeniu powierzchni i wyrazistym oświetleniu z przodu i z tyłu. Szczególne wyróżnienie należy się reflektorom Digital Light LED, które są po prostu genialne. Emitowane światło nie jest co prawda jaśniejsze niż w innych systemach, ale działanie automatycznych świateł drogowych wygaszających część snopu światła jest nie tylko doskonałe, ale również bardzo przyjemne do oglądania z fotela kierowcy w nocy.
Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Niekończące się magiczne lasy, dzika przyroda, puste drogi, miejsca, do których nie dotarła cywilizacja - czas na weekendowy wypad samochodem!
Nowa linia na sezon 2025 ponownie przesuwa granice zarówno pod względem technologii, jak i emocji
Myślisz o wyposażeniu swojego samochodu sportowego w komplet najlepszych opon?
Pagani pozbawiło swój klejnot koronny dachu i dodało opcję manualnej skrzyni. Hipersamochód idealny?
Podkręcony silnik Hondy Type R wystarcza, aby nowy Atom 4RR miał więcej mocy niż potężny Atom V8.
Tylko pozornie model ten jest elektryczną wersją udanego HR-V.
Przywiązani do klasycznego furgonu z Niemiec mogą nie znaleźć wspólnego języka z T7. I nie chodzi tu o to, co oferuje.
DBX nie miał dobrych początków, ale zdaje się, że wkracza na odpowiednią ścieżkę.
Debiutuje poliftowe Porsche 911 992 w wersji AWD oraz z nadwoziem Targa.
Nowa nazwa, odświeżony design i wnętrze - Ferrari Amalfi ma być nowym bazowym GT w miejsce Romy.
Pojawiają się przesłanki, że Lamborghini pracuje nad limitowanym hipersamochodem o nazwie Fenomeno.
Elektryczne super-GT o mocy 1000 KM wyznaczy kierunek rozwoju Jaguara. Na razie trwają testy.
Odwiedziliśmy Amerykę, aby przejechać kilka testowych kilometrów w pocisku o mocy 2059 KM.
Innowacyjna technologia silników i rewolucyjne baterie to główne cechy konceptu czterodrzwiowego AMG.
Większa moc i niższa masa sprawiają, że Sadair’s Spear to hardkorowa wersja Koenigsegga Jesko.