Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Range Rover definiuje luksusowego SUV-a dokładnie tak, jak robili to jego przodkowie. Pomimo silnej konkurencji jazda nim to nadal niezwykłe przeżycie.
Zasadniczo wygląd kokpitu Range Rovera nie zmienił się od 7 lat, więc przy nowszych konstrukcjach koncernu JLR, oraz wielu konkurentach, wygląda już trochę wiekowo. Nie jest jednak tak tragicznie, jak mogłoby się wydawać, ponieważ jest tutaj kilka elementów które czynią wnętrze Range Rovera tak dostojnym i luksusowym jak nigdy dotąd.
Jednym z tych elementów są zastosowane materiały; szczególnie bogatsze wersje Autobiography wykorzystują miękką, pachnącą, woskową skórę półanilinową, która nadaje zdecydowany powiew luksusu w porównaniu z rywalami z segmentu premium. Różnica jest w miękkości i matowym wykończeniu powierzchni skóry, która mocno przypomina materiały wykorzystywane do drogich, włoskich sof i innych artykułów. We wnętrzu nie brakuje też wstawek z prawdziwego drewna różnych gatunków z wykończeniem matowym lub błyszczącym, a pokrętła i panele sprawiają solidne, mechaniczne wrażenie, nawet jeśli nie są wykonane z metalu.
Kolejnym elementem wprowadzającym świeżość do wnętrza Range’a są technologiczne nowinki, które był główną częścią modernizacji przeprowadzonej w 2017 roku. W miejsce poprzedniego ekranu centralnego o niskiej rozdzielczości i wyświetlacza kierowcy zastosowano system Touch Pro Duo firmy Land Rover, który charakteryzuje się bardziej atrakcyjną grafiką i sprytnymi pokrętłami zintegrowanymi z dolnym ekranem pomocniczym, jak to ma miejsce w Velarze i nowym Evoque. Interfejsy i grafika nie są tak zgrabne, jak w nowym Defenderze, ale nie są już tak oczywistym niedopatrzeniem jak kiedyś.
Ale nie skóra, drewno ani technologiczne zabawki są prawdziwą atrakcją wnętrza RR, a jego stosunek do świata zewnętrznego. Wysoka pozycja siedząca, nisko poprowadzona linia szyb i ogólne poczucie wyższości nad zwykłym człowiekiem stanowiły podstawę popularności Range Rovera przez 50 lat i nic się w tej kwestii nie zmieniło. Jazda Range Roverem nie przypomina niczego innego i jest o wiele bardziej imponująca niż jazda Bentleyem, Porsche czy Maserati. Fakt, że królowa Elżbieta nadal jeździ jednym z nich, również wzmacnia to uczucie.
Motocykl i rower Ducati oraz Lamborghini Huracán Sterrato na okładce szesnastego wydania EVO mówią, że wiosna jest za rogiem!
Niekończące się magiczne lasy, dzika przyroda, puste drogi, miejsca, do których nie dotarła cywilizacja - czas na weekendowy wypad samochodem!
Nowa linia na sezon 2025 ponownie przesuwa granice zarówno pod względem technologii, jak i emocji
Myślisz o wyposażeniu swojego samochodu sportowego w komplet najlepszych opon?
Długo wyczekiwany system Apple CarPlay Ultra debiutuje na pokładzie wszystkich modeli Aston Martina.
BMW planuje wyprodukować 50 egzemplarzy efektownego roadstera Skytop bazującego na M8.
Tajemniczy prototyp Porsche 911 wyróżnia się znacznie poszerzonym tyłem i agresywną aerodynamiką.
Zaprezentowany pierwszy raz w 2019 roku butikowy hipersamochód De Tomaso P72 doczeka się produkcji.
Na drogach pojawiły się nowe, mniej zamaskowane i bardziej agresywne, prototypy Genesis GV60 Magma.
Elektryczna Skoda Enyaq RS w ramach liftingu otrzymała odświeżający design i wzrost wydajności.
Jak zapewnia Chevrolet, wnętrze nowej Corvette C8 zyskało głównie na ergonomii i technologii.
Nowa odsłona popularnej gry wyścigowej z 2014 roku właśnie zyskała pierwszą aktualizację.
Land Rover jako oficjalny partner Dakaru 2026 nie mógł pominąć okazji do posłania w bój Defendera.
Mija prawie połowa roku, a nadal niewiele wiemy o testowanym elektrycznym Porsche Cayman/Boxster.
Nowe AMG GT wygląda dobrze, ale jego długoterminowa wartość będzie zależała od sukcesu filmu “F1”.
Nowy Singer oprócz wyjątkowej jakości zawiera odrobinę wyścigowego know-how Red Bulla i Coswortha.